Sobota, 8 października
Imieniny: Brygidy, Pelagii
Czytających: 6081
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Trwa loteria paragonowa

Niedziela, 15 maja 2016, 8:44
Aktualizacja: 8:46
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Trwa loteria paragonowa
Fot. Archiwum
Miliony osób zarejestrowały już swoje paragony na stronie Narodowej Loterii Paragonowej, w ramach której Ministerstwo Finansów chce uczyć Polaków uczciwej konkurencji. – Akcja ma zachęcić do brania paragonów i tym samym do ograniczania szarej strefy nierejestrowanej (a więc nieopodatkowanej) sprzedaży – wyjaśnia Beata Cichocka, kierownik Działu Obsługi Bezpośredniej Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze.

Co miesiąc losowana jest jedna nagroda główna (samochód), a dwa razy w każdym miesiącu nagrody dodatkowe (np. laptopy i tablety). Zgłoszenia do loterii przyjmowane są do 30.09.2016 r. Aby wziąć udział w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł z branży premiowanej oraz zarejestrować go na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl. Wśród osób, które zarejestrują paragon losowane będą nagrody - laptopy i tablety, raz w miesiącu samochód osobowy marki Opel Astra, a raz na kwartał - nagroda specjalna - samochód osobowy marki Opel Insygnia.

Pierwszą branżą premiowaną, wybraną na czas od 1 października do 31 grudnia 2015, było fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne. Kolejną (do 31 marca 2016) praktyki lekarskie i dentystyczne. Obecnie branże premiowane obejmą sprzedaż towarów i usług związanych z naprawą i konserwacją samochodów osobowych, a ostatnią będą restauracje i inne placówki gastronomiczne.

Należy pamiętać, o zachowaniu oryginałów zgłoszonych do loterii paragonów ponieważ będą one potrzebne do odbioru wygranych nagród. W loterii można zgłosić dowolną liczbę paragonów fiskalnych, ale muszą być one zgłoszone w miesiącu zakupu.

- Loteria ma uświadomić Polakom, że mają duży wpływ na kształtowanie uczciwego obrotu gospodarczego, a biorąc paragony wspierają uczciwych przedsiębiorców i równą konkurencję między nimi. Branie i wydawanie paragonów przekłada się wprost na stan naszego wspólnego budżetu, czyli finansowanie szkół, szpitali, kolei czy dróg. Jeśli te wartości są bliskie przedsiębiorcom, mogą zadeklarować swoje wsparcie i dołączyć do akcji Ministerstwa Finansów – mówi Waldemar Grzegorczyk, rzecznik prasowy Ministra Finansów.

Każdy podmiot, który zadeklaruje poparcie dla idei przyświecających loterii może dołączyć do akcji. Wystarczy pobrać materiały Narodowej Loterii Paragonowej ze strony internetowej i wykorzystać je w swojej placówce. Szczegóły akcji dostępne są na stronie: https://loteriaparagonowa.gov.pl/edukacja/popieraja-nas

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group