Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6982
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tragiczny powrót z Draexlmaiera

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 25 marca 2010, 22:31
Aktualizacja: Sobota, 27 marca 2010, 8:08
Autor: Angela
Fot. Angela
To były sekundy. Zobaczyłem, jak prosto na nas pędzi ten biały samochód, potem był huk, błysk, nasz bus się przewrócił, ludzie zaczęli krzyczeć i wychodzić z pojazdu. Nie wszyscy mieli tyle szczęścia co ja – opowiada pasażer busa, który wczoraj po godzinie 22.00 zderzył się z mercedesem vito, który jechał od strony Sygietyńskiego, nie ustąpił pierwszeństwa busowi jadącemu Jana Pawła II. Są ofiary śmiertelne: dwie pracownice spółki Draexelmaier.

Dwa pojazdy, w tym bus, zderzyły się na obwodnicy na osiedlu Zabobrze na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Bacewicz. Kierowca mercedesa tłumaczył policji trzęsącym się głosem, że się zagapił, że szukał telefonu komórkowego, który upadł mu na podłogę. Najwyraźniej wyjeżdżając na główną ulicę nie zauważył busa, który wiózł dwudziestu pracowników Draexlmaiera do domu, w stronę Kamiennej Góry. Siłą uderzenia mercedes został odrzucony na pobocze. Bus wylądował na boku pojazdu.

– Siedziałem zaraz za kierowcą, tym białym busem ktoś wyjechał nam na drogę prosto przed nas, bez hamowania, bez niczego. Jechał z dużą prędkością. My jechaliśmy normalną prędkością, niezbyt szybko. Jak spotkałem kierowcę z tego busa to powiedział mi, że mu telefon spadł. Po uderzeniu wywróciliśmy się na bok, ja tylko jestem poobcierany. Boli mnie ręka i noga. Jakich obrażeń doznali inni? Nie wiem. Jestem w szoku – mówił chwilę po zdarzeniu Andrzej Gąsior z Kamiennej góry, pasażer busa.

Jako jeden z pierwszych na miejscu był młody chłopak, który przejeżdżał obok. Kiedy zobaczył co się dzieje, zatrzymał auto i rzucił się do pomocy wychodzącym ludziom. – Wyciągnąłem dwie osoby na zewnątrz – mówił pokazując zakrwawioną kurtkę.

Część z pasażerów busa na zewnątrz wyszła sama, część potrzebowała pomocy innych. Kilkoro z nich wymagało natychmiastowej pomocy medycznej. – Nasz kierowca Marcin miał pierwszeństwo, nie wiem co się stało, siedziałam trochę dalej od kierowcy, przewróciliśmy się, wszystko się poprzewracało. Nie wiem co było dalej. Wyszliśmy z busa. Ale nie wszyscy, nasza przyjaciółka zginęła. Razem pracowałyśmy przy jednych maszynach. M To straszna tragedia. Jestem w szoku, do mnie to wszystko jeszcze nie dotarło. Miałam tyle szczęścia, że wyszłam, ale nie każdy tyle go miał – mówiła pasażerka z Kamiennej Góry.

Kiedy na miejsce przyjechały karetki pogotowia i strażacy, rozpoczął się wyścig z czasem. Ratownicy próbowali wyciągnąć uwięzionych w busie. Najdłużej trwało wyciąganie kobiety z Kamiennej Góry. Zebrał się tłum gapiów, których policjanci, strażacy i strażnicy graniczni oddzielili od miejsca zdarzenia taśmą. Koledzy i koleżanki uwięzionej, którzy cudem uniknęli śmierci. Drżącymi głosami komentowali każdy krok strażaków.

- Nie mogą jej wyciągnąć, Boże dlaczego – na głos z płaczem komentowały współpasażerki. W końcu z pomocą dźwigu, który na pasach podciągnął delikatnie pojazd do góry, udało się strażakom wydobyć ostatnią z uwięzionych osób. Na miejsce zbiegli się ratownicy z pogotowia. Pracownicy Draexlmaiera zamarli. Kilka sekund później wyciągnięto czarną folię i okryto nią ofiarę.

Z tłumu wydobył się przeraźliwy płacz, płacz osób, które kilkanaście minut wcześniej rozmawiały z ofiarą, które kilka godzin wcześniej pracowały z nią przy taśmie w zakładzie. Dane o ciężko rannych i zabitych zmieniały się z minuty na minutę...głównie wśród komentujących na poboczu ludzi. Powstało kilka wersji, o liczbie nieżyjących, o ich danych, o tym jak doszło do wypadku. Część z nich nie potwierdziła się. Policja długo nie podawała żadnych informacji, by nie wprowadzać w błąd pytających.

- Wstępnie po rozpytaniu świadków oraz kierujących, ustaliliśmy, że kierujący samochodem mercedes wito, wyjeżdżając od strony Sygietyńskiego, przecinając ulicę Jana Pawła II nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu autobusowi marki Mercedes Sprinter jadącemu z kierunku centrum miasta w kierunku Janowic Wielkich. W autobusie było najprawdopodobniej około 20 osób. Większość z tych osób doznała ciężkich obrażeń ciała, zostali przewiezieni do szpitala i trwa ich hospitalizacja. Już wiemy, że dwie osoby poniosły śmierć na miejscu, dodatkowo jedna jest w stanie krytycznym – mówił wczoraj asp. Bogusław Górnisiewicz, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Na tym skrzyżowaniu po godzinie 22.00 czyli w porze wieczorno – nocnej światła są wyłączane, na ich miejsce włączane są światła pulsacyjne żółte, co oznacza, że każdy kierujący ma zachować szczególną ostrożność i dostosować się do stojących znaków.

W wyniku tragedii śmierć poniosły dwie osoby, jedna pozostaje w szpitalu, piętnaście po udzieleniu pierwszej pomocy wypisano do domu. Obecnie policja prowadzi postępowanie wyjaśniające pod nadzorem prokuratury.
Kierowcy obu pojazdów przeżyli. Byli trzeźwi. Za sppwodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym sprawcy grozi odpowiedzialność karna. W więzieniu może spędzić nawet osiem lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (284) Dodaj komentarz

~xxx 25-03-2010 22:49
Właśnie się zastanawiałem co to za trzask słyszałem ;(
~Invisible 25-03-2010 22:57
"Pozdrawiam" kierowcę pewnego przewoźnika na "K", który wioząc dzisiaj ok. 13 pasażerów! wyprzedzał 3 pojazdy przekraczając podwójną linię - na odcinku za Jeżowem (nie Sudeckim!) do wiaduktu, zmuszając auta jadące w przecinym kierunku do ucieczki na pobocze!!!
~ 25-03-2010 23:10
zróbcie rondo na tej krzyżówce, ile jeszcze ludzi musi tu zginąć żeby ktoś zadziałał, najwięcej wypadków jest właśnie po 22 gdy wyłączają sygnalizacje świetlną
~pp 25-03-2010 23:15
:(
~ 25-03-2010 23:16
Jakiego przewoźnika był bus, który miał ten wypadek?
~lotos 25-03-2010 23:21
Zginęła moja koleżanka z pracy!!!!
~hanso 25-03-2010 23:24
bylem,widzialem... straszna tragedia
~bogdus_ 25-03-2010 23:24
...smażyłem sobie naleśnika,kiedy przez uchylone okno wdarł sie do mieszkania potworny huk...!Gdy popatrzylem,co się stało,zobaczyłem pojazd przewrocony,jeszcze sunący się po jezdni i dym.Natomiast drugi pojazd wjechał w rosnące przy chodniku drzewa i stanął.Nieprawdopodobna szybkość ekip ratunkowych!Odechciało mi sie tego naleśnika...
~ 25-03-2010 23:28
sygnalizacja powinna dzialac do 24.00 w dni robocze
~miras 25-03-2010 23:29
ponoć to miała być obwodnica a co tam się dzieje już pod budowlanką przejście zlikwidowali wstyd dla miasta za taką obwodnice :( ile jeszcze tragedi musi się wydarzyć ???
~miras 25-03-2010 23:30
ponoć to miała być obwodnica a co tam się dzieje już pod budowlanką przejście zlikwidowali wstyd dla miasta za taką obwodnice :( ile jeszcze tragedi musi się wydarzyć ???
~Diablo 25-03-2010 23:32
są jakies foty? ponoć auta przemielone
~... 25-03-2010 23:40
[*]
~Zdzich 25-03-2010 23:43
Takie są idiotycznego wyłączania sygnalizacji świetlnej po 22 od pn do sb, a w nd już po 20... Miasto samo z siebie robi kompletną wiochę i skutecznie zniechęca do odwiedzania go. Podobnie jest skrzyżowanie dalej koło Shella... Tam wieczorami i w weekendy od strony Kiepury i Noskowskiego jadą z dwóch stron naraz i bardzo często jeden wymusza pierwszeństwo na drugim. Co chwile można zobaczyć idiotyczne gesty kierowców, którym wydaje się, że mają pierwszeństwo. Ileż już na tych dwóch skrzyżowaniach doszło do wypadków? Dlaczego to durne miasto nic z tym nie zrobi? Ciągle tylko ze skrajności w skrajność - w dzień nie przejedziesz, bo trzy samochody i znów czerwone, a wieczorami i w nocy przez całe miasto sygnalizacja na JPII wyłączona. Mało to razy trafiają się i...le, którzy jeżdżą tam grubo ponad 100km/h gdy sygnalizacja nie działa? Wtedy wystarczy, że ktoś wyjedzie na skrzyżowanie z podporządkowanej nie patrząc czy nic nie nadjeżdża i katastrofa gotowa. W związku z tym mam wielką prośbę do władz miasta, aby zakończyć tą peerelowską praktykę z wyłączaniem sygnalizacji świetlnej po 22. Przy wyłączonej sygnalizacji jazda tamtędy 80 czy nawet 100km/h jest 3 razy bardziej niebezpieczna niż w przypadku działającej sygnalizacji.
~;;;;; 25-03-2010 23:43
+++swiatlo niech za swieci nad jej dusza
~swiadek 25-03-2010 23:46
Ludzie wracali z pracy z drexa... Jednym słowem tragedia..
~;;;;; 25-03-2010 23:48
tyle tu wypadkow po 22,swiatla powinny byc tak wlasnie do 24 z mojego balkonu to widok nie ciekawy wspolczocie dla uczestnikow
~ZABOBRZANIN 25-03-2010 23:48
Wiecznie te same problemy które jakos nietrafiaja do pryncypałów z JG i codziennie widać stojąc na wszystkich światłach przy alei Jana Pawła II jak po zapaleniu się zielonego jadą sobie furmanki jakby nigdy nic. Ja przestałem już ustawiać się jako pierwszy i puszczam przodem tych co chca ruszać jako pierwsi dla przetarcia trasy. Masakra co tam się dzieje jest to nagminne przy każdej zmianie cyklu swiateł. Nikt tam nie egzekfuje prawa a kamer jak nie było tak niema. Tam nic tego nie jest wstanie zmienić. Extra się pruje długą prostą przez wszystkie skrzyżowania... Tam nie ma szans wyhamować jak ktos wjedzie w poprzeg i przecina pas szaleńcowi. Zgroza jest tam wjechać jak się mówi z marszu na wczesnym zielonym, to od razu potencjalni dawcy narządów. Tak jak ten radar przy Renówce, poprostu porażka i dla kogo... Ale jutro napewno tam założą i będą stać na przystanku z suszarką. Tak jest zawsze po... fakcie i po... szkodzie !
~Zdzich 25-03-2010 23:48
@miras: co to za obwodnica przez centrum, a zarazem newralgiczny punkt miasta (Grunwaldzka i Jana Pawła II)? Obwodnica ma na celu umożliwić kierowcom ominięcie miasta, aby nie tracili czasu w korkach etc, a to co jest w Jeleniej Górze nazywane obwodnicą to śmiech na sali. Nie trzeba daleko szukać przykładów - Legnica, do miasta praktycznie nie wjeżdżamy czy Zielona Góra, gdzie kierowca nawet nie wie, że w pobliżu jest miasto, ponieważ nawet na momencik się do Zielonej Góry nie wjeżdża.
~.Luffy.* 25-03-2010 23:55
Przed chwilą wróciłam z miejsca wypadku ... takiej maskary jeszcze nie widziałam .... ;/ Wygląda to strasznie ... zwłoki leżą przykryte czarnym workiem na środku ulicy ... ludzi dookoła pełno i wszyscy hamsko nagrywali lub robili zdjęcia ... ;[[ ... nie chciałabym być na miejscy tych ludzi , którzy byli w tedy w autach...i nie chciałabym być tez na miejscu światków...widzieć takie coś..te wspomnienia zostaną do końca życia ... [*]
~przerazona 25-03-2010 23:56
...przed chwilą tam byłam ... ;/ straaasznie ... [*][*]
~ppp 26-03-2010 0:14
podobno dwie osoby nie żyją...
~anonim25 26-03-2010 0:16
to nie strazacy wyciagali ofiary wypadku tylko przechodnie
~marecki 81 26-03-2010 0:17
10 min wcześniej a sam bym miał spotkanie z tym mercedesem
~marecki81 26-03-2010 0:25
Ile jeszcze mósi ludzi zginąć na tej aleii ŚMIERCI żeby coś z tym zrobili
~axzez 26-03-2010 0:32
tragiczny wypadek, kolejny krzyż:(((((((((((
~mts 26-03-2010 1:24
Gdzie i od kiedy obwodnice przeprowadza się przez środek największego osiedla w mieście???Chyba tylko w takim porąbanym kraju jak Polska.To nie jest żadna obwodnica!!!
~mts do postu 23:10 26-03-2010 1:50
Skrzyżowanie z rondem kosztuje więcej niż zwykłe.Niestety u nas ważne jest żeby drogę wybudowac jak najtaniej,a nie jak najlepiej.
zloty666 26-03-2010 6:18
Właśnie zobaczyłem w porannych faktach w tvn24 Wstajesz i Wiesz. Dwie osoby nie żyją, 16 rannych. [*] wyrazy współczucia dla Rodzin i Znajomych [*]
~kolumb 26-03-2010 6:53
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby rondo już wcześniej ktoś pisał o tym ale czy te komentarze w ogóle są czytane? jeśli tak to kiedy takie rondo powstanie? Tam już było tyle wypadków że zarząd budowy dróg powinien wcześniej o tym pomyśleć!!!!!!!!!!
~m.p 26-03-2010 7:13
okropna tragedia.. wyrazy współczucia dla rodzin moich koleżanek i kolegów z pracy..
