Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 3016
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Trwa kampania ”Twoje światła–Twoje bezpieczeństwo”

Poniedziałek, 12 grudnia 2016, 14:36
Aktualizacja: 14:40
Autor: 112
Region: Trwa kampania ”Twoje światła–Twoje bezpieczeństwo”
Fot. Użyczone/Archiwum Policji
10 grudnia 2016 r. w Jeleniej Górze , na Dolnym Śląsku, jak i na terenie całego kraju, ruszyła ogólnopolska Kampania pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze, prowadząc kontrole na drogach miasta i powiatu, sprawdzali stan oświetlenia pojazdów. Podczas kontroli uświadamiali też kierujących, jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym są sprawne i odpowiednio ustawione światła, a co za tym idzie, dobra widoczność. Zachęcali kierowców do skorzystania z bezpłatnej kontroli oświetlenia na wyznaczonych stacjach diagnostycznych.

- W trakcie działań tego dnia policjanci zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych za stan techniczny, z czego 8 za niesprawne oświetlenie, a 2 za zamontowanie niehomologowanych świateł samowyładowczych. Ponadto policjanci ukarali mandatami 48 kierowców za różne wykroczenia w ruchu drogowym, w tym za przekroczenie dozwolonej prędkości, stan techniczny oraz za nie korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Kolejny termin nieodpłatnego sprawdzania świateł w ramach akcji, to 17 grudnia 2016 r. Wyznaczone stacje diagnostyczne w Jeleniej Górze to :Mirosław Wróbel sp.zo.o ul. Słowackiego 3 oraz w Centrum Motoryzacyjnym „Polmozbyt Grabarów sp.zo.o ul. Batalionów Chłopskich 1 A . Wskazane stacje posiadają patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Stacji Kontroli Pojazdów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group