Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5967
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trudne czasy dla NTT

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 23 lutego 2009, 11:42
Aktualizacja: 14:52
Autor: Angela
Archiwalne zdjęcie z otwarcia rozgłośni. Dziś załoga NTT już tam nie pracuje.
Fot. Angela
Internetowe Radio Niepełnosprawni Tu i Teraz, które powstało w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych we wrześniu minionego roku, w kłopotach. Rozgłośnia nie dostała wsparcia od funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Załoga zrezygnowała z pracy, ale radio będzie działało. – Pomóżcie nam – prosi Stanisław Schubert, szef KSON.

Poważne problemy z finansowaniem przede wszystkim pracowników NTT zaczęły się od początku stycznia, kiedy Państwowy Fundusz Rehabitacji Osób Niepełnosprawnych wycofał się z wcześniejszych pięcioletnich porozumień, dających gwarancje finansowania poszczególnych zadań organizacji pozarządowych.

– Przed rokiem 2009 raz przyjęty wniosek był gwarancją otrzymywania pieniędzy na dane zadnie przez okres pięciu lat – mówi Stanisław Szubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. – Teraz co roku musimy składać nowe wnioski. I mimo że nasz wniosek z kompletem dokumentów złożyliśmy już w ubiegłym roku, dopiero w lutym dowiedzieliśmy się, że zabrakło nam kilku punktów, by został on zaakceptowany pozytywnie. Ludzie, którzy u nas pracowali, utrzymywali się z pensji. Cały styczeń pracowali za darmo i kiedy okazało się, że pieniędzy w dalszym ciągu nie będzie, zrezygnowali – usłyszeliśmy.

Kilka dni temu Stanisławowi Szubertowi udało się jednak zebrać pięć osób, które zadeklarowały chęć pracy w ramach wolontariatu do czasu, kiedy nie pojawią się jakieś środki. Szef KSON- u nie chce jednak głośno mówić o ich nazwiskach, ujawnia tylko, że będzie to jeden dziennikarz, dwóch informatyków i dwóch stażystów. Tymczasem Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych przygotowuje kolejne wnioski i zapewnia, że radio NTT nie upadnie.

– Nie jest to dla nas żadna porażka – mówi Stanisław Szubert. – Liczyliśmy się z tym, że będzie to trudne zadanie, i takie jest. Mogę jednak zapewnić, że w dalszym ciągu będziemy nadawać program. Pieniądze na radio natomiast mają się pojawić w czerwcu tego roku. Jestem przekonany, że nasze radio powinno być tworzone przez osoby niepełnosprawne dla osób niepełnosprawnych. Wiem już, że nie mogą tego robić ludzie, którzy nie czują bólu istnienia, nie mają takich problemów jak osoby niepełnosprawne.

– Przy okazji zwracamy się do tych wszystkich, którzy chcieliby nam pomóc, by zgłosili się do naszej siedziby przy ulicy Grabowskiego – apeluje Stanisław Schubert. Najważniejsze jest to, że mamy sprzęt (w pełni wyposażone studio), ludzi, którzy chcą nas słuchać oraz pomysł na to, jak to poprowadzić. Jedyne czego nam teraz brakuje to, ludzi, którzy będą w tym radiu pracować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

