Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5865
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Trują zwierzęta na Zabobrzu

Wtorek, 27 stycznia 2009, 8:18
Aktualizacja: Środa, 28 stycznia 2009, 8:14
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Trują zwierzęta na Zabobrzu
Fot. Archiwum
Jeleniogórzanie mieszkający w blokach przy ulicy Kiepury martwią się o swoich pupili, ponieważ nieznany sprawca rozrzuca trutki. Do tej pory weterynarza wzywano już trzy razy. Udało mu się uratować czworonogi, które zjadły zatrute jedzenie.

– Trzeba być naprawdę nieludzkim, żeby bez żadnych skrupułów truć zwierzęta. Jeżeli nawet czworonogi nabrudzą wokoło bloków czy w innym miejscu to można mieć pretensje, ale do właściciela i to z nim powinno się załatwić tę sprawę, a nie krzywdzić bezbronne czworonogi – mówi Krzysztof Poziomkowski, mieszkaniec bloku przy ulicy Kiepury. – Całe szczęście, że możemy liczyć na weterynarza, który niedaleko nas pracuje i w każdej sytuacji pomaga.

Podobnych sytuacji na terenie Jeleniej Góry i powiatu odnotowano wiele. Ciężko jest jednak udowodnić winę sprawcy, którego nie złapało się na gorącym uczynku. Niemniej jednak jest to przestępstwo ścigane z urzędu. Z ustawy ochronie zwierząt trucicielowi grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Tego typu sytuacje najlepiej zgłosić na policję lub Schroniska dla Małych Zwierząt. – Są to bardzo trudne przypadki, każdy z nich zgłaszany jest do prokuratury. Warto jednak wiedzieć, ze mieliśmy już sprawy, w których udało się udowodnić winę sprawcy – powiedział Eugeniusz Ragiel, kierownik Schroniska dla Małych Zwierząt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group