Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 4877
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Triumf „turystów” z „Żeroma

Niedziela, 28 marca 2010, 9:08
Aktualizacja: 9:09
Autor: Martyna
JELENIA GÓRA: Triumf „turystów” z „Żeroma
Fot. Martyna
W eliminacjach międzypowiatowych Turnieju Turystyczno–Krajoznawczego organizowanego w minioną sobotę przez PTTK uczniowie gimnazjum i liceum ZSO nr 1 w Jeleniej Górze wygrali bezkonkurencyjnie w swoich kategoriach.

Zwycięską podstawówką była „szóstka” z Cieplic. Te właśnie drużyny będą reprezentowały nasz powiat na eliminacjach Dolnośląskich, które odbędą się w maju we Wleniu. W zawodach łącznie udział wzięło 13 szkół. Uczestnicy podzieleni na kategorie wiekowe musieli odpowiedzieć na 85pytań z zakresu pierwszej pomocy, historii i tradycji PTTK i zagadnień krajoznawczych.

– Najbardziej boję się map. Do konkursu przygotowywałem się dobry miesiąc i dowiedziałem się wielu ciekawostek. Ta tematyka mi się bardzo podobała - powiedział Teodor Wiktorowski, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Jeleniej Górze.

– Co roku liczba uczestników jest prawie ta sama. Ubolewamy, że tak niewiele szkół z powiatu wystawiło swoje drużyny. Mamy nadzieję, że ulegnie to zmianie i w przyszłym roku więcej szkół przyśle swoich reprezentantów –komentuje szef lokalnego oddziału PTTK Andrzej Mateusiak.

Członkowie zwycięskich drużyn otrzymali nagrody książkowe sponsorowane przez miasto i starostwo. Jednak, aby nikt nie wyszedł z pustymi rękami, pozostałych uczestników uhonorowano nagrodami pocieszenia, w postaci map. Opiekunka zwycięzców z "Żeroma" Ewa Parfianowicz otrzymała gratulacje od prezesa PTTK Adama Rodziewicza. Kolejny etap zmagań odbędzie się w maju we Wleniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
828
Tak
57%
Nie
43%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Piechowice: Burchacki vs. Kubielski
 
Karkonosze
Premiera już za tydzień
 
Aktualności
Patryk dziękuje uczestnikom pikniku
 
Aktualności
Diamencikowe stroje są super
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group