Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 3952
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trójkołowce od KSON–u

Sobota, 20 października 2018, 0:02
Aktualizacja: Niedziela, 21 października 2018, 6:12
Autor: WAC
Jelenia Góra: Trójkołowce od KSON–u
Fot. OREW Architekton
Dzięki współpracy Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych i Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego „Architekton” do upośledzonych intelektualnie wychowanków tej placówki trafiło sześć trójkołowych rowerów. Będą one wykorzystywane do rehabilitacji oraz wypoczynku.

Nowe, trójkołowe rowery, z których będą korzystać poruszający się samodzielnie wychowankowie placówki posiadają pełną homologację do ruchu drogowego, zostały też oznakowane przez policję. Posiadają trzy biegi, co znacznie ułatwia poruszanie się na nich przez niepełnosprawnych rowerzystów.

- Z całego serca dziękujemy w imieniu naszych wychowanków za wspaniały gest prezesa Stanisława Schuberta z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych – mówi zastępca dyrektora OREW „Architekton” Andrzej Zelasko. - Otrzymaliśmy do dyspozycji dzieci sześć specjalnych rowerów dla osób niepełnosprawnych i kilka dni temu korzystając z ostatnich promyków słońca już je przetestowaliśmy. Karol i Beniamin - nasi kierowcy testowi - z uśmiechami na twarzy stwierdzili, że sprzęt jest najwyższej jakości i świetnie nada się do wycieczek pod bacznym okiem kadry ośrodka. Zatem czekamy na wiosnę i w drogę - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

18
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group