Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9032
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Trudna niedziela goprowców

Wtorek, 20 lipca 2021, 7:01
Autor: WAC
Karkonosze: Trudna niedziela goprowców
Fot. GOPR
Wiele pracy mieli w ostatnią niedzielę (18.07) ratownicy górscy z Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Karkonoscy goprowcy interweniowali tego dnia aż siedem razy.

Pierwsze zgłoszenie ratownik dyżurny przyjął około godz. 11:55 z informacją o poszkodowanej w rejonie Słonecznika, która utraciła przytomność. Do działań zostały zadysponowane dwa zespoły ze stacji ratunkowej w Karpaczu, które ewakuowały kobietę i przekazały zespołowi ratownictwa medycznego.

Kolejna interwencja miała miejsce w rejonie zamku Chojnik i dotyczyła kobiety, która po upadku doznała rozległych obrażeń ciała. Po dotarciu do poszkodowanej i zabezpieczeniu została przetransportowana i oddana pod opiekę służbom medycznym. Trzecie ze zgłoszeń napłynęło ze Schroniska Kamieńczyk, gdzie pomocy wymagała kobieta, która po ugryzieniu przez owada dostała mocnych objawów alergicznych i wymagała ewakuacji oraz pomocy medycznej.

W dalszej części dnia goprowcy interweniowali: w rejonie Polany Izerskiej, gdzie poszkodowany w wyniku przeciążenia doznał urazu kręgosłupa, przy Kaskadach Myi gdzie mężczyzna poślizgnął się i doznał obrażeń po wpadnięciu do wody oraz przy schronisku pod Łabskim Szczytem udzielając pomocy kobiecie, która po zasłabnięciu upadła i doznała licznych ran.

Dodatkowo ratownicy górscy brali udział w poszukiwaniach turystki, która zgubiła się w rejonie Czarnej Kopy. Ta wyprawa okazała się trudna logistycznie ze względu na rozległy obszar poszukiwań, ukształtowanie terenu oraz fakt, że poszkodowana nie miała telefonu z możliwością wgrania aplikacji Ratunek. W akcji uczestniczyło dziesięciu ratowników w tym jeden pilot drona, który przeszukiwał rozległe zbocza Czarnej Kopy. Po około trzech godzinach działań ratownicy dotarli do zaginionej, a następnie przetransportowali ją na dół.

Twoja reakcja na artykuł?

4
25%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
5
31%
Złości
5
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
892
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group