~kolega z pracy 69 26-03-2010 7:33
Uważam, że nawet najlepsze skrzyżowanie czy sygnalizacja świetlna nie jest w stanie zmienić UŁOMNOŚCI niektórych kierujących... Czy gdyby ten kierowca, jechał z prędkością jaka tam obowiązuje, byłby w stanie wyhamować? A jeśli nie, to czy przy 50 kmh ten wypadek nie byłby, aż tak tragiczny w skutkach? [*]
~ 26-03-2010 7:46
http://www.tvn24.pl/0,1649512,0,1,zderzenie-busow-dwie-osoby-nie-zyja,wiadomosc.html
~ja... 26-03-2010 7:48
Gluoty piszecie o obwodnicach-a tam zgineli ludzie!!!Znajomi z pracy... Bo którz z J.Góry i okolic w Drexie nie pracował? WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA RODZIN...koleżanka z Dse...
~koleżanka z pracy 26-03-2010 8:14
Wyrazy współczucia dla rodzin-moich koleżanek i kolegów z pracy...To okropna tragedia...
~Grześ 26-03-2010 8:17
Od dawna zastanawiam się jadąc ta drogą dlaczego pomimo upływu czasu i przyrostu wiedzy nie wybudowano przynajmniej dwóch rond na Jana Pawła II. Pierwsze wielokrotnie omawiane rondo koło Tesco ( a przynajmniej poszerzenie i prawoskręt do Tesco przy dawnej bursie ekonoma) Bo stojący na czerwonym świetle za skrzyżowaniem blokują ruch w kierunku do Jeżowa, a większość i tak skręca w prawo. Blokuje sie w ten sposób ruch na całym skrzyżowaniu i jest to przyczynek do ew. wypadków. Drugie takie miejsce to okolice skrzyżowania do Carreewfur i stacji Schella tam rondo upłynniłoby ruch. No to feralne wyłaczanie sygnalizacji po 22.
gwiazdeczka 26-03-2010 8:27
Brak mi słów. SZOK!!! Ile to jeszcze ludzi musi zginąć zanim nauczymy się rozsądku na drodze.............????????????????........... Współczucia rodzinom ofiar oraz [*] poszkodowanym!!!
~ 26-03-2010 8:39
wzrazy wspolczucia dla rodzin i najbliyszych,straszna tragedia
~Janina 26-03-2010 8:49
Zdążyłam przejść przez ulicę i ten straszny huk nie jestem w stanie opisać tej tragedii WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA RODZIN
~ZEMSTA 26-03-2010 8:50
ZA MAŁO ZA MAŁO MOZE DOSTAC DOZYWOCIE!!! JAK BY KTOS ZGINOŁ Z MIOCH ZNAJOMYCH LUB RODZINY JA BYM JEGO RODZINE POZBAWIŁ ZYCIA TAK JAK ON!!! DOZYWOCIE!!!
~wiedzący 26-03-2010 8:52
MOŻE GDYBY TEN PRZEWOŹNIK JECHAŁ WYZNACZONĄ TRASĄ PRZEZ TRZCIŃSKO NIE DOSZŁOBY DO TEJ TRAGEDII.................
~ 26-03-2010 8:54
ZA MAŁO ZA MAŁO MOZE DOSTAC DOZYWOCIE!!! JAK BY KTOS ZGINOŁ Z MIOCH ZNAJOMYCH LUB RODZINY JA BYM JEGO RODZINE POZBAWIŁ ZYCIA TAK JAK ON!!! DOZYWOCIE!!!
~ 26-03-2010 8:54
Współczucia dla rodziny..........Pokój Ich duszom+++ Bóg sam wybiera czas....
~ 26-03-2010 9:01
Ja jestem w Polsce 2 razy do roku i widze, ze tam sie jezdzi za szybko, za brawurowo (wyprzedzaja, gdzie chca, wyprzedzanie na trzeciego to ulubiony manewr polskich kierowcow), czerwone swiatla dla nich nie istnieja, popisuja sie, bo paru smialkow dorwalo sie do szybkich aut i szpanuja, a jezdnie i warunki nie przystosowane sa do takiej jazdy......Telefon mu upadl...a to dobre. Biedni ludzie, musieli przez glupote stracic zycie. Bardzo mi przykro. Niewinni ludzie umieraja, bo nieodpowiedzialny wariat dorwal sie do mercedesa, ktorym nie umie jezdzic. Rodzinom Zmarlym wyrazy wspolczucia.
~Dawid 26-03-2010 9:05
Na miejsce wypadku .. to Gapie pobiegna szybko i z telefonami kamerami itp ... a czemu nie wyjdziecie jak jest "wesole miasteczko" ... tam znajdziecie atrakcje ...a nie patrzec na nieszczescie !!!!
~tentaris 26-03-2010 9:05
Najszczersze kondolencje. To straszne [*]
~more 26-03-2010 9:09
tragedia, wyrazy współczucia dla Rodzin a dla gapiów wyrazy nagany, tylko usłyszycie huk, pisk opon i juz jak te hieny aby sensację zobaczyć. Obrzydliwe!!!!! A ten facet, cholerny sprawca - brak słów, kodeks karny za łagodny, szpenio, telefon mu spadł, d...l do kwadratu. bezmózgowiec i morderca. zabił ludzi.. Żyj z tym teraz gnoju, żeby cie wyrzuty zabijały powoli do końca życia!!!!!!!!!!!!!!!!
~drenczer 26-03-2010 9:21
Nie można ludzkiej głupoty ciagle tłumaczyc światłami, skrzyżowaniami i złym stanem dróg. Jaka jest infrastruktura drogowa każdy widzi i od razu tego się nie zmieni. Gdyby w tym przypadjku zachowano przepisowa prędkoś skutki byłyby o wiele mniej tragiczne. Papatrzmy w około co sie dzieje. Jak jedziesz przepisowo to jesteś zawalidrogą, jestes wyprzedazany na przejściu dla pieszych, podwójnej ciągłej itp. W Jeleniej przejeżdzanie krzyżowek na czerwonym nie jest rzadkością. Fotoradaru jakoś w ogóle nie widać, wideoradaru w cywilnym nie ma w ogóle. Trzeba egzekwować prawo, a i...li z dróg eliminować. Jak w Norwegii przekroczyłem prędkość o 34km/h policjant zagrozi karą aresztu i odebraniem prawa jazdy. Skończyło sie na zatrzymaniu prawka na 3 miesiące i mandacie 6000 NOK / na polskie jakieś 3500zł/. Byłem wyleczony z przekraczania predkości w czasie całego pobytu w Norwegii i każdej nastepnej wizycie. A w Polsce ponarzekamy dziasiaj na wszystkich dookoła i w p...ł nie bacząc na skutki.
~byly 26-03-2010 9:27
wyrazy współczucia, pracowałem kiedyś w drexie, to mogło spotkać każdego :( nie wiecie czy z DWS czy DSE
~ 26-03-2010 9:41
Niewatpliwie wiadomo kogo wina. Powinni wprowadzic obowiazek zapiania pasow w tego typu busach. Sami wiecie jak jezdza kierowcy K..... wiec o kolejna tragedie nie trudno. Wpolczuje...
AnetkaJg 26-03-2010 9:42
To nie wina drogi czy sygnalizacji, tylko GŁUPOTA kierowcy. Przecież ten MORDERCA musiał mieć ogromną prędkość, jeśli doszło do tak tragicznych skutków. Co za d...l zbliżając się do skrzyżowania szuka komórki. Owszem sygnalizacja, to jedna sprawa, ale najważniejsze jest tu kretyństwo tek kierowcy Vito. Każdy nromalnie myślący kierowca zblizając się do skrzyżowania hamuje. A tak za d...lizm tego osła cierpią niewinne osoby i Rodziny Zmarłych. Współczuję.
~do zemsta 26-03-2010 9:57
ale ty baran jestes:( nastepnym rezem ty mozesz komus wyjechac....
~swercru 26-03-2010 10:02
szczerze mówiąc to masakra [*]
~WAŻNE 26-03-2010 10:03
Przykro mi z powodu śmierci tych dwoje ludzi, to najgorsze co może się człowiekowi przydarzyć, ale spójrzcie na człowieka z mercedesa, jeden głupi moment i człowiek marnuje sobie życie! Według mnie to każdy w jakiś sposób jest poszkodowany. Ludzie nie żyją a ten człowiek w jakimś sensu też stracił życie ponieważ on tego nie zapomni do końca życia i już zawsze będzie to mu towarzyszyło! jedna chwila, telefon na podłodze, brak ostrożności, ludzie tracą życie. Nie trzeba wojny!!!!!!
~ 26-03-2010 10:04
z DWS
Yeti 26-03-2010 10:12
Nie dość że pracują w przymusowym obozie pracy to jeszcze spotkała ich taka tragedia. [*]
~~Trzask 26-03-2010 10:18
Ale jakby nie patrzeć wina leży po stronie kierującego Vito, nie ustąpił pierwszeństwa i to nie podlega żadnej dyskusji. Prędko nie pojeździ autem.
~jga 26-03-2010 10:19
Nie pojmuje tych nurków z okolicznych bunkrów(czyt. bloków),którzy zwlekli sie z wyra,zalorzyli kapoty i wylezli "podziwiac" wypadek przy okazji skutecznie utrudniajac prace ratownikom.Niby miasto a tyle w nim wsioków.
~as 26-03-2010 10:20
nie wiem do kogo - ale matoły - póki nie ma sygnalizacji postawcie tam teraz policjantów żeby ruchem kierowali bo znowu ktoś zginie....co za kraj,co za miasto.....
AnetkaJg 26-03-2010 10:28
Ludzie, co ma do tego kierowca autobusu - przecież on był na głównej. Ten z Vito jest naprawdę MORDERCĄ. Czubek po prostu. Ciekawe ile ma lat, ale jeśli to on jest na zdjęciu - to nie jest jakis niewyżyty małolat. Jednym słowem to k...n>
~ 26-03-2010 10:30
wyrazy współczucia
~Marce(L) 26-03-2010 10:39
Zdjecie nr 12 Ci gapie stoja jakby byłli na jakim meczu a tu tragedia ludzka i ciazka praca ratowników
~oko 26-03-2010 10:43
do Anetka JG nie wyzywaj słonko ludi na forum to jedno a drugie to moze ktoś zobaczy z jaką prędkością musiał jecha kierowca busa przewoznika gdy uderzajac w vito jego przód poprostu sie złamał,wiec sadze ze do glupich sugesti nie ponizajmy sie i zostawmy to policji oczywiscie nie broniac kierowcy vito. Szkoda ludzi kondolecjie dla rodzin
~ 26-03-2010 11:01
PRĘDKOŚĆ, PRĘDKOŚĆ I JESZCZE RAZ PRĘDKOŚĆ!!! Gdyby jechał przepisowo to nie byłoby takich uszkodzeń, tylko lekkie stuknięcie a i mozliwe, ze byśmy tutaj nie pisali bo nie byoby sytuacji a tak nocami gnają po pustych ulicach które złudnie wydają się bardzo bezpieczne a w rzeczywistości są o wiele niebiezpieczniejsze aniżeli za dnia.
~zuo 26-03-2010 11:05
A podobno to ronda są niebezpieczne.... Kolejny wypadek w tym miejscu...
~rubin 26-03-2010 11:11
Do wszystkich znawców i...lami idiotami szaleńcami nie są Ci którzy po 22 jadą sobie szybciej obwodnicą. Tylko Ci którzy wjeżdzają pod pojazd z pierwszeństwem przejazdu. To że światła pozwalają na sprawniejsze przejechanie miasta to zaleta a nie wada
~Ania 51 26-03-2010 11:11
ostatnio jechałam busem z Wrocławia. Kierowca się śpieszył i złapali nas na obwodnicy. Dostał mandat za prędkość, tylko dziwne jest to, że dopiero w Jeleniej ..... Dla jednych dobrze bo byliśmy szybko, a dla mnie najważniejsze jest dojechać BEZPIECZNIE do wnuczki choćby 20 minut później
~rubin 26-03-2010 11:12
Do wszystkich znawców i...lami idiotami szaleńcami nie są Ci którzy po 22 jadą sobie szybciej obwodnicą. Tylko Ci którzy wjeżdzają pod pojazd z pierwszeństwem przejazdu. To że światła pozwalają na sprawniejsze przejechanie miasta to zaleta a nie wada
~do AnetkaJg 26-03-2010 11:16
Nie nazywaj go morderca bo to moze kazdemu z nas zdarzyc sie! Ten kierowca ma juz zmarnowane zycie i bedzie musiał z tym zyc. Pomysl jesz sniadania idziedzsz do pracy a wieczorem dowiadujesz sie ze jestes morderca, TO BYŁ WYPADEK których jest wiele nie bronie goscia ale nie mozna go nazywac MORDERCA
~ 26-03-2010 11:26
wyrazy współczucia ,to straszne co sie stało
~Paweł5435 26-03-2010 11:28
Światła 24h/ plus kamery monitorujące przestzreganie rpzepisów i częsciowo problem powinien się rozwiązać. Chociaż na kierowców idiotów i tak nic nie poradzimy
~Ja...123 26-03-2010 11:43
takie są skutki głupoty , brawury , komórki czy papierosów mało istotne co z tego zawiniło , gdyby kierowcy skupili się wyłącznie na drodze , było by mniej wypadków i pewnie nie doszło by do tego . A tak mało potrzeba by było dobrze..... , wystarczy pomyśleć i zastanowić się czy chcemy dziś kogoś zabić własną głupota, czy nie . Jak kierowcy nie zastanowią się nad tym co robią za kołkiem to może wyższe kary zmusza kierowców do rozwagi i myślenia za kierownica !!! Moja propozycja kary ......... zabiłeś bo jesteś głupi i spowodowałeś wypadek ze skutkiem śmiertelnym - powolna śmierć dla ciebie , żebyś czul co czuja rodziny ..........
~Zzz 26-03-2010 11:56
Kierowca busa jechał prawidłowo(czytaj tekst).A Ci znawcy niech pukna sie w głowe co go winia.To nie ona wjechał na głowna. A zniszcenia sa takie bo to przeciez nie osobówka tylko duze auto wiec i siła bezwładnoiscie tez jest duza.Wpołczuje wszystkim łacznie z kierowca Busa.
~BURAKOM-STOP 26-03-2010 11:59
Cholota ktora przyszla "kibicowac" to najwyrazniej jakies zboki,nie maja wlasnego zycia to rajcuje ich widok trupow i nieszczescia.Zatrudnijcie sie w rzezni tam macie podobne klimaty i jeszcze wam zaplaca a wypadki musicie za f...r ogladac.
