Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6592
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa budowa atrakcji KPN

Czwartek, 1 października 2020, 12:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Trwa budowa atrakcji KPN
Fot. Przemek Kaczałko
Na budowie Centrum Muzealno-Edukacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego praca wre. Trwa m.in. remont obiektu Wielkiej Stajni, Małej Stajni oraz dokończenie remontu zabytkowego pałacu. Wykonawcą jest firma Pre-Fabrykat z Miłkowa.

Mała Stajnia, mocno przebudowana w czasach współczesnych, odzyska swój historyczny wygląd i doskonale wpisze się w zabytkowy charakter zabudowań zespołu folwarcznego, do którego należy - podkreślają władze KPN. - W Wielkiej Stajni specjaliści parą pod ciśnieniem czyszczą zabytkowe piaskowcowe filary. W budynku Pałacu pianka rezolowa, kładziona wewnątrz, będzie stanowiła izolację ścian zewnętrznych. Parking jest już gotowy, a pomiędzy Wielką i Małą Stajnią powstaje zupełnie nowy budynek, który będzie pełnił funkcję budynku wejściowego do Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego KPN - dodają władze parku.

W pałacu będzie się mieścić ekspozycja historyczno-przyrodnicza, prezentująca historię zagospodarowania Karkonoszy od XVII wieku do czasów współczesnych, natomiast na I i II piętrze będzie się znajdować nowa siedziba KPN. Z kolei w Wielkiej Stajni znajdzie się duża ekspozycja przyrodnicza, prezentująca specyfikę klimatyczno-przyrodniczą Karkonoszy. W spichlerzu będzie przestrzeń wystaw czasowych, natomiast na jego parterze będzie miejsce dla sklepików promujących lokalne produkty typu len, drewno, szkło, ekologiczne produkty żywnościowe. W bursie natomiast będą pracownie dedykowane do współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami z Cieplic, Sobieszowa i Jagniątkowa, a na I i II piętrze bursy będzie w sumie ok. 60 miejsc noclegowych w standardzie turystycznym. Cała inwestycja warta jest ok. 70 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

23
64%
Cieszy
3
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
10
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group