Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8807
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa Krokus Jazz Festiwal

Sobota, 20 października 2018, 17:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 października 2018, 6:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Trwa Krokus Jazz Festiwal
Fot. Tomek Raczyński
Jeleniogórskie Centrum Kultury po raz 17. zaprosiło na Krokus Jazz Festiwal. Pierwszego dnia imprezy wystąpił doskonale znany w naszym mieście Maciej Obara (ze swoim kwartetem), a także Vive Quartet, czyli zwycięzcy Powiewu Młodego Jazzu sprzed roku.

Maciej Obara Quartet wystąpił w składzie: Dominik Wania - fortepian, Max Mucha - kontrabas, Gard Nielsen - perkusja oraz jeleniogórzanin Maciej Obara na saksofonie altowym.

To właśnie w Jeleniej Górze znany muzyk jazzowy stawiał swoje pierwsze muzyczne kroki, kończąc kolejne stopnie szkoły muzycznej. Wraz z Tadeuszem Errollem Kosińskim miał swój wkład w początki festiwalu, który odbywa się w naszym mieście już po raz 17.

- Kiedyś jazz był muzyką dla mas i była najpopularniejsza, ale zaczęła ewoluować, przekształciła się. Do dzisiaj jazz jest popularny, co widać po frekwencji na naszym festiwalu - powiedział Jarosław Gromadzki, dyrektor Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Organizatorzy cieszą się, że zainteresowanie festiwalem z każdym rokiem rośnie, a mieszkańcy naszego miasta i okolic mają możliwość wysłuchania muzyki jazzowej na wysokim poziomie, artystów z całego świata.

Na sobotę i niedzielę (od godz. 12.00) zaplanowano występy zespołów konkursowych w ramach Powiewu Młodego Jazzu, wstęp wolny. Z kolei na wieczorne występy gwiazd biletów już praktycznie nie ma. W niedzielę wieczorem poznamy laureatów Krokusa. Ponadto w ramach festiwalu można oglądać fotografie jazzowe na Placu Ratuszowym i w Galerii Korytarz w JCK.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group