~slawek1111 26-03-2010 12:00
masakra , dlatego nie rozmawiamy przez telefony komórkowe podczas jazdy autem .
AnetkaJg 26-03-2010 12:01
Do tych, którzy uważają, że nazywanie mordercą kierowcy Vito jest na wyrost. Ale biorąc pod uwagę, to co się stało i konsewencje, jest to nazywanie spraw po imieniu. NIe reagowałabym tak, gdyby to był splot nieszczęśliwych zdarzeń, których nie da sie przewidzieć i na które uczestnicy nie mają żadnego wpływu - tak jest przy okazji wielu kolizji i wypadków drogowych. Ale ten kierowca, wyłączył swój rozum, jeśli zajął się szukaniem telefonu w samochodzie, zamiast skupić uwagę na drodze, przed wjazdem na udrogę główną. Czy śiwatła mają myśleć za kierowców, a jak ich nie ma, to nie wiedzą, co robić? I takie są skutki GŁUPOTY i zapominania o tym, że dekoncentracja kierowcy nawet na ułamki sekund, może prowadzić do katastrofy. W związku z tym dalej uważam, że ani prędkość tego autobusu na głównej drodze, ani brak świateł nie usprawiedliwiają zachowania sprawcy. Bo zwykłe gapiostwo nie mogłoby mieć takich skutków.
~~ 26-03-2010 12:07
ofiary są z DWS
~~ 26-03-2010 12:16
to prawa że kierowca Vito jest winny bo to co się wydarzyło to wielka tragedia
yaro0001 26-03-2010 12:19
Relacja relacją, ale po co naj... 45 zdjęć z miejsca tragedii. Wystarczyły by 2,3.
yaro0001 26-03-2010 12:21
Relacja, relacją. Ale po co naj... 45 zdjęć z miejsca tragedii. 2,3 by wystarczyły. Widzę, że "dziennikarzom" Jelonki naprawdę brakuje wyczucia. Amatorka.
~ 26-03-2010 12:28
nie ma tu korków rondo nie jest potrzebne,potrzebny jest mózg i znajomość przepisów, myślicie że kierowcy vito wisi co się stało?myślę że nie i poniesie za to kare,zwłaszcza jeśli chodzi o sumienie, światła za wcześnie wyłączane nie ma co do tego wątpliwości, moim zdaniem historia z telefonem wymyślona ,po prostu miał nadzieje że zdąży ale się nie udało ,a tak w ogule co z pasażerami vito ??którzy uciekli odłamując rejestracje? SZOK czy coś więcej jak myślicie??
~ 26-03-2010 12:29
Całkowicie zgadzam się z "drenczer" , nie ma co zwalać winy na skrzyżowania, dziury, władzę itd... winę ponoszą przedewszystkim kierowcy. Zdecydowana większość (na moje oko tak 80%) ma przepisy drogowe głęboko w d....!!! Jeżdżę 32 lat może to dużo, może mało... nieważne, załapałem sie na jeden mandat. A za co? Za zaparkownie na miejscu dla inwalidów, nie był o widać koperty (ubity śnieg). Niedzielnym kierowcą też nie jestem, dojeżdżałem do pracy przez kilka lat do pracy 14 km więc troszkę mam prawo wiedzieć co się wyprawia na drogach. Często jadę z Cieplic ulicą Wolności, dozwolona prędkość jak w miescie. Bijąc się w piersi mogę się przyznam że zdarza mnie się jechać 55 a nawet jak się "rozpędzę" to 60km/godz. Więc w sumie łamię przepisy, ale prawie nigdy nikt nie jedzie za mną. Nawet właściciele najgorszych rzęchów, wyprzedzają mnie z "DUMĄ". A jestem przekonany że niejeden z tych kierowców (czyt. bandytow drogowych) puka się w łeb i narzeka że mu przeszkadzam w jeździe! To tylko ba...lny przykład jak się przestrzega przepisów na polskich drogach. I jeszcze apel; PROWADŹMY Z GŁOWĄ !!! (ale nie między nogami pasażerki) ps. sorki za to zdanie w nawiasie, napewno niestosowne w obliczy tej tragedii... ale co mi tam.
~Agnes~` 26-03-2010 12:31
Kondolencje dla rodzin....
~bang 26-03-2010 12:36
~drenczer zgadzam się
~denis82 26-03-2010 12:36
auto to nie rower ... Współczuję . Pracuję w DWS-ie , nie znam tych osób ale nie zasłużyli sobie na taką śmierć ... [*]
~bang 26-03-2010 12:40
drenczer popieram...
~MRNX3 26-03-2010 12:45
Kto nie miał wypadku to nie wie jak to jest,ja miałem wypadek i nawet nie wielka szybkość (50km/h) może skasować auto a nawet ktos może zginąć!
~sidd 26-03-2010 12:45
dlaczego tym idiotą z mercedesów nigdy nic nie jest?bo mają drogie auta?a może dlatego,że każdy idiota ma szczęście? moja mama pracuje w drexie,akurat była na nocce.
~Ktoś tam... 26-03-2010 12:50
Kierowca Mercedesa Vito, który spowodował śmiertelny wypadek powinien mieć dożywotnio odebrane prawo jazdy i kara, która mu powinna grozić to nie osiem lat pozbawienia wolności, a o wiele więcej. Nie dość, że zabił dwie osoby to jeszcze pewnie w przyszłości siądzie za kierownicę. Mam nadzieję, że sąd ukarze go dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych i że dostanie osiem lat pozbawienia wolności. Gdyby jechał znacznie wolniej to nie doszłoby do tak tragicznych sutków. Współczucia dla rodzin, przyjaciół oraz znajomych tragicznie zmarłych w tym wypadku. Zapalmy [*]...
~Bardzo mi przykro 26-03-2010 12:51
Szczere kondolencje rodzinie ofiar [*]. Jak można być takim bezmyślnym i w trakcie prowadzenia pojazdu grzebać gdzieś po podłodze i nie patrzyć na drogę!!!
~Iza 26-03-2010 13:01
tragedia dla wszystkich rodzin....i dla sprawcy i pokrzywdzonych...
bombardier 26-03-2010 13:05
obowiązek zapinania pasów jest tylko busy to stare so i w nich nie obowiązuje.kiedyś to opisze dziś mi się nie .................
~bob 26-03-2010 13:10
najlepsze są te buraki co tłumnie wyległy i się gapią , straszna wieś
~ 26-03-2010 13:22
"dwie pracownice spółki Draexmelmaier" - poprawić na "Draexlmaier"!!!
~ech 26-03-2010 13:23
Przepisy wymyślono po to, aby nas chroniły. Łamiąc je narażasz się na niebezpieczeństwo. Tyle w tej kwestii. Ps. Wyrazy współczucia dla wszystkich (bez wyjątku) uczestników wypadku.
~zażenowany 26-03-2010 13:28
współczucia bliskim ofiar, to straszna tragedia :( zastanawia i żenuje mnie jednak jedna rzecz... Wielu z internautów krytykuje, że tylu gapiów... to naprawdę takie ciekawe, że w środku nocy trzeba ubrac się i wyjść na dwór, a potem włączyc w domu komputer tylko po to, żeby "pochwalić" się - właśnie tam byłem... własnie stamtąd wróciłem... rzeczywiście, powód do chwalenia się, może dzieciom na dobranoc opowiecie to zamiast bajeczki?
~Sebb 26-03-2010 13:31
Kondolencje [*]
~Ania 26-03-2010 13:37
wyrazy współczucia dla rodzin poszkodowanych
~kiero pks 26-03-2010 13:48
kazdy z nas ma pisane zycie i nieowiniajmy sie tak to musialo byc jest to przykre i bolesne pamietajmy otym ze zawod kierowcy jest bardzo ciezki i odpowiedzialny w szczegolnosci kierowcy autobusow bo bierze sie odpowiedzialnosc za tych ludzi co ma sie w autobusie i wystarczy jedna sekunda i czlowiek staje sie morderca tak jak opisujecie w tych swoich kometarzach tu zawinil kierowca vita jadac sam i bedac sprawca kolizji a co musi czuc kierowca tego busa co wiozl tych ludzi sam jestem kierowca autobusu w pks i wspolczuje rodzina zabitych kierowcy vita ze przez glupi telefon pozbawil zycia innym i kierocy busa czymaj sie chlopie nie morzesz sie podac bo taki jest nasz zawod ciezki odpowidzialny i malo przyjemny
~ 26-03-2010 13:53
Kiedy będzie bezpiecznej na naszych drogach i przestaną na nich ginąć ludzie? 1. Gówniarzom nie dawać prawa jazdy bezterminowo tylko warunkowo: na 1 rok, potem 2 lata. 2. "Dziadki w kapeluszach" co 5 lat na obowiązkowe badania psychomotoryczne, bo oni są tak samo nieprzewidywalni jak smarkateria, która dostaje prawo jazdy. 3. Przedsatwiciele handlowi i zawodowi kierowcy powinni mieć OC przypisane do osoby a nie do pojazdu. 4. Wysokie ubezpieczenie dla "samochodów": które mają pow. 15 lat, to pozwoliłoby wyeliminować rzęchy i zawalidrogi z naszych dróg. 5. Wyższe mandaty za przekroczenie prędkości, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej itp 6. Za jazdę po pianemu - dożywotnia utrata prawa jazdy, a za jazdę bez uprawnień - przymusowe roboty publiczne.
~i tu racja 26-03-2010 14:05
kierowcy od tych busów to popaprańcy i wariaci.może ktoś i za nich się weźmie, bo wożą ludzi jak świnie .
~kontrola 26-03-2010 14:10
~~monia~ 26-03-2010 14:12
wyrazy współczucia rodzinie ..... tragedia.....
~antonina 26-03-2010 14:22
co dały by Swiał jak kierowca d...l z vito patrzyl na podłoge i szukał komorki.Za rozmowe przez komorke w trakcie jazdy powinni zabierac prawo jazdy jak pijanym kierowcom.
~mon 26-03-2010 14:29
daleką drogę codziennie przemierzały, by zarobić na kawałek chleba, ciężką niewdzięczną pracą, a tu jeszcze taka tragedia na koniec ich ścieżki :( Współczucia [*] [*]
diablica 26-03-2010 15:00
Panie młody, niemyślący kierowco! jak się prowadzi auto, to nie szuka się telefonu! trzeba się zatrzymać na chwilę na poboczu, a nie swoją głupotą i bezmyślnością pozbawiać innych życia!!!!
~mts 26-03-2010 15:04
Polscy kierowcy uważają się za najlepszych w europie(Kubica i Alonso im do pięt nie dorastają),a prawda jest taka,że są jednymi z najgorszych.Brak kultury(chamstwo) i umiejętności to podstawowe cechy polskiego"mistrza kierownicy".Mają racje za granicą ostrzegając przed kierowcami z Polski.
~tommi 26-03-2010 15:13
wracalem z zona z pracy od strony Maciejowej-wjechalem na to skrzyzowanie o godzinie 22-17-byla cisza, spokój,do glowy by mi nieprzyszlo ze zaraz cos tak potwornego sie wydarzy.2 osoby niezyja jedna na miejsu druga w szpitalu zmarla.jedna z tych dziewczyn miala 25-36 lat zostawila 3 letnie dziecka-tak mi dzis opwiadali ludzie z drexelmaiera.sam ma 3 letniego chlopca i poprostu ciesze sie nim jak tylko moge bo kiedys moglbym niedoczekac tej pieknej chwili. A ZAWSZE KIEDY WYCHODZE Z DOMU CALUJE MOJEGO SYNKA W POLICZEK BO WIEM ZE ZYCIE JEST KRUCHE I MOGE GO JUZ DZIS WIECEJ RAZY NIEZOBACZYC!!!NIECH BOG WAS PRZYJMIE DO SWOJEGO GRONA-POZDRAWIAM WSZYSTKICH-TOMEK:(
~Paweł_E-89 26-03-2010 15:16
Ten wypadek to tragedia.Jeszcze większa tragedia to śmierć ludzi z którymi się znałem i pracowałem. Dziś rano w pracy kiedy ludzie dowiedzieli się o tym całym zdarzeniu najpierw byli zszokowani a chwile potem porostu płakali... Na koniec mogę tylko powiedzieć że choć odeszli od nas i nigdy nie wrócą to mimo wszystko będą wiecznie żywi w naszych sercach. Paweł z projektu BMW E-89
ktosiek 26-03-2010 15:18
To nie do was należy szukanie winnego tej tragedii, a oskarżając kogoś od morderców uważajmy aby sami nie stać się mordercami. Każdy z nas może stać się kiedyś mordercą z przypadku, np jadąc autem o 5km/h więcej niż dopuszczalna prędkość to nie wiemy czy za jakiś czas ktoś nam nie wpadnie pod koło gdyż możemy zostać oślepieni przez słońce. To tylko przykład, a takich przykładów można mnożyć. Niestety całe nasze życie jest usłane zdarzeniami losowymi na które my nie mamy większego wpływu. Ktoś tam wcześniej napisał że kierowca busa z drexa gdyby jechał inna trasą tzw planową przez trzcinsko to ci ludzie by żyli. A co gdyby tam była inna tragedia, gdyby tam cały bus uległ by zniszczeniu? Tego nie wiemy bo nie umiemy przewidywać przyszłości. Dlatego nie oceniajmy nikogo aby i nas nie oceniano. A jedynie łączmy się w bólu z osobami które są w jakiś sposób powiązane z tą straszliwą tragedią. :(
~an 26-03-2010 15:22
[*][*]
~Dożywocie dla skur..... 26-03-2010 15:44
przejeżdżam tamtędy kilka razy dziennie to mógł byc każdy z nas takich trepów i...li trzeba eliminowac na zawsze brak mi słów
~MUN 26-03-2010 15:45
W busach pasażerskich z Janowic nie ma pasów i nieraz ludzie muszą stać bo brakuje miejsc. Pozdrawiam.