mesjah 23-02-2009 13:45
Bardzo dobry pomysł!,naprawde wspaniałe miejsca pracy moze dac niepełnosprawnym(zakład chroniony),powinno sie starac za wszelka cene teraz dotowac ten projekt(TUTAJ APEL DO FIRM!!!) takie radia juz istnieja na całym swiecie i daja tyle pomocy niepełnosprawnym ze nawet to sie nie miesci w mojej małej głowce...Lukasz S.,nie poddawaj sie,wiem ze robisz tak naprawde drugi miesiac bez funduszy na zycie,pamietaj ze zawsze Ci pomoge jesli chcesz,wiesz gdzie mieszkam:D nr.kom tez masz:D zawsze znajde "troche" czasu...
~R2 23-02-2009 14:23
No coś takiego ! Fundusz nie dał pieniędzy ojojoj. Może wreszcie się PFRON się poznał, że słowa to nie czyny. Tak trzymać.
~ja_JG 23-02-2009 14:47
Raz Szubert, innym razem Schubert - trochę więcej konsekwencji. A co do radia: dłuuugo by komentować, ale Pan Prezes powinien podziękować za takie funkcjonowanie radia (zresztą chyba i całego KSON-u) Panu "Pseudo-Wolontariuszowi" Eugeniuszowi G. :]
~NTT 23-02-2009 14:53
NTT - producent komputerow, trzeba czasu az sie odezwie o prawa do znaku firmowego.
mesjah 23-02-2009 15:10
do postu z 14:53 skrót nazwy organizacji nie ma nic współnego z zarejestrowanym znakiem producenta komputerów(musialo by byc "r" w kółeczku oraz nawiazanie branzy) TRZEBA CZASU ZANIM niektorzy dojda do tego :+) aha dwie lyzki nerwosolu mlody,3x dziennie:D
~józef 23-02-2009 16:43
Jestem pasjonatem i kolekcjonerem muzyki powaznej.Oferuje redakcji NTiTza frico 2-3 audycje miesiecznie.Trzymajcie sie.
~Stefan 23-02-2009 16:47
A ja do tego przygotuje Wam 2 razy w miesiacu encyklopedie jazzu.Tez za frico
~Stefan112 23-02-2009 17:28
To radio to marnowanie publicznych pieniędzy. W jakiej innej stacji internetowej w Polsce zatrudnia się ludzi na pełny etat ? W jakiej innej stacji wykupuje się serwer na 400 słuchaczy, jeśli w porywach radia tego jednocześnie słuchało 6 osób ? Wywalano pieniądze na serwer i na opłacenie praw autorskich (jeśli je w ogóle opłacano) Osoby które wzięły się za tworzenie tego radia nie miały kompletnie rozeznania w temacie funkcjonowania stacji internetowych, zabrakło odpowiedniej promocji, ciekawej ramówki i ludzi z pasją.Skończyło się tak jak przewidywałem.
~xyz 23-02-2009 18:42
Osoby sprawne też rozumieją problemy niepełnosprawnych,ale nie da się wymagać od ludzi aby poświęcali większość swojego czasu i robili coś za darmo tylko dlatego,że jest to szczytny cel. Wszyscy działający w KSON-ie mają renty albo emerytury i mogą poświęcać swój czas na działania społeczne,bo mają zapewniony miesięczny dochód. Młode osoby nie mają tam czego szukać,bo to jest towarzystwo wzajemnej adoracji i nigdy winni nie będą działacze tylko ten nowy młody. Eugeniusz G. to człowiek,który uważa,że wie wszystko,ale o wielu rzeczach nie ma nawet bladego pojęcia. I tak to jest jak osoby ,które nie wiedzą jak się pracuje w mediach chcąc robić radio według własnych wyobrażeń,które często niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. A Łukasz S. to chłopak na medal.
mesjah 23-02-2009 20:42
Lukasz S. starał sie,próbował przemówic ale niestety kto słucha dzis młodego z pomysłami? napewno nie Ci na górze,\"oni\" ewentualnie moga stłumic bo przeciez wszystko wiedza lepiej,widza inaczej a on to widział tak jak nalezy spogladac na internetowe radio przede wszystkim!!!(reklama,promocja,pasja muzyczna) a pozniej dopiero nadac charakter ów zamysłu NTT w jakim miało dazyc do postawionych celów !!! ogólnie wszystko by wypaliło i nawet jeszcze moze bo przeciez kto powiedział ze mamy teraz to pogrzebac na cmentarzu,postawic kwiatka i zapomniec??? kompletna logiczna przebudowa kadry,wlasciwie rozpoczecie budowy kadry od poczatku wraz z odpowiednim patronatem na starcie! a zaczac mozna od Lukasza S.(wraz z jego znajomosciami) a pomagac to moze jak bedzie chciał oczywiscie Eugeniusz G. ale w formie narzuconej bardziej juz,jako pomocnik,podwładny,nie-przełozony...tyle tylko ze nie wydaje mi sie zeby chciał przyjac taka forme i charakter pracy a jesli juz to bez tego zapału jaki miał na starcie...dlatego zapewne bedzie wolał spalic juz pomysł zeby nikomu sie nie udało...a szkoda bo dalsza pomoc byłaby mile widziana...zgadzam sie w pełni z \"xyz\" ze osoby sprawne nawet bardzo rozumieja problemy niepełnosprawnych,szczególnie Ci ktorzy znaja na codzien...
~Były 23-02-2009 21:04
A jak tam wspomnienia związane z WPGT panie prezesie?
~Zorro 24-02-2009 13:42
Czy przewodnicy wysokogórscy nie łapią fali, że tylko 6 słuchaczy ma radio. A miałobyć tak po amerykańcku.
~Elżbieta 24-02-2009 13:44
Teraz pan prezes prosi ! Trzeba było się nad tym zastanowić wcześniej. Daj se prezes spokój i zrób w końcu coś co bedzie miało ręce i nogi.
~klmn 24-02-2009 21:38
Łukasz S. na prezydenta ! ! :)))
~xyz 25-02-2009 22:41
Jak to łatwo pisać głupoty. Niech "Stefan 112" zapyta się osób,które pracowały lub samego Schuberta czy ktokolwiek miał tam etat a potem niech się wypowiada.Pasja była,ale bez pieniędzy pasja nie wystarczy a o promocji bez funduszy na to już nawet mowy nie ma. Łatwo krytykować,ale może sam spróbuj coś takiego zrobić,to potem pogadamy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group