Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 5951
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trudny problem ze zużytymi strzykawkami. Jak ich się pozbyć?

Wtorek, 13 sierpnia 2013, 9:37
Aktualizacja: 9:41
Autor: Angela
Jelenia Góra: Trudny problem ze zużytymi strzykawkami. Jak ich się pozbyć?
Fot. Angela
– Nikt nie potrafi mi odpowiedzieć, gdzie zgodnie z nowymi zasadami mam teraz wyrzucać strzykawki po insulinie – skarży się pani Janina z Jeleniej Góry, która leczy się na cukrzycę i prosi o pomoc w wyjaśnieniu tej sytuacji. – Apteki nie chcą ich przyjmować i odsyłają do sanepidu, a sanepid nic nie wie. Wyrzucanie ich do śmieci zmieszanych jest niebezpieczne dla osób sortujących – dodaje jeleniogórzanka.

Jak się okazuje, nie tylko mieszkańcy oraz pracownicy aptek i sanepidu mają poważny problem z określeniem, gdzie należy wyrzucać strzykawki. Problem w uzyskaniu takiej odpowiedzi był również pod telefonem uruchomionym do udzielania porad mieszkańcom w zakresie nowej gospodarki odpadami przez Urząd Miasta w Jeleniej Górze.

Pierwsza z pracownic Wydziału Gospodarki Odpadów Komunalnych poinformowała nas, że pielęgniarki i lekarze powinny je składować w punktach własnych i oddawać je dalej zgodnie z zaleceniami. Na pytanie, co mają zrobić osoby prywatne, odpowiedzi nie otrzymaliśmy. Druga z urzędniczek natomiast poinformowała nas, że tzw. odpady trudne, a do takich należą strzykawki, powinny być oddawane do PSZOK- u czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

- Osoby, które posiadają takie odpady, powinny je składować i np. raz w tygodniu czy w miesiącu zawozić do punktu PSZOK – usłyszeliśmy.

W Jeleniej Górze są dwa takie punkty: w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przy ulicy Wolności 161 (czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00) oraz w siedzibie firmy Simeco przy ul. Krakowskiej (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 –15.00).

Tam można też oddać przeterminowane lub nieprzydatne leki, które odbierają również jeleniogórskie apteki. Ich wykaz znajduje się na stronie internetowej urzędu miasta (www.jeleniagora.pl).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
184
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
17%
10-20 lat
45%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group