~Dożywocie dla skur..... 26-03-2010 15:49
przejeżdżam tamtędy kilka razy dziennie to mógł byc każdy z nas takich trepów i...li trzeba eliminowac na zawsze brak mi słów
~jakkkkkkkk 26-03-2010 15:50
Straszneeeeeeeeeee !!!!!!!!!! W pracy jest atmosfera nie doopisania wspolczuje rodzinom i pasazerom oraz kierowcy poniewaz moim zdaniem winny jest ten co walnal w busa z pasazerami jak mozna podczas jazdy szukac telefonu ludzieeeee i z taka predkoscia z podpozodkowanej jechac to jest chore no kurcze człowieku postaw sie na miejscu ludzi co jechali w tym busie to ze noc byla to trzeba jechac szybko nigdy nie wiadomo co moze sie zdazyc i nie mozna byc za kierownica pewnym ..... to wielka tragedia dziewczyny zginely przez głupote ludzka bo szukal telefonu masakra noooo dla mnie to jest nie do wytłumaczenia bo co z tego ze ja wyjade na droge dostosowuje sie do predkosci a taki bedzie jechal iiii szukla telefonu i bummmmm porazka !!!!
~ 26-03-2010 15:52
Polacy nie umieja jedzdzic- ja jezdze duzo po Europie, mam prawo jazdy od wielu, wielu lat i od poczatku jezdze bezwypadkowo. To prawda, ze przestrzega sie przed polskimi kierowcami.Brawura, cwaniactwo, predkosc, szybkie auta a zero kultury i jeszcze mniej umiejetnosci.Nie ma co debatowac kto byl winny-to jest jasne. Idiota szukal komörki na podlodze.Do ciupy z nim i nigdy wiecej prawa jazdy.MORDERCA.
~jelionek 26-03-2010 15:53
Ktoś kiedyś dobrze powiedział: "Cmentarz jest pełen tych, którzy mieli pierwszeństwo"...
~ 26-03-2010 16:12
Ile jeszcze mósi ludzi zginąć na tej aleii ŚMIERCI żeby coś z tym zrobili
~porsche 26-03-2010 16:17
Projekt Porsche DWS Draexlmaier łączy się w bólu ...[*]... Brak odpowiednich słów by opisać dzisiejszą atmosferę w pracy na wieść o tej tragedii... :(
~Klaudia 7 26-03-2010 16:30
Światła powinny być 24 /h na tej obwodnicy niejednokrotnie sama przejeżdzając przy świetle migającym miałam serce w gardle widząc pędzące samochody!!!!!!!!!
~Foe 26-03-2010 16:35
jak łatwo jest Wam oskarżać!! jak najbardziej przykry wypadek współczuje rodzinie tak jak i ofiar to i "sprawcy"!!nie znacie chłopaka ale już wiecie że cwaniaczek,szpaner i lekkoduch!!a gówno prawda jest to bardzo spokojny,sympatyczny,wrażliwy człowiek nie ma swojego auta tylko pożyczył żeby odwieźć dziewczyne!!i Ci którzy tak ochoczo wysłali by Go na szafot mogą być pewni że bedzie się z tym gryzł do końca życia!!a Ci którzy tak przepisowo-uważnie-rozsądnie poruszają się po naszych drogach niech przea...lizują codzienny wyjazd i powrót np z pracy bo łatwo komuś wytknąć belke w oku a u siebie drzazgi nie widząc!!jest to tragedia ale zarazem nieszczęsliwy wypadek!!
~~~~~~ gutek 26-03-2010 16:43
do ~ZEMSTA Napisane było, że spadł mu telefon i się zagapił nie jego wina!!! Po prostu się zagapił.. Każdemu mogło się to zdarzyć! Pomyśl zanim następnym razem coś napiszesz..
~pracuś 26-03-2010 16:45
Ten cały Marcin, kierowca to wszyscy doskonale wiedzą jak jeździł!!!!! Ludzie nie opowiadacie, że jechał z normalną prędkością, jadąc z normalną prędkością na pewno by wyhamował!!!!!! Zresztą kto inny jak nie on właśnie w zeszłym tygodniu wracając również z ludźmi z pracy ścigał się z innym busem.
~pracuś 26-03-2010 16:48
Ten cały Marcin, kierowca to wszyscy doskonale wiedzą jak jeździł!!!!! Ludzie nie opowiadacie, że jechał z normalną prędkością, jadąc z normalną prędkością na pewno by wyhamował!!!!!! Zresztą kto inny jak nie on właśnie w zeszłym tygodniu wracając również z ludźmi z pracy ścigał się z innym busem.
~gosia DWS 26-03-2010 16:49
DROGA KOLEŻANKO MOJA ZOSTANIESZ W MEJ PAMIĘCI NA ZAWSZE,DO KOŃCA BYŁAM Z TOBĄ
~ZORRO 26-03-2010 17:04
Kondolencje dla rodzin i znajomych [*] A przestroga dla fachowców z busów K-cha to dopiero mistrzowie świata bez komentarza jak ktoś korzystał z ich usług to wie o czym myślę . Trasa Jelenia Góra - Wrocław to w ich wykonaniu jazda w nie wiadome :( A komórka to głupkowate wytłumaczenie żal.pl
~dnoden 26-03-2010 17:33
Zdarzenie zdarzeniem. Nie usprawiedliwia to jednak niechlujstwa piszącej. Z błędami, bez ładu i składu. Wstyd portalu pretendujący do miana miejskiego... Na miejscu samych zainteresowanych inaczej bym potraktował "angelę"
~pracownik dse 26-03-2010 17:33
Zastanówcie się co piszecie!!! Marcin jest bardzo dobrym kierowcą, sama z nim jeżdżę bardzo często z pracy,więc mogę coś na ten temat powiedzieć!! Nie jego winą jest to co się stało!!!!! Szukacie winnych, nie tam gdzie powinniście!!! Paranoja!!! Sam przeżył na pewno szok-tragedię!!! Może Pan który tak bardzo się śpieszył, który zajmował się telefonem powinien rozliczyć się z własnym sumieniem??? Wyrazy współczucia...
~aaa 26-03-2010 17:49
Do pracusia..... powiedz mi jak on miał wy chamować kiedy to w niego uderzył ten drugi bus który zapewne jechał z niemałą prędkością, zastanów się co piszesz i dopiero napisz. To on powinien wy chamować. A i ten kierowca Marcin, nie raz miałem z nim przyjemność jechać i nigdy bym nie powiedział na niego złego słowa,kierowca pierwsza klasa współczuje mu teraz bardzo ......
~kolega z pracy 69 26-03-2010 17:51
Patrząc obiektywnie, wg mnie należy rozgraniczyć zwykłe "zagapienie się", które na pewno może zdarzyć się każdemu, od świadomego i BEZMYŚLNEGO łamania przepisów i nie chodzi mi tu o nadmierną prędkość, ale po prostu o GŁUPOTĘ innego rodzaju... Przykładowe zdarzenia: 1. Wczoraj jadąc do pracy, widziałem kierowcę audi a8, który nie dość że przejechał na czerwonym, to jeszcze z pasa przeznaczonego do skrętu w lewo pojechał prosto, bo nie chciało mu się czekać w kolejce na zielone światło... 2. Dzisiaj rano wracałem z pracy i co... kierowca golfa IV generacji wyprzedzał dwa auta na raz na podwójnej ciągłej... 3. W DSE pracuje taki CYMBAŁ, który bardzo często na spółdzielczej koło orlenu, wyprzedza kilka aut na raz częścią jezdni wyłączoną z ruchu... Jeździ bmw 3 lub hondą del sol.. P.S. NIE jestem nastawiony ANTY do audi czy bmw lub hondy tylko do tych idiotów którzy niestety mogą zadecydować o naszym życiu.. WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA UCZESTNIKÓW TEJ TRAGEDII
~``luy 26-03-2010 17:52
Straszna tragedia... ale to też wina ludzi , bo nie powinno byc tak , ze po 22 swiatła są juz wyłączone ! Powinny być 24 na dobę , tak ja myślę.
~tommi 26-03-2010 17:58
Zaapalmy Swieczki w tym miejscu-niech wszyscy z drexa tam zapalą świeczki!!!
~pracownica dse 26-03-2010 18:09
WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA RODZIN OFIAR...ŻAL I OGROMNY SMUTEK GOŚCI W NASZYCH SERCACH-ŚWIEĆ PANIE NAD ICH DUSZAMI I PRZYJMIJ ICH DO SWOJEGO KRÓLESTWA...
~zyczliwy 26-03-2010 18:23
Jeżeli masz zamiar zrobić tym osobą jakąś "antyreklamę" to Ci się nie udało . Mysle ze każdy zauważy że oba komentarze były pisane przez jedną osobę , której jak widać coś nie pasuje. 26-03-2010 15:45 | ~MUN | [usuńcie ten wpis] IP: *.adsl.tpnet.pl W busach pasażerskich z Janowic nie ma pasów i nieraz ludzie muszą stać bo brakuje miejsc. Pozdrawiam. A co do Ciebie - Pasy są , tylko tacy "mądrzy" ludzie jak Ty uważają że nie muszą z nich korzystać ... A skoro brakuje miejsc to moim zdaniem znaczy że po prostu firma dobrze prosperuje i nic więcej. Co do tej tragedii to współczuję tym poszkodowanym ludziom ...
~ 26-03-2010 18:57
[*]
~ 26-03-2010 19:24
wyrazy wspolczucia dla rodzin a kierowca d...l do kwadratu zeby go sumienie gryzlo cale zycie
~ 26-03-2010 19:27
Tam zgineli moi znajomi z pracy a wy sie klucicie kto byl winny.Troche szacunku.
~była 26-03-2010 19:27
Wyrazy współczucia dla rodzin-była pracownica DSE.
~lidia 26-03-2010 19:37
Najszczersze kondolencje ,dla rodzin-moich koleżanek i kolegów
~pola 26-03-2010 19:42
W ruchu drogowym spotykają się ludzie o wszystkich możliwych charakterach, stopniu wiedzy, umiejętnościach, stanach psychofizycznych itp. czy ktos slyszal o "ograniczonym zaufaniu"? krzyzowka jest widoczna z kazdej strony ludzie poprostu nie obserwuja tego co sie dzieje na drodze, jedzie taki GŁÓWNĄ i juz.
~-M- 26-03-2010 19:57
Straszna tragedia wyrazy współczucia dla rodziny i znajomych ofiar.Piszecie że światła nie działaja po 22 że obwodnica zła że ronda nie ma,ale ludzie opamiętajcie się.Nie pomoże super obwodnica,swiatła działajace 24h,wielkie rondo,fotoradar,jeżeli Nam kierowcą zabraknie WYOBRAŻNI.Jedyne czego możemy być pewni w życiu to śmierci ale po co skracac sobie albo co gorsze komus życie przez WŁASNĄ GŁUPOTĘ!!!!.Sama jestem kierowca nie jestm swięta ale to co dzieje sie na naszych drogach to masakra!!!LUDZIE NOGA Z GAZU NIE JESTEŚMY SAMI NA DRODZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a jak widać o trgedię nie duzo trzeba Telefonu szukał LITOŚCI a że przy okazji zabił 2 osoby to .....no cóż tak wyszło,Masakra aż krew sie gotuje.
~tommi 26-03-2010 19:58
WIECIE CO LUDZIE Z DREXA!!!!!!???TAK SIE WYZALACIE , TAKIE RZECZY PISZECIE !!!BYLEM TAM TERAZ I CO????????--------A TO ZE PALI SIE TYLKO JEDNA SWIECZKA!!!!!!!!!!!TAK PAMIETACIE LUDZI KTORZY ZGINELI??????????RUSZYC DUPSKA I PALIC SWIECZKI MONDRALINSCY Z DREXA!!!!!!!!!!!!!A NIE WYPOCINY PISAC NA KLAWIATURZE W DOMU-PALIC SWIECZKI TAM MA BYC TŁUM SWIECZEK!!!!!!!!!!!
~? 26-03-2010 20:11
co za f...r szukał telefonu i przez ten telefon zgineły dwie kobiety :(
~kk 26-03-2010 20:14
w tvn 24 podano,że to trasa krajowa S-3, a na skrzyżowaniu -ciemno ,niektóre latarnie to złom pamietajacy czasy Stalina...
~? 26-03-2010 20:17
co za f...r szukał telefonu i przez ten telefon zgineły dwie kobiety :(
~ja 26-03-2010 20:22
nie trzeba ronda . nic nie trzeba. kto ma zapiepszać to i tak bedzie. takie idyjotyczne gadanie ile ludzi musi zginąć,
~gośc 26-03-2010 20:31
to straszne co sie stało...ja również jezdzę tymi przewozami i uważam że Marcin jest dobrym kierowcą,bardzo mi go teraz szkoda bo napewno bardzo przeżywa to co sie stało.Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar,sama mam synka i nie wyobrazam sobie zostawić go na tym świecie.Boże przyjmij je do swojego królestwa....
~kar_olina 26-03-2010 20:52
wszyscy jacy madrzy i jak przestrzegaja prawo a prawda jest taka ze prawa na naszych drogach przestrzegaja tylko obcokrajowcy...nie uwazam ze zmiana trasy cos by pomogla jak sie ma cos stac to sie stanie..zreszta jakby czlowiek wiedzial ze sie przewroci to by sie polozyl!!!tak tak dozywocie ciekawe co by ktos powiedzial jakby sam spowodowal wypadek ciekawe czy wszyscy sa tacy swieci i nie rozmawiaja przez telefon podczas jazdy itp.. przeciez zaden kierowca nie zrobil tego specjalnie a w naszym kraju mordercy chodza po ulicach a dlatego czlowieka najwieksza kara beda wyrzuty sumieniA DO KONCA ZYCIA!!!!! kazdemu zdaza sie popelnic blad...Uwazam ze pretensje mozna miec tylko do losu.
~ 26-03-2010 21:06
Ale miasto biedne świateł nie ma gdzie idą te pieniądze
~al 26-03-2010 21:09
I SIĘ ZACZĘŁA JADKA NA FORUM ZAMIAST ZAMKNĄĆ JADACZKI I ZŁOŻYĆ KONDOLENCJE .....POLACZEK PIERWSZY DO OSKARŻANIA
~Maślana 26-03-2010 21:25
Nie ma co dyskutować...........tu winni są kierowcy DWÓCH busów. Przy odpowiedniej prędkości skutki były by inne. Ale co się stało to się nie odstanie.
~zawszewiedzacyyy 26-03-2010 21:33
jakie bzdury piszecie to szkoda gadac!co was to obchodzi czy Marcin jechal szybko czy wolno!to byl wypadek i winny jest kierowca Vito!jak komus jest zbyt szybko to niech nie jezdzi lub zglosi ten problem kierowcy!
~ 26-03-2010 21:46
prosze nie nazywac nikogo morderca bo jest to przestepstwo... zadnego wyroku sadu jeszcze nie bylo takze to pomowienie... i droga anetkojg osobiscie podalabym cie do sadu na miejscu tego czlowieka.
