Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 9532
Zalogowanych: 24
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa malowanie bombek na aukcję dla szpitala

Środa, 7 grudnia 2016, 7:56
Aktualizacja: Czwartek, 8 grudnia 2016, 8:17
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Trwa malowanie bombek na aukcję dla szpitala
Fot. Organizator
Monika Jabłońska, Maciej Lercher, Małgorzata Bączek, Anna Jodzis, Beata Chlebowska, Katarzyna Kaźmierczak, Irena Gołąb, Bożena Wojtczak i Anna Szczęch – to lokalni artyści, którzy już przygotowują bombki na świąteczną aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla oddziału chirurgii dziecięcej jeleniogórskiego szpitala. Nowością w tym roku będzie „jeleniogórska bombka”, która trafi na ekspozycję do Muzeum Karkonoskiego.

„Bombkowa” aukcja na rzecz jeleniogórskiego szpitala ponownie rusza po sześcioletnim postoju. Jej pomysłodawcą jest Mariusz Synówka. - Tak jak podczas poprzednich edycji, zbieramy środki na zakup sprzętu dla oddziału chirurgii dziecięcej jeleniogórskiego szpitala. "Celujemy" w pompę do kroplówek, ale to koszt ok. 4500 zł więc łatwo nie będzie – mówi organizator akcji.

Bombki na sprzedaż wystawione będą od czwartku 08.12 do poniedziałku 12.12. 2016 r. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie bombkajg2016.prv.pl.

- Zasady będą proste i podobne do tych z lat ubiegłych. Zainteresowany zakupem jednej z bombek wysyła na adres bombkajg2016@gmail.com maila z ofertą i swoim telefonem (w celu weryfikacji propozycji). Następnie oferta zostanie umieszczona przy wybranej bombce. Niezwłocznie po zakończeniu aukcji bombki zostaną dostarczone nabywcom – informuje Mariusz Synówka.

W tym roku po raz pierwszy organizatorzy wystawią na aukcję „jeleniogórską bombkę”.

- Podczas organizacji poprzednich edycji wielu ludzi mówiło, że chcieliby dołożyć się do tej akcji, ale cena wywoławcza, niestety im to uniemożliwiała. Małgorzata Bączek (autorka jednej z bombek) podsunęła mi pomysł aby zorganizować zbiórkę drobnych darowizn od wszystkich chętnych. Wiele osób płaci przelewy internetowo, więc może tą drogą zechcą przeznaczyć jakąś drobną kwotę (2,5,10zł?) na zakup naszej pompy. Będzie to taka "jeleniogórska bombka", która po zakończeniu zbiórki trafi na ekspozycję do Muzeum Karkonoskiego - oczywiście z odpowiednim opisem. Dyrektor muzeum Gabriela Zawiła wyraziła już na to zgodę. Numer konta i opis zamieścimy w specjalnej zakładce na stronie bombkajg2016. Wszystkich, którzy wyrażą na to zgodę umieścimy na liście darczyńców (tylko nazwisko - bez wysokości wpłaty) – tłumaczy M. Synówka.

Ostatnia taka akcja została zorganizowana przez Mariusza Synówkę w 2009 roku. Wówczas wszystkie zgromadzone z tej charytatywnej akcji środki zostały przeznaczone na zakup sprzętu dla oddziału pediatrycznego i chirurgii dziecięcej jeleniogórskiego szpitala.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
873
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group