Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 6129
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Triumf „turystów” z „Żeroma

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 28 marca 2010, 9:08
Aktualizacja: 9:09
Autor: Martyna
Fot. Martyna
W eliminacjach międzypowiatowych Turnieju Turystyczno–Krajoznawczego organizowanego w minioną sobotę przez PTTK uczniowie gimnazjum i liceum ZSO nr 1 w Jeleniej Górze wygrali bezkonkurencyjnie w swoich kategoriach.

Zwycięską podstawówką była „szóstka” z Cieplic. Te właśnie drużyny będą reprezentowały nasz powiat na eliminacjach Dolnośląskich, które odbędą się w maju we Wleniu. W zawodach łącznie udział wzięło 13 szkół. Uczestnicy podzieleni na kategorie wiekowe musieli odpowiedzieć na 85pytań z zakresu pierwszej pomocy, historii i tradycji PTTK i zagadnień krajoznawczych.

– Najbardziej boję się map. Do konkursu przygotowywałem się dobry miesiąc i dowiedziałem się wielu ciekawostek. Ta tematyka mi się bardzo podobała - powiedział Teodor Wiktorowski, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Jeleniej Górze.

– Co roku liczba uczestników jest prawie ta sama. Ubolewamy, że tak niewiele szkół z powiatu wystawiło swoje drużyny. Mamy nadzieję, że ulegnie to zmianie i w przyszłym roku więcej szkół przyśle swoich reprezentantów –komentuje szef lokalnego oddziału PTTK Andrzej Mateusiak.

Członkowie zwycięskich drużyn otrzymali nagrody książkowe sponsorowane przez miasto i starostwo. Jednak, aby nikt nie wyszedł z pustymi rękami, pozostałych uczestników uhonorowano nagrodami pocieszenia, w postaci map. Opiekunka zwycięzców z "Żeroma" Ewa Parfianowicz otrzymała gratulacje od prezesa PTTK Adama Rodziewicza. Kolejny etap zmagań odbędzie się w maju we Wleniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~JO 28-03-2010 13:10
Gratuluję wszystkim Krajoznawcom z "Żeroma" i SP 6 oraz pozostałych Szkół. Wszyscy jesteście wspaniali - bo poznawanie Ojczyzny przez jej zwiedzanie to nie tylko ciekawe ale i pożyteczne.
~opiekun_turysta 28-03-2010 17:16
Biedny ten artykuł. Ani kto wygrał indywidualnie, ani zdjęć zbyt wiele nie ma... Tylko wypowiedź członka PTTK i o gratulacjach prezesa jest mowa. Myślę, że niektórym uczniom byłoby przyjemnie gdyby podało się ich nazwiska wśród zwycięzców. Panie Norko - ładne slajdy.
~ten_co_był 28-03-2010 17:22
A gdzie nazwiska zwycięzców? Nie będzie też więcej zdjęć? Po konkursie, w oczekiwaniu na wyniki, był też ładny pokaz slajdów pana Norko.
~Norwid rulez 28-03-2010 22:58
O rodziewicz!!!!??? looooool :)
~hmmm 30-03-2010 19:16
Wymienienie zwycięzców powinno być na pierwszym miejscu w tym artykule... Cóż.
~Aga 2-04-2010 10:20
Moje gratulacje ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group