~Krymek 26-03-2010 21:58
Siedze sobie w domku cichutko ogladam telewizje, a tu nagle Piski, huki, klaksony. Patrze Bus do górny nogami, płacze itd. itp. Krzyki. Serce mi stanęlo.
~Zyta 26-03-2010 22:01
Znam bardzo dobrze kierowcę Mercedesa to bardzo porządny i spokojny chłopak nie morderca nieszczęśliwy wypadek każdy kto jest kierowcą może być sprawcą takiego nieszczęścia współczuję rodzinom tej tragedii i chłopakowi który musi żyć z tym obciążeniem nie oceniajmy nikogo bo jutro każdemu z nas tego szczęścia może zabraknąć tak jak temu chłopakowi
~k 26-03-2010 22:05
[*]
~~~ 26-03-2010 22:13
jestem za tym samym że to wypadek i powinien odpowiadać kierowca Vito.Sama wiem jakim jest kierową Marcin bo jeżdżę z pracy tym busem i wiem że to spokojny kierowca i rozważny a jak komuś się nie podoba to niech nie jedzie
~czarna 26-03-2010 22:18
Bardzo współczuje Marcinowi...znam go i wiem, że to bardzo dobry kierowca...a tamtemu k...nowi to nie wiem co bym zrobiła gdybym go dorwała...zabił 2 osoby przez co?? że telefon mu spadł? co za k...n szuka telefonu na krzyżówce i to jeszcze przy wyłączonej sygnalizacji!!???? a słyszał ktoś o zakazie używania telefonów podczas jazdy????
~erg 26-03-2010 22:22
Ten beznadziejny tłumek gapiów trzeba było rozpędzić gazem łzawiącym,albo jakimś solidnym strumieniem ze strażackiej sikawki...Ta tragedia była dla nich widowiskiem,barany...Co robiła policja albo straż miejska ???
~młoda 26-03-2010 22:27
Ludzie nie obwiniajcie nikogo!!!w tym wypadku zginęła mama moich koleżanek:(Panie świeć nad jej duszą[*]
~jędrek 26-03-2010 22:29
A może panowie i panie kierowcy tak z predkością 200 km/h albo i jeszcze więcej no właśnie a gdzie wyobrażnia napewno na placu i parkowanie na egzaminie byli ok. tylko że giną niewienni ludzie a to boli teżlubie szykość ale nie w mieście i mnie uczyli i wymagali na egzaminie myślenia a nie na małpe centum naprawde szkoda ludzi i może zamiast jakiś rond to może nóżka z gazu
~abc 26-03-2010 22:33
Morderca to za mocne słowa ale baran to w sam raz.Wyobraźni zero Jak telefon spadł to powinien leżeć do końca jazdy przecież w tym momencie nie był tak bardzo potrzebny .Trzeba nie mieć wyobraźni albo bardzo przeceniać swoje umiejętności. Jechać nie patrząc na drogę.Szkoda,że nie czytał jeszcze gazety.Niech ten wypadek będzie nauczką dla innych cwaniaków którzy w czasie jazdy wykonują czynności nie mające nic wspólnego z prowadzeniem samochodu np wystukują nr.tel.
~xyzzz 26-03-2010 22:33
(*) kondolencje dla rodzin ofiar, to straszne wydarzenie, które nie powinno byc komentowane żadnymi głupimi opiniami.
~Andrew 26-03-2010 22:43
Szczere kondolencje dla rodzin.Niektórzy krzyczą że kierowca sprintera szybko jechał,bardzo łatwo bedzie to ustalić policji,prokuratórze.Ilość miejsc w sprinterze była powyżej 9 a wiec autobus=tachograf.
~Kierowca i człowiek 26-03-2010 22:49
Kondolencje dla rodziny i pracowników , wielka tragedia ,tak ciężko gdy ktoś bliski od nas odchodzi - mam prośbę do tych prominentów z Urzędu Miasta , na tym skrzyżowaniu wieczorem często jest mgła i nic nie widać , a trzeba przejechać przez cztery pasy a droga jest prosta i na głównej zasuwają , czy naprawdę nas nie stać na odrobinę prądu , znowu musiał ktoś zginąć i ktoś musi cierpieć po stracie najbliższych a wszystko bo trzeba było zgasić światła - pozorna oszczędność przez jakiegoś cymbała a ruch jest nawet wieczorem duży przecież to droga na Wrocław , brak mi słów - wyrazy współczucia *
~brak mi słów 26-03-2010 22:51
Wołają o pomstę do nieba te wszystkie d...lizmy co tu wypisujecie !!!!! Jedna wielka żenada...mądry Polak po szkodzie...nie znacie sprawcy a go błotem obrzucacie.Ja znam...i to nie jest żaden morderca...owszem przez głupotę taka tragedia się stała...ale pomyślcie,ze nieszczęścia chodzą po ludziach i to każdy mógł być sprawcą owego wypadku i każdy z was mógł być ofiarą i na to reguły żadnej nie ma.Współczuje i rodzinom poszkodowanych jak i rodzinie sprawcy...wielka szkoda,żebyś sobie życie zmarnował,bo na pewno na to nie zasługujesz,jesteś an to za dobrym człowiekiem...wystarczy to,że będziesz mieć wyrzuty sumienia a to chyba gorsze niż "odsiadka w pace"...
~Kierowca i człowiek 26-03-2010 22:53
Kondolencje dla rodziny i pracowników , wielka tragedia ,tak ciężko gdy ktoś bliski od nas odchodzi - mam prośbę do tych prominentów z Urzędu Miasta , na tym skrzyżowaniu wieczorem często jest mgła i nic nie widać , a trzeba przejechać przez cztery pasy a droga jest prosta i na głównej zasuwają , czy naprawdę nas nie stać na odrobinę prądu , znowu musiał ktoś zginąć i ktoś musi cierpieć po stracie najbliższych a wszystko bo trzeba było zgasić światła - pozorna oszczędność przez jakiegoś cymbała a ruch jest nawet wieczorem duży przecież to droga na Wrocław , brak mi słów - wyrazy współczucia *
~------ 26-03-2010 23:00
kierowca przewozu zapinał jak szalony (ci kierowcy to k...ni!!!
~Kasia6412 26-03-2010 23:02
To tragedia wielu !
~;((( 26-03-2010 23:11
[*]
~Anonim_3d 26-03-2010 23:24
+++ NORMALNIE SZOK niech odpoczyuwają w Pokoju Pracownik DWS nigdy nie wiadomo czy czlowiek z pracy wruci do DOMU :( :( :(
~KSK 26-03-2010 23:37
[*] nie znałem ale pokój ich duszom
~Grażyna Kraków 26-03-2010 23:40
Istnieje rozsądna weryfikacja tych komentarzy???Ludzie uszanujcie tragedię,cierpienie,smutek obu stron.Beznadziejna tragedia,niewytłeumaczalna.W przeciwieństwie do komentarzy... co do niektórych nie można znaleźć wytłumaczenia.Można stracić resztki złudzeń,że ludzie potrafią uszanować ból i cierpienie innych.
~...a to Polska właśnie... 26-03-2010 23:48
Czy to już wszystkie frustracje ? Czy znowu "TY" miałeś rację ?
~MarcinW 26-03-2010 23:50
Róbcie ronda! Obrembalski i Kusiak tylko hipermarketami i ryneczkiem się zajmują. Co to ma znaczyć? Ronda wymuszają zmianę prędkości i zmuszają kierowców do myślenia. W ogóle za co ja płacę podatki? Za co są wszelkie opłaty, akcyzy? Żebym w zimę musiał na łańcuchach jeździć?
~do czarnej 26-03-2010 23:53
gdybyś czarna miała za znajomego kierowcę mercedesa a kierowcy busa byś nie znała to zapewne byś paplała na odwrót.. ot typowy Polak stawia kolesiostwo ponad ocenę suchych faktów i mądrzy się w każdej sytuacji.. a gdy przychodzi co do czego to jakoś 90% kierujących na drodze ma w głębokim poważaniu ograniczenia do 50 w terenie zabudowanym czy wspomniany zakaz używania komórki.. zupełnie jak w tym słynnym skeczu z Merle i Tymem... i wcale nie bronie kierowcy mercedesa bo o jego ewidentnej winie i głupocie nie ma nawet dyskusji ale jeśli kierowca busa jechał TYLE (czyli dobrze ponad 60) co większość samochodów o tej porze al. JP2 to powinien zostać choćby symbolicznie ale dla przykładu ukarany!
~Głos w dyskusji 27-03-2010 0:18
My Polacy, oprócz powszechnie znanej każdemu naszej gościnności mamy jedną ogromną wadę. Zabieramy głos na forum, anonimowo, bo tak łatwiej, obrzucając stekiem różnych epitetów innych ludzi, czy to sprawców wypadków, czy to polityków, czy nauczycieli, czy młodzież. Stała sie tragedia, to fakt oczywisty, tragedia dla każdej ze stron. Tragedia dla dziecka, które w sposób zupełnie nieoczekiwany traci matkę, tragedia dla matki, która nigdy nie sądziła, że przeżyje córkę, tragedia dla drugiej matki, której syn zabił innego człowieka. każdy ma swoją tragedię i każdy ją pzreżywa, bo jest człowiekeim i ma coś co się nazywa poczucie winy, smutek, żal. A my? Nikt nie dał nam takiego prawa, żeby osądzać innych, od tego są odpowiednie osoby, łącznie z Bogiem, który przebacza bo rozumie więcej niż my. To, że nazwiemy kierowcę odpowiedzialnego za wypadek zbójem, gnojem, mordercą nie przywróci nikomu zycia, nie zmieni toku wydarzeń i nie cofnie czasu jak robimy to dwa razy do roku! W takich momentach sami zastanówmy się nad sensem naszego zycia, zobaczcie na siebie, zycie jest tak nieprzewidywalne, że nigdy nie wiesz i nigdy nie masz pewności, że nie skończy się akurat dziś. Kazdy z nich, te dwie kobiety, Ci kierowcy wyszli z domu jak codzień, niestety nie każdy do niego wróci. Dajmy wyraz tej tragedii i skończmy już to wypisywanie stek bzdur, oszczerstw, dociekań i wyzwisk! Pomódlcie się i zapalcie znicz, ponieważ to pomoże o wiele więcej zmarłym, niż linczowanie na forum kierowcę, sprawcę wypadku. On też ma swoją tragedię, do końca będzie nosił ciężar tego co zrobił!
~121 27-03-2010 0:19
Ten wypadek zdarzył się na moich oczach. Wszystko widziałam od początku. To było straszne zamarłam przez moment. Puzniej jak wyciągali tych ludzi to było okropne. Ten pisk opon,silne zahamowanie, puzniej krzyk. Okropne to było. ;(
Cień 27-03-2010 0:41
Szkoda tylko tych kobiet. Co do świateł, to nie jest wina, że były wyłączone, tylko bezmyślnego kierowcy Wito. Jaki jest sens działania świateł po 22:00 skoro jest mały ruch o tej porze? Byłoby bez sensu, by auta zatrzymywały się na pustym skrzyżowaniu i przecież wiadomo, że jak światła są wyłączone, to obowiązują znaki drogowe. Co do prędkości, to sprawęcie sobie w necie crash testy przy 50km/h to zobaczycie jak wyglądają auta.
Cień 27-03-2010 0:44
Albo lepiej nie sprawdzajcie, bo zacznięcie tamować ruch na drodze, jadąc 15km/h.
~PRZYSTANEK ALASKA 27-03-2010 2:45
WIELKI SMUTEK TEJ TRAGEDII POŁOŻYŁ SIĘ CIENIEM W NASZYCH SERCACH TYCH KTÓRZY BYLI UCZESTNIKAMI , ŚWIADKAMI I PIERWSZYMI WYBAWCAMI POSZKODOWANYCH . NAJWIEKSZĄ CIEMNOSĆ I CIEŃ OTACZA TERAZ RODZINY ZMARŁYCH. ŁACZYMY SIE Z NIMI W BÓŁU. pISZĄC TE SŁOWA WYPOWIADAM SIE W IMIENIU KILKU OSÓB A MIANOWICIE MOJEGO MEZA I JEGO KOLEGI , KTÓRZY TO WCZORAJSZEGO WIECZORU BYLI SWIADKAMI WYDARZENIA I PIERWSZYMI WYBAWCAMI . kOLEGA MEZA BEZ WACHANIA ŻUCIŁ SIE BIEGIEM W KIERUNKU OSCYLUJACEGO PO JEZDNI BUSA Z KTÓREGO WYDOBYWAŁY SIE KŁEBY DYMU ZA NIM BIEGŁ MÓJ MAŻ . kOLEGA PODBIEGŁ Z PRZODU OD STRONY KIEROWCY I WIDZAC ,ZE TEN CHCE NOGĄ WYKOPAC SZYBE POMÓGŁ MU JA USUNĄC PRZECIOŁ SOBIE PRZY TYM RĘKE I POWBIJAŁ LICZNE SZKŁA. MOJ MĄZ I JAKAŚ KOBIETA USIŁOWALI OTWORZYĆ TYLNE DRZWI ,KTÓRE BYŁY ZBLOKOWANE KIEDY IM SIE UDAŁO LUDZIE ZACZELI WYCHODZIC KOLEGA MEZA WSZED DO SRODKA BUSA I ZOBACZYŁ TAM DWIE OSOBY CHCIAŁ JE RATOWAC ALE PO ZBADANIU PULSU ODNIUSŁ NIEPRZEPARTE WRAZENIE ZE NIE ŻYJĄ. WYSZEDŁ Z TAMTĄD A TYMCZASEM INNI LUDZIE RÓWNIEZ CHCIELI NIEWIEDZIEC CZEEMU WEJSC DO SRODKA ZAPEWNE W CELU NIESIENIA POMOCY. NALEZY PRZYZNAC ,ZE POSTAWA LUDZI BYŁ WSPANIAŁA WSZYSCY BYLI OFIARNI I BARDZO DZIELIN . JEDYNIE W DZIWNY SPOSÓB ZACHOWYWALI SIE DWAJ MŁODZI MĘZCZYZNI Z KTÓRYCH JEDEN ZACZOŁ KLAC NA POLICJE I SŁOŻBY A NASTEPNIE WYBIŁ SZYBE I POWYŁAMYWAŁ LUSTERKA W SAMOCHODZIE SPRAWCY WYPADKU. DZIWNYM SPLATANIEM LOSU MOJ MAZ UCZESTNICZYŁ W TYM WYPADKU JAKIS CZAS WCZESNIEJ SAM BYŁ POSZKODOWANY NIEOPODAL TEGO MIEJSCA POTRACONY PRZEZ PIJANEGO KIEROWCE KTÓRY ZOSTAWIŁ GO NA DRODZE. W TYM SAMYM CZASIE KIEDY JEGO POTRACIŁ PIJANY KIEROWCA NA TYM SKRZYZOWANIU ZGINOŁ MŁODY CHŁOPAK . KRZYZYK I SWIECZKA UPAMIETNIAJA TAMTO ZDARZENIE . A TERAZ W TYM SAMYM MIEJSCU MĄZ RATOWAŁ OFIARY . CO DZIWNIEJSZE TEGO DNIA PARE GODZIN WCZESNIEJ SPOTKAŁ KOLEGE Z DZIEWCZYNA I TAMTEN ZAGAIŁ O TEN WYPADEK JAK SIE CZUJE CZY JUZ WYZDROWIAŁ . OKAZAŁO SIE WÓWCZAS ZE DZIEWCZYNA WIE WSZYSTKO Z DRUGIEJ STRONY OD STRONY SPRAWCY I POWIEDZIAŁ ZE WIE ,ZE POTRACIŁ GO PIJANY KOLES A NIE DZIEWCZYNA KTÓRA POTEM WRÓCIŁA I ODDAŁA SIE W RĘCE POLICJI POSIWIECAJAC SIE ZA SWOJEGO CHŁOPAKA AZ NIE MOGE UWIERZYC JAK DZIEWCZYNY POTRAFIA BYC GŁUPIE .DZIWNY JEST TEN SWIAT. JESZCZE RAZ DO TYCH BIEDNYCH RODZIN , KTÓRE STRACIŁY UKOCHANE OSOBY . OTUCHY DO ZYCIA . WIEM CO TO BOL I STRATA OSTATNIMI CZASY WIELU BLISKICH ODESZŁO MI I MOJEMU MEZOWI . ROK PO WŁASNYM WYPADKU STRACIŁ ON SIOSTRĘ ,KTÓRA JEŻDŻAC ZA SZYBKO WPADŁA NA DRZEWO.DŁUGO CZŁOWIEK CZEKA AZ MINIE TA NAJGORSZA CZARNA DEPRESJA STRATY. PO ROKU MOZNA JAKOS FUNKCJONOWAC. LUDZIE POWINNI NA CODZIEN BYC WOBEC SIEBIE BARDZIEJ OTWARCI , ROZMAWIAC NIE WSTYDZIC SIE NIE ZASŁANIAC SIE ,ZE NIE WYPADA ,ZE MI GŁUPIO ISC ODWIEDZAC TAKICH OPUSZCZONYCH , OTACZAC ICH CIEPŁEM .POZDRAWIAM WAS BARDZO CIEPŁO BIEDNI KOCHANI . OSOBISCIE NIE BY ŁAM NA MIEJSCU WYPADKU ALE ŁACZE SIE DUSZA I SERCEM Z JEGO OFIARAMI.PAMIETAJCIE SPIESZ SIĘ POWOLI !!!
