Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 11575
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: TRUST. Wystawa Przemysława Truścińskiego od dziś w BWA

Środa, 5 czerwca 2013, 8:22
Aktualizacja: 8:24
Autor: Org
Jelenia Góra: TRUST. Wystawa Przemysława Truścińskiego od dziś w BWA
Fot. Archiwum Organizatora
Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze (ul. Długa) zaprasza dzisiaj (5 czerwca br.) o godz. 18.00 na wernisaż wystawy prac Przemysława Truścińskiego – rysownika komiksów, ilustratora i malarza. Ekspozycja będzie czynna do 9 lipca br.

Artysta ma na swoim koncie kilkadziesiąt komiksów krótkometrażowych (współpracował m.in. ze scenarzystami: Tomaszem Kołodziejczakiem, Maciejem Parowskim i Dennisem Wojdą), trzy albumy ("Najczwartsza RP - Antylista Prezerwatora" do scenariusza Tobiasza Piątkowskiego, 2007r., "Komiks W-wa" do scenariuszy Tomasza Kwaśniewskiego i Aleksa Kłosia, 2009r., "Tymczasem" do scenariusza Grzegorza Janusza, 2011r.), setki ilustracji wykonanych do tekstów prozatorskich (m.in. Marzeny Matuszak i Marka Nowaka) oraz do artykułów prasowych (współpraca z Dużym Formatem, Polityką, Faktem), ogromną liczbę storyboardów (kilkanaście tysięcy rysunków) i projektów reklamowych (kampanie Roxy FM, Antyradia, Nescafe…), rysunki do scenografii dla telewizji (TVN, TVP 2, TVP Łódź) i teatru („Obcy” w reżyserii Anny Smolar w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie), a także projekty graficzne dla gier komputerowych (m.in. Wiedźmin).

Na wystawie w BWA znajdą się najważniejsze komiksy, ilustracje, grafiki oraz obrazy Truścińskiego. Prace eksponowane będą w formie oryginałów (co w przypadku materiałów przygotowywanych do druku, a więc ilustracji oraz komiksów, zdarza się niezwykle rzadko).

Wystawie towarzyszy katalog (320 stron, twarda oprawa), którego wydawcą jest timof i cisi wspólnicy (we współpracy z BWA Jelenia Góra, BWA Awangarda Wrocław i BWA Zielona Góra). W albumie znajdą się teksty Bartka Chacińskiego, Wojciecha Kozłowskiego, Piotra Machłajewskiego, Macieja Parowskiego, Mariusza Szczygła oraz Jerzego Szyłaka. Kurator wystawy: Piotr Machłajewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Donald Tusk będzie dobrym premierem?

Oddanych
głosów
43
Tak
51%
Nie
40%
Ciężko powiedzieć
9%
Nie interesuję się polityką
0%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group