~LYZI 27-03-2010 7:48
WYRAZY GŁĘBOKICH KONDOLENCJI eh... oboje jechali konkretnie ! w każdym innym przypadku była by to tylko stłuczka bez ofiar śmiertelnych... no nie da się ukryć a już KIEROWCY KSYCHY TO SOBIE ODCINKI SPECJALNE (OS) CHYBA ROBIĄ. Ci to powinni mieć ograniczenie do 60km /h
~do Zyta 27-03-2010 7:51
ciekawe co byś pisała jakby ten twój znajomek zabił Ci córkę,matkę ,męża ,ojca lub syna ktoś wychodzi z domu do pracy i nie wraca przez idiotę który zamiast patrzyc na drogę szuka telefonu Ty nie masz pojęcia co to znaczy stracic kogoś bliskiego z godziny na godzinę gdy zostają dzieci bez matki,i jeszcze jedno nie obrażaj mnie i większości kierowców pisząc że każdemu może coś takiego się zdarzyc nie jestem i...lem ,k...nem i mordercą jak wsiadam do samochodu to myślę tak robi większośc uczestników ruchu a ten twój znajomek należy do tej mniejszości przez którą giną ludzie i przez których jazda po drodze jest walką o życie
~Zyta 27-03-2010 8:02
A co kierowca Busa zapomniał o tym że zbliżając się do skrzyżowania musi zwolnić trzeba zawsze mieć ograniczone prawo zaufania do drugiego kierowcy kierowca Mercedesa wymusił pierwszeństwo przejazdu ale gdyby kierowca Busa dostosował się do prędkości która tam obowiązuje wypadek nie miałby tak tragicznego wydarzenia współczuje rodzinom i współczuje kierowcy Mercedesa na którego zwala się winę jako głównego sprawcę nie oceniajmy bo nie jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie ale siadając za kierownicą zawsze zachowajmy prędkość by nie być sprawcami wypadków i żyć bez poczucia winy
~BOCHUN 27-03-2010 8:08
Współczucia dla rodziny..........Pokój Ich duszom+++ Bóg sam wybiera czas.... JAKI GÓG LUDZIE NIE PISZCIE BREDNI O JAKIMŚ BOGU TO NIC INNEGO JAK LUDZKA GŁUPOTA A MOŻE TEN BÓG JEST WINNY BO TAK CHCIAŁ BREDNIE I TYLE
~Janowiczanin 27-03-2010 9:34
Paradoks w tej tragedii jest następujący: wypadek zdarzył się na pięć razy szerszym odcinku jezdni niż ma to miejsce na trasie Janowice W. - Jelenia Góra, fragment Trzcińsko - Bobrów. Wszyscy, którzy pokonują tą trasę wiedzą, że trzeba w tym czasie mieć podwójną kontrolę nad własnymi umiejętnościami. Dojeżdżałem tą trasą do pracy z tym przewoźnikiem przez kilka lat i ani przez chwilę nie czułem zwątpienia, co do umiejętności prowadzących busa czy autobus. Kilka lat temu, wylądowałem na drzewie (na szczęście!), z telefonem komórkowym przy uchu. Od tamtej chwili, gdy ktoś do mnie dzwoni zjeżdżam (jeśli to możliwe) na pobocze lub oddzwaniam później. Nikogo nie osądzam i nie usprawiedliwiam. Współczuję wszystkim uczestnikom tragedii. Marcin, trzymaj się i powodzenia.
~DINO 27-03-2010 9:45
Współczucie dla uczestników tej tragedii i dla wszystkich forumowiczów którzy oskarżają kogoś za coś powiem że bardzo mi was szkoda bo macie skromne umysły do których niedociera że był to nieszczęśliwy zbieg zdarzeń który trwa ułamek sekundy i tak naprawde mogło to każdego spotkac i dlatego uszanujmy wszystkich i nie czyńmy okazji aby sobie nakimś poużywac przez forum tylko pokażmy solidarnośc i połączmy się we współczuciu a odnośnie swiateł to powiny pracowac jak zegar na ratuszu czyli 24h zastanawia mnie to że na tym skrzyżowanu to już kolejna tragedia po wyłaczeniu świateł czy chore oszczędności energii są aż tak ważne aby zaniechac bezpieczeństwo ogólno społeczne. Wielkie współczucie dla poszkodowanych
~obserwatorrr 27-03-2010 9:49
czytam te wasze komentarze i zastanawiam sie czy wiekszosc z was ma troche oleju w glowie!pelno komentarzy jest o szybkiej jezdzie KRYCHY to dlaczego nikt nie zadzwoni do szefa Krychy i nie powie co ma do powiedzenia!zawsze mozna zadzwonic na policje albo macie jeszcze Inspekcje Transportu Drogowego!ale widze ze wolicie pisac ze ten jezdzi szybko a ten sie scigal a ten podczas jazdy w nosie dlubal!a inny wiezie 10 osob wiecej niz mozna!kazdy z was moze wybrac sobie przewoznika takiego ktory bedzie pasowal!nakrecacie sie jak stare zegarki!jest to wielka tragedia dla wielu rodzin wiec nie szukajcie sensacji!!!
~Młodziutka 27-03-2010 10:14
Ehh.. Strasznie..:( Dzieci w domu czekają z nadzieją że mama wróci z pracu a tu do drzwio póka Policja i powiadamia rodzinę że ich matka,żona zgineła w wypadku..:( To musi być straszne..:( Najszczersze wyrazy wspułczucia dla rodziny. A z tego co mi się wydaje to kierowca tego busa co odwoził z pracy ludzi też nie jechał wolno. Bo gdyby jechał wolno aż takiej tragedii napewno by nie było! On też jest winny śmierci tych dwuch kobiet!!
~Tragedia 27-03-2010 10:21
Rozmawiał przez komórkę, gdy uderzył.
~Angela 27-03-2010 10:43
co by było gdyby... kazdy zadaje te pytanie.. ale moze pomyślimy troszke głowami jako kierowcy jak jezdzimy?? bezmyślnie taka prawda kazdy sie śpieszy.... a oprócz sygnalizacji sa znaki ludzie trzeba myslec za kierownica a nie!!!!!
~mlody_90 27-03-2010 10:47
~Angela 27-03-2010 10:49
sygnalizacja wyłaczona sa znaki..to co ze miał pierwszeństwo ale trzeba myślec nawet za tych co go nie mają!!!! taka rola kierowcy dobra jazda a przede wszystkim myślenie za tych co nie znaja przepisów!!!
~KLauuuuuuuudia 27-03-2010 11:00
często jestem na kiepuru i na aleji..! niestety z każdym przybyciem tak pojawia sie 1 krzyrz [*] tak nie może byćć..! niech ci niepoważni ludzie właanczają sygnalizacje do 24 ..! albo niech tam rondo zrobią..! ;P tak.... i to nie strażacy wyciągali ofiary tylko przechodni ;P..! a... i jak ten d***l mógł na sierodku drogi telefonu szukać...! GDYBY TEN CZŁOWIEK CO WPADŁ W BUSA MIAŁ ROZSĄDEK NIE DOSZŁO BY TO TEJ TRAGEDII...>! [*][*][*] WSPÓŁCZUCIE..!;*
~Maślana 27-03-2010 11:30
i co z tego że Sprinter miał pierwszeństwo ?????? tam jest doskonała widoczność szczególnie w nocy (mniejszy ruch,widać światła) powinien był zwolnić, przewidywać a nie zapi.........ć na oślep. Zabrakło doświadczenia kto jeździ ten wie o co mi chodzi.
~Paweł S. 27-03-2010 11:57
czytając niektóre wypowiedzie trudno nie oprzec sie wrazeniu ze niektórzy tutaj sa co najmniej ograniczeni, po pierwsze jaka mogłabyc ta niby \"ogromna prędkośc\" mercedesa vito skoro do rozpedzenia sie miał co najwyżej 100-150m a po drugie to nie on uderzył w sprintera tylko sprinter w niego wiec czy gdyby jechał 30 to zrobiłoby jakąś róznice?? Fakt, wina jest bezsprzeczna ale po co te kretyńskie komentarze??
~MANIEK 27-03-2010 12:05
LUDZIE NIECH KTOS MI POWIE PO CO TEN RADAR KOŁO DZIĘCIOŁA STOI NO PO CO DLA NABICIA KASY!!!!!!!! PRZY WLOCIE DO JELENIEJ GÓRY POWINNO BYC RONDO...TRZEBA POSTANOWIC I KTOREGOS DNIA ZABLOKOWAC DROGE WJAZDOWA DO JELENIEJ OKZAZUJAC naszym wladzom ze czas na konkretne decyzje dotyczace jakis ruchow odnosnie postawiena radaru lub budowy ronda w tym miejscu......
~a 27-03-2010 12:31
(*)(*)(*)
~Marzena DWS 27-03-2010 13:22
ZAWSZE BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ O NASZYCH KOLEŻANKACH KTÓRE ZGINĘŁY W TYM WYPADKU.WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA RODZIN ZMARŁYCH.JECHAŁAM TYM BUSEM I NIE ROZUMIE OSKARŻEŃ POD ADRESEM MARCINA.TO BARDZO DOBRY I OPANOWANY KIEROWCA.MARCIN TRZYMAJ SIĘ CIEPLUTKO.JESTEŚMY MYŚLAMI Z TOBĄ
~E-89 27-03-2010 13:31
Kierowca Mercedesa Vito lat 22
~xxxxxxxxxxx 27-03-2010 13:35
najszczersze kondolecje dla rodzin poszkodowanych [*] winnym jest kierowca Vito,a nie Marcin....On zawsze jeżdzi przepisowo i ostrożnie, więc to nie jest Jego wina. Marcin trzymaj się ! Piszecie,że jakby jechał wolniej,to by nie było takiej tragediii,ale skąd o tym wicie?? Jakby kierowca Vito nie szukał telefonu to by w ogóle nie było tej tragedii ! Więc po co sądzicie niewinnego człowieka?? Ludzie opanujcie się! a nie robicie jeszcze większą sensację ! oczywiście jak zwykle wszyscy wiedzą wszystko najlepiej...
~xxx..xxx 27-03-2010 13:45
Szacun dla strażaków pomyślcie co oni muszą czuć wykonując taką prace jakie sceny zostają im w pamięci i ludzkie dramaty.
~pracownik DWS 27-03-2010 14:59
trzy pracownice Draexlmaiera:( [*][*][*]
~mon 27-03-2010 16:18
jak to 3? kto jeszcze zginął? :(
~frywolny 27-03-2010 16:48
Wszyscy jestescie madrzy,tylko,zeto nie autostrada io nie jezdi sie po tej drodze z taka predkosci,bus wyprzedzal mnie na estakadzie i jechal kolo 100 a to juz jest przegiecie.Kazdy moze popelnic taki blad i wjechac tak jak vito nie mogoc ocenic predkosci tamtego pojazdu.
~Janina 27-03-2010 17:04
Wiem jak jechał kierowca Busa wracałam właśni z pracy przechodziłam przez pasy biegiem bo widziałam z daleka jak pędzi zdążyłam bo za moment usłyszałam straszny huk Panie kierowco pomyśl odpowiadasz za ludzi których wieziesz twoim obowiązkiem jest zapewnić im bezpieczeństwo i szczęśliwy dojazd do celu mogłam być też ofiarą tej tragedii ale zdążyłam dopiero teraz mogę o tym pisać tego strasznego dnia ja się tam znalazłam i widziałam to na własne oczy nigdy tego nie zapomnę nie ma znaczenia czy kierowca Mercedesa szukał telefonu bałam się żebym zdążyła przejść przez pasy na drugą stronę trzeba myśleć o tych którzy włączają się do ruchu nie jako kierowcy lecz jako piesi WSPÓŁCZUJĘ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM TEJ STRASZNEJ TRAGEDII
~kaha 27-03-2010 17:13
widziałam akcję ratunkową z pracy... tragedia
~ewe 27-03-2010 17:27
Czy ktoś wie jak sie nazyawły ofiary wypadku
~Miecia 27-03-2010 17:55
Mijał Cię 100?! Busy tego typu mają ograniczniki prędkości max 90km na h.Poza tym jestem stałą klientką tej firmy i tak pozostanie bo nie ma lepszego kierowcy jak MARCIN !!!
~ja 27-03-2010 18:52
a po co ci wiedzieć jak się nazywały ofiary? na nk chcesz sobie pooglądać? żenada
~bel 27-03-2010 19:01
do ~Miecia | nawet jakby byl ogranicznik 90 to tyle jechal a powinnien jechac 60 czy nawet 50 i uwiierz jakby sie dostosowal do predkosci nie byloby takich tragicznych skutkow jadac na takiej drodze musimy pamietac ze zawsze moze nam ktos co sie zapomnial wjechac jadac szybko jest malo czasu na reakcje a wozac ludzi tymbardziej nie powinnien sie popisywac ale wiozl same kobiety chcial pokazac ze jest Kubica takie jest moje zdanie co nie znaczy ze jest bez winy kierowca Vito oboje nie sa bez winy tylko ze odpowie tylko kieroeca Vito a moze Policja oceni inaczej sytulacje i wezmie pod uwage ze kierowca przekroczyl predkosc i stal sie takze posrednio takze sprawca tej tragedi
~bel 27-03-2010 19:06
do ~Miecia | nawet jakby byl ogranicznik 90 to tyle jechal a powinnien jechac 60 czy nawet 50 i uwiierz jakby sie dostosowal do predkosci nie byloby takich tragicznych skutkow jadac na takiej drodze musimy pamietac ze zawsze moze nam ktos co sie zapomnial wjechac jadac szybko jest malo czasu na reakcje a wozac ludzi tymbardziej nie powinnien sie popisywac ale wiozl same kobiety chcial pokazac ze jest Kubica takie jest moje zdanie co nie znaczy ze jest bez winy kierowca Vito oboje nie sa bez winy tylko ze odpowie tylko kieroeca Vito a moze Policja oceni inaczej sytulacje i wezmie pod uwage ze kierowca przekroczyl predkosc i stal sie takze posrednio takze sprawca tej tragedi
~mendi 778 27-03-2010 19:23
Kazdy z nas mam swoja swieczke zycia i kiedys kazda z nich sie wypali nie swiadomi w jakich okolicznosciach. Ci ludzie tez nie byli swiadomi ze moze ich spotkac az taka tragedia. Wracali ta droga kazdego dnia z pracy do domu. Jest to naprawde wielka dragedia dla rodzin i dzieci ktore osierocily te kobiety. WIELKIE WYRAZY WSPÓLCZUCIA.
~ 27-03-2010 19:55
Wszyscy jesteście Bardzo mądrzy!!!! A JAK WY JEŹDZICIE?
~ktoś!..... 27-03-2010 20:04
Wszystkim korzystającym z różnych firm przewozowych ,życzę aby ich właściciele tak dbali o sprawność ,czystość na zewnątrz jak i wewnątrz pojazdów przewożących ludzi ,jak to robi firma Marcina .Założę się ,że drugiej takiej nie ma.To jest priorytet tej firmy- bezpieczeństwo. Tych komentujących"ekspertów" ,zapraszam do skorzystania z przejazdów tego przewoźnika.To nie jest firma, która wozi ludzi starymi zdezelowanymi szrotami a to już świadczy o firmie, że liczy się z pasażerami i w miarę możliwości podwyższa standard przejazdów,a inni przewoźnicy ??????????. Wożą was szrotami, że aż strach, tego nikt nie komentuje dopiero jak stanie się tragedia to macie dużo do powiedzenia. Marcin jesteś super kierowcą i nie przejmuj się i...lami wszysko-wiedzącymi ekspertami .Ja i tak wiem,że ta firma jest najlepsza i ma super kierowców. Wyrazy współczucia dla rodzin, których dotknęła ta tragedia.
~Kierowca 27-03-2010 20:06
Nikt z nas nie jest orłem. Każdy popełnia błędy- w życiu zawodowym, prywatnym czy też podczas jazdy. Zdarza się to nawet najlepszym. Człowiek to nie maszyna. Od ustalania winy jest prokurator. Jedna już nikt nie przywróci życia niewinnym osobą i to jest przykre... Czasami ułamek sekundy i jest po fakcie. Sam jestem kierowcą autobusu i wiem ile razy- nawet w ciągu dnia jest sytuacji pod bramkowych. Wypadki będą zawsze. Tego nikt nie zmieni niestety :(
~czytelnik2 27-03-2010 20:17
Komu szkodzi by te światła działały przez cały czas i jaka róznica między świeceniem zółtego migającego światła a swieceniem całej sygnalizacji. Dla oszczędności montuje się lampy ledowe ktore pobierają mniej prądu świecą jaśniej i dłużej. Tak się kończy oszczędzanie na drogach dziury , brak sugnalizacji swietlnej i brak oświetlenia. Może tak zmiejszyć pensje radnych i prezydenta a zadbć o dobro publiczne...
~ktoś............ 27-03-2010 23:03
...do..bel... Ten przewoźnik nie musi udawać kubicy ,bo samochód jest u niego na porządku dziennym od urodzenia, kierownica to żadna nowość .''Ekspercie''!!!!! zanim kogoś obrazisz lub posądzisz, stuknij się w ten pusty łeb.Bo od wydawania wyroków są mądrzejsi.
~ 27-03-2010 23:07
Od chłopaka który kierował tym busem co wiózł ludzi to się odczepcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chłopak niczemu nie jest winien!!!!!!!!!!!! Po za tym on zawsze tamtędy jeździł!!!!!!!!!!!!!!!! Jeździłam z nim nie raz i wiem że jeździ bezpiecznie a przez niektóre głupie komentarze chłopak może się załamać!! Ludzie zsiądźcie z niego!!!!!!!!!!!!!! Dobrze że chociaż mało jest o nim komentarzy.
~ 27-03-2010 23:16
Dla mnie dużo znaczy komentarz osoby ,która jechała tym busem i twierdzi ,że Marcin jechał prawidłowo, a osoby które nie uczestniczyły w tym wypadku osobiście nie powinny rzucać fałszywych oskarżeń pod adresem Marcina.
~ehh 28-03-2010 0:23
WINA PO OBU STRONACH Śmeichu warte.. Maricn jeździ przepisowo... dziwne że większość komentarzy wybielających tegoż Marcina jest z jednego serwera... szkoda że IP nie jest widoczne bo widzielibyśmy jak dwie osoby albo nawet jedna starają się wybielić... wszyscy niestety wiedzą jaka jest prawda o regionalnych przewoźnikach i nie trzeba nic dodawać ani ujmować. Szkoda obydwóch kierowców, obaj są winni, obaj mają wyrzuty a Pisanie że kierowca VITO jest mordercą... uważajcie bo każdy ma dzień nieuwagi i każdemu może się to zdarzyć. Uświadomcie sobie wsiadacie do auta... kilka chwil nieuwagi i jesteś odpowiedzialny za śmierć... A Marcin? Gdyby jechał przepisowo max 60km/h, i nie leciał przez tą krzyżówkę na pewniaka "bo jest na głównej" to mógłby cokolwiek zrobić. Odsyłam do przeczytania Kodeksu Drogowego co oznacza pulsacyjne lub ciągłe światło barwy żółtej... dowiecie się wszystkiego! Nawet jadąc po głównej masz obowiązek być przygotowany do natychmiastowego zatrzymania pojazdu!!! Wina jest po obu stronach, mało tego najgorsze jest teraz cierpienie ludzi a wy się wykłócacie o bzdury! Jest wiele pytań i wiele odpowiedzi... jednak to nie przywróci życia. Zamiast się kłócić, obwiniać, oczerniać zachowajcie minuty ciszy a podczas codziennej swojej jazdy myślcie co robicie... najłatwiej komentować...
~Rico 28-03-2010 0:27
Wydaje mi się ,że w tym miejscu powinna być włączona sygnalizacja całą dobę.Te 3 skrzyżowania Jana Pawła z Kiepuru k/Schella , z Sygietyńskiego , z Kiepury k/kościoła mają bardzo złą i tragiczna już historię.Poza tym jak nawet włączona jest sygnalizacja to mam wrażenie ,że na niektórych skrzyżowaniach kierowcy mają problemy.Są to skrzyżowania z jednej strony z b.dużym polem do obserwacji ,z drugiej strony samochody jadące główną drogą przeważnie poruszają się z dużą prędkością . Nadszedł już chyba czas aby coś i to jak najpredzej zmienić w kirunku poprawy bezpieczeństwa
~pracownik DWS 28-03-2010 1:29
Do ~`mon) z tego co wiadomo to jedna osoba w ciezkim stanie zmarla w szpitalu:(
~księgowy 28-03-2010 7:35
PO CO RONDO, KŁADKI NAD JEZDNIA DLA PIESZYCH NIE TYLKO W KATOWICACH CZY HISZPANII. POLICZCIE ILU DZIENNIE PRZECHODZI PIESZYCH A ILE PRZEJEŻDŻA SAMOCHOPDÓW.to pomysł dla Pana Wandzla!!!!
~mon 28-03-2010 8:57
ale to ta trzecia ofiara wypadku ? :(
~tommi 28-03-2010 9:19
http://www.youtube.com/watch?v=vkIV3h6I0HI
~W żałobie[*] 28-03-2010 11:07
Ludzie co Wy gadacie!! Zgineła moja ciocia, mój chłopak jest w krytycznym stanie a wy gadacie takie głupoty. Wy tak naprawde nie wiecie jak człowiek się czuje w takiej sytułacji. Znam Marcina osobiście i wiem że to jest dobry kierowca. Szczere koldolencje dla rodziny..[*][*][*][*] Wujaszku trzymaj się jesteśmy z Tobą.. ... SERCE ZASNEŁO JUŻ SIĘ NIE OBUDZI DUSZA OPÓŚCIŁA LUDZI WZIEŁA WSZYSTKO PONAD CHMURU.. Ciociu zawsze będziesz moją najwspanialszą ciocią. bak bardzo mi Ciebie brakuje nie wiem co mam z sobą zrobić. Siedzę codziennie sama w pokoju i płacze. Ciociu proszę wróć do nas.. Tak bardzo Cię kochamy.. Ciociu ja naprawdę nie potrafię bez Ciebie żyć.. PROSZĘ WRÓĆ!!
~Ad 28-03-2010 12:42
ostatnio jak wracałem ze szkoły to były swiatła te na krzyżówce z różyckiego w piatek wyłaczone o 12:40 w południe poprstu to była istna masakra jakby nie kierowcy którzy sie zatrzymują bo im już szkoda tych ludzi co stoją pół godzinny to nie iwem pod wiadukt bym musiał specjalnie leciec zeby przejsc na drugą strone kierowcy stali bo nie wiedzieli jak jechać puszczali sie na zasadzie grzeczności a pytacie ile ludzi musi jeszcze zginąc tyle dopóki nie trafi na któegoś z rodzinny radnych albo prezydenmta wtedy to zrobią tam wtedy po trójne światła przykra prawda ale no cóż jest to jedna z najniebiezpieczniejszych ulic a tam na krzyżówce z noska i shellem to już wgl masakra nie wiem co za d...l ustawiał tam śwaitła no ale chyba nie był z tąd albo nie jeździ za często tam tą trasą bo to maskara co się dzieje no i popieram śwaitła do 23 - 24 właczone a nie za 10 22 a śiwatła już migają na pomarańczowo i ludzie co z pracy wracają to grzeją współczuje rodzinom ofiar
~pasarzer busa 28-03-2010 13:50
do ehh - nie wszyscy broniący |Marcina to jena osoba, nie wypowiadałem się ale siedziałem tuż za nim, też jestem kierowcą, i gdyby jechał zbyt szybko - zwrócił bym mu uwagę, Marcin to nie tyko dobry, ale i bezpieczny kierowca, nie wypowiem się na temat drugiego kierowcy... A jeśli ktoś mówi, że kierowca powinien zatrzymać się w miejscu, to powinien spróbować zrobić to jadąc 50 swoim autem - cienko lub inną osobówką - nie da się zahamować w miejscu osobówką a co dopiero busem ważącym kilka ton - on nam wjechał prosto przed maskę - metr nie wystarczy na zahamowanie.
teessi 28-03-2010 15:35
Ten, co szukał tej komórki, będzie pamiętał do końca życia swoją głupotę. Inna sprawa, że tam naprawdę powinny być światła przez całą dobę, albo przynajmniej w godzina otwarcia hipermarketów, które tam się znajdują. Nie każdy tam jedzie samochodem, niektórzy muszą przejść przez jezdnię, a naprawdę nie ma jak bez świateł. Te kobiety to nie pierwsze ofiary. Pamiętamy młodego mężczyznę, który kilka miesięcy temu stracił życie na tym przejściu po godzinie 22:00-ej przez zbytnią predkość przejeżdzającego tamtędy kierującego samochodem osobowym (ponad 100/h). Światła przystopowałyby nieco tych zbyt rozpędzonych.
~Jeleniogórzanka 28-03-2010 17:43
Prawda jest taka ze kierowca vito wymusił pierwszeństwo,ale jechał wolno bo nie miał możliwości rozpędzenia się,natomiast kierowca busa który wiózł ludzi z pracy pędził i to z dużą prędkością,są na to świadkowie.Jechał na drodze z pierwszeństwem przejazdu i czuł się pewnie,ale jadąc 50km/h jak powinien jechać zgodnie przepisami,uderzając w vito,to byłaby zwykła kolizja bez osób śmiertelnych.Są na to świadkowie ze bus wiozący osoby pędził,a ile miał na liczniku,są od tego eksperci,którzy badają i na sprawie przedstawią.
~refleksja 28-03-2010 17:48
Przestańcie opluwać błotem kierowców.. co z tego, że wina jest raczej bezsporna.. co z tego, że rozważny kierowca nie szuka na podłodze komórki podczas jazdy.. co z tego? Nic i nikt nie cofnie tragedii, żadne słowa, żadna prawda, żaden wyrok nie wróci życia ofiar.. Uszanujmy ból rodzin.. Uszanujmy ciszą.. Zadumaniem.. A do służb porządkowych miasta - uprzątnijcie resztki po wypadku, niech zostaną tylko znicze.. Niech mówią same za siebie.. nie trzeba innych symboli...
~oj ludzie~~ 28-03-2010 17:56
~takie osoby jak Janina itp.to typowe BARANY!po co pisac takie bzdury!to proponuje wprowadzic ograniczenie predkosci do 30km/h to wtedy bedzie bezpiecznie!Kazdego dnia robie duzo km i wiem jak sie jezdzi!kazdy z nas mogl byc na miejscu Marcina!nikt z was nie jezdzi przepisowo a kazdy ma wiele do powiedzenia!a mysle ze taka Janina i inni tez popelniaja bledy i pewnie przechodza przez ulice na czerwonym swietle!zamknijcie usta bo nie wy jestescie od osadzania ludzi!
~autobus 28-03-2010 18:12
po co te spekulacje autobus który wiózł ludzi musiał mieć tachograf na którym będzie zapisana prędkość i kropka. a i technicy po uszkodzeniach i pomiarach też są w stanie ustalić z jaką prędkością jechali obaj uczestnicy wypadku.
~ona JG 28-03-2010 19:44
WYRAZY WSPÓŁCZUCIA I WIELKIEJ WYTRWAŁOŚCI W TYM SMUTKU I TRAGEDII DLA RODZIN I PRZYJACIÓŁ OFIAR ;( [*][*][*][*]
~jakkkkk 28-03-2010 19:48
.... zgasło swiatło zycia lecz my bedziemy pamietc o drogich kolezankach wasze smiechy wasze twarze w naszych sercach pozostaną .... łączymy sie w bólu z rodzina a do kary i osądzania zostawmy to innym co do marcina to znam go jezdzilam z nim przez rok czasu do pracy i do domku i jest kierowca swietnym przepisowym niw pedzi nie szaleje marcin jestesmy z toba trzymaj sie
~Fokus 28-03-2010 20:19
Jest rzeczą niepewną, w jakim miejscu czeka cię śmierć, dlatego ty wyczekuj jej na każdym miejscu.
~pan 28-03-2010 22:20
a...lfabeci i ignoranci!!!! Nie ważne czy to z drexa czy z tesco czy ze sklepu za rogiem!!! Nie ważne czy to przewoźnik K... czy Pk.!!! Jesteście tak pustymi osobami, że aż boli!!! d...l za kierownicą, spieszący się pożadny człowiek czy emeryt - nieważne!!! Ta nasza obwodnica to czarna plama na polskich drogach!!! Tam giną ludzie, a każdy tą trasę zna i porusza się nią!!! Światła nie pomogą i zaczajeni mundurowi - jeździjmy ostrożnie!!! Szczególnie teraz gdy szaruga, noce cieplejsze, piesi weselsi itp. Bardzo współczuję najbliższym ofiar!!! Dla kierowcy nie ma kary! nic nie wróci życia... A tak przy okazji - powrót z pracy o tej porze do czego zmierzamy???
~Basia II 29-03-2010 7:46
Wyrazy głębokiego współczucia dla rodzin ofiar
~MIESZKANKA JG 29-03-2010 8:49
PRZESTAŃCIE BIĆ PIANĘ, MĄDRZYĆ SIĘ, OCENIAĆ. SAMI ZNAWCY. CO ZA NARÓD. WSTYD. TAK NAPRAWDĘ SZUKACIE SENSACJI I OBCHODZI WAS TYLKO, KOGO POSADZĄ A KTO SAM SIĘ POSADZI. REDAKCJO JELONKI ZAMKNIJ JUŻ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA TEGO WYPADKU, BO TO SIĘ PARANOJA JAKAŚ ROBI, NIESMACZNE I TYLE. SZANUJMY ZMARŁYCH I RODZINY. POMYŚLCIE CO ONE CZUJĄ, JAK CZYTAJĄ TE KOMENTARZE ŻAŁOSNE!!!!!
~w 29-03-2010 12:57
Kierownictwo firmy Draexelmaier powinno się wstydzić deklarować publicznie pomoc rodzinom zmarłych kobiet,gdyż w rzeczywistości zaproponowali jedynie pożyczkę zwrotną, a taką pożyczkę może udzielić każdy bank i to nie jest pomoc....! WSTYD....
~vito 29-03-2010 13:07
to prawda jak juz dojdzie do tragedi to wtedy muwia co mozna bylo zrobic aby tego uniknac , lecz szybkosc kierowcuw w jakim tempie wyjezdzaja z tamtego miejsca od drexmaiera tez otych przewoznikach swiadczy najszczersze wspulczucie dla rodzin
~yelo22 29-03-2010 15:59
Bus z drexa w momencie zderzenia jechał z prędkością 107 km/h !! , więc czy na pewno wina leży po stronie kierowcy szukającego telefonu ?? łatwo można porównać crash-testy i okaże się że gdyby kierowca z drexa jechał nawet 60 km/h nie doszłoby do tragedii ... ale to tylko spekulację . Sam jeżdżę tamtą drogą równie szybko ale jadę sam , jak kogoś wiozę nie przekraczam 70 km/h . Współczuję rodzinom , niedawno ktoś w drexie mówił o śmiertelnym wypadku sprzed kilku lat a tu masz ... Niech spoczywają w pokoju ...
~ 29-03-2010 17:19
Mam pytanie do wszystkich tak chętnie tu piszących,oskarżających,mądrujących się - Co NASZA KLASA się znudziła ? Przestało bawić komentowanie normalnych fotek? Teraz widzę moda na zabawę w biegłych sadowych?!Żal.
~.....?.. 29-03-2010 17:42
Skąd wiesz jak jeszcze ekspertyza nie zrobiona ? jesteś wstrętnym podrzegaczem, pamiętaj te oszczerstwa mogą obrócić się przeciwko tobie. PAMIĘTAJ "CO PORZYCZONE BĘDZIE ZWRÓCONE, PAN BÓG NIE RYCHLIWY ALE SPRAWIEDLIWY"itd.
~ewa 29-03-2010 18:24
dajcie już spokój z tymi głupimi uwagami bo nikogo to nie bawi ciekawe co byście pisali gdyby to dotyczyło waszych rodzin a nie wiecie co może jeszcze kogo spotkać wyrazy współczucia dla rodzin i dla kierowców obu pojazdów bo naprawdę żal mi ich
~yelo22 29-03-2010 20:30
Jeżeli wiozę ludzi do domu i zapierdzielam przez miasto ponad 100 km/h to nie ma dla mnie żadnych okoliczności łagodzących !! Ekspertyza w tym przypadku jest tak samo niepotrzebna jak sekcja zwłok . Obejrzyj sobie kobieto jaka jest różnica między zderzeniem jadąc 50-60 km/h a 100 i będziesz widziała różnicę !! Wina jest obustronna , kierowca nieszczęśnik dostanie prawdopodobnie 6 lat i po 3 wyjdzie na wolność ... zgodnie z zasadami warunkowego przedterminowego zwolnienia . Nadmierna pewność siebie ( nigdy nie spowodowałem wypadku ) była tu przyczyną !! . ~`.... Boga w to nie mieszaj , nie brał w tym udziału !!
~~DWS 29-03-2010 22:22
Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar [*] [*]. Znałam obie dziewczyny i nadal nie mogę się pogodzić z myślą że już ich nie ma...
~Jack 29-03-2010 22:46
Wyrazy wspołczucia dla rodzin ofiar , czy ktoś wie moze kiedy bedzie pogrzeb ?
~ZALLLLLL 29-03-2010 23:40
LUDZIE CO WY PISZECIE JEJ ZAL JAK W BUSIE Z DREXA JESTS ZABEZPIECZENIE 100 KM NIE MOZE PRZEKROCZYC WIEC JAK MOGL KIEROWCA JECHAC 107 KM OSKARZACIE LUDZI POSTAWCIE SIE NA ICH MIEJSCU CO CZUJA TO KAZDE Z NAS MOGLO SPOTKAC MOGLES TY KIEROWCA BYC TAK SAMO DAJCIE SPOKOJ NIECH DZIEWCZYNY W SPOKOJU SPOCZYWAJA I ZOSTAWCIE DO OSKARZANIA INNYM !!!
~schygulla _christoph@gmx.de 30-03-2010 0:33
powinno sie skonczyc wozenie ludzi z i do pracy na stojaco!!!! tanimi kosztami!!!jezeli byl by to kierowca ktory potrafi tez takiego busa prowadzic moze by do tego niedoszlo.wiele kierowcow otym zapomina jakim pojazdem jedzie!!!!!!!!!!!!!Szczegulnie ci ktozy ludzi do i z pracy wioza!!! N.P. firma SCHNEIDER Radomiez.ludzie musza jezdzic na stojaco,a busiki niesa do tego przystosowane.ktos sie tym powinien zajac albo????????????
~Obywatel ciemnogrodu 30-03-2010 7:32
Kondolencje dla rodzin, bliskich i znajomych trzech ofiar wypadku. Nieszczęścia chodzą po ludziach, nigdy nie znamy jutra. Wielka szkoda, że tak się stało. Błąd czlowieka zadecydował o czymiś życiu. Kierowca Vito będzie musiał żyć z swiadomością, że chwila jego nieuwagi kosztowała życie trzy osoby. Kierowca Sprintera nie jechał jakos nadzwyczajnie szybko, przejechałem przed nim na skrzyżowaniu wcześniej wyjeżdżając z Lukoila, zdążyłem skręcić w ul. Kiepury kiedy wydażył sie wypadek, więc odległość od krzyżowki z lukoilem do krzyzówki gdzie miał miejsce wypadek pokonał w czasie w jakim ja dojechałem z lukoila na kiepury. Pozatym ślady na Vito wskazują, że prędkość w chwili zdeżenia była nie duża. Kierowca sprintera nie chamował, bo do końca był przekonany, że Vito skeci w lewo na kierunek Wrocław a nie wjedzie mu pod koła. Rok temu jadąc 60km/h pod koła wyjechał mi facet busem, osobówka nie zatrzyma się na odległości 10 metrów, co dopiero bus. Udeżyłem w bok jadącego busa z prędkościa 20-30km/h. Skasowałem przód mojego auta, a uderzony bus dachował. Gdyby sprinter jechał z prędkościa 100km/h z vito nie zostały by nawet drzazgi. Jeszcze raz. Wyrazy współczucia.
~~DO MIESZKANKI JG 30-03-2010 9:34
ZGADZAM SIE Z TOBA W 100%, PROBLEM W TYM ZE REDAKCJA JELONKI NIE BIERZE POD UWAGE FAKTU ZE TE WSZYSTKIE KOMENTARZE GODNYCH POZALOWANIA ZNAWCOW I ZDJECIA Z MIEJSCA TRAGEDII TYLKO POGLEBIAJA ZAL I ROZPACZ RODZIN OFIAR WYPADKU . MOZE KTOS POMYSLAL BY O TYM ZE CI WSZYSCY LUDZIE PRZEZYLI KOSZMAR O KTORYM I TAK NIE ZAPOMNA NIGDY, PO CO TO WSZYSTKO ROZDRAPYWAC RANY I TAK SZYBKO SIE NIE ZAGOJA.
~specc 30-03-2010 10:16
Jak to czytam to flaki mi się przewracają jechał 100km i tyle naprawdę jechał jakie ograniczniki prędkośći czy widział ktoś aby jakiś salon sprzedawał fabryczne małe autobusy typu sprinter N IE wszystkie najpierw są kupywane jako blaszak a póżniej przebudowywane więć normalne ze nie ma w nich tachografu a nawet jak go do niego już wsadzą bo muszą to nie ma to nić współnego z ograniczaniem prędkości mam takiego busa i 160 można jechać więć nie piście BZDETÓW wielcy fachowcy ile razy to na autostradzie mijał was tir jadąc 120 zapomnieliście pewnie i co też ma ogranicznik? pomijając to ze waży 24t nie rzadko????? myślcie jak coś piszecie Vito dostał w koło tylne i środek więc jak sami wiecie jest to twarde miejsce wiadomo jeżeli by dostał w sam środek to tragedia była by mniejsza kierowca sprintka jechał za szybko to podstawa czyli też jest winny kierowca Vito wymusił pierwszeństwo też jest winny Ale nie zapomnijcie o tym że w wyniku zderzenia pojazdów nikt jeszcze nie zginoł ludzie zgineli gdy bys się przewrocił i przygniótł osoby jak by nie było aż takiej prędkości na 1000000000% kikomu nic by się nie stało i wszyscy wrocili by do domów bogatsi o wrażenia z kolizji Wolniej Rozważniej Spokojniej tylę mogę życzyć wszystkim kierowcą myślmy bo póżniej może być już za póżno
~DWS 30-03-2010 19:08
Chciałabym wprowadzić poprawkę bo czytam i widzę te plotki o 3 nieżyjących.Nieżyją dwie osoby,trzecia kobieta jest w szpitalu
~dws 30-03-2010 19:11
Zginęły dwie osoby nie trzy!!!
~ 30-03-2010 19:18
Specc nie ośmieszał byś się wypowiadając na temat tachografu wszystkie blaszaki czyli tz.ciężarówki mają fabrycznie zakładane tachografy a czy potem z takiego samochodu jest autobus czy taczka to jest wszystko według przepisów.Specc na miejscu faceta ze Sprintera podał bym cię do sądu bo komentarz wywaliłeś nie jak człowiek który ma o czymś pojęcie ale jak idiota .Bronisz kumpla z Vito to rób to mądrze.
~ktoś 30-03-2010 20:14
A mówili ze trzecia osoba zmarła w szpitalu!!!!!!!własnie
~..."calineczka"... 30-03-2010 20:31
....do specc...... jesteś specem w sra.....iu na odległość, zwykły głąb jesteś..
~do spec 30-03-2010 21:17
nie zgodzę się z twoją wypowiedzią. Dwa lata temu byłem na targach turystycznych w Poznaniu. Firma Mercedes wystawiała tam miedzy innymi Sprintery autobusy-cacka wyposażone nie gorzej niż autobusy o wiiększych gabarytach. Dodam tylko że nie byly one przerobione z blaszaków.
~ 30-03-2010 21:22
pracowałem tam w 2002roku(wojciech,żaba,DZIAŁ B5),straszna tragedia którą można by było uniknąc z głupoty z zapalniczką.WYRAZY GŁĘBOKIEGO WSPÓŁCZUCIA DLA ICH RODZIN.LUDZIE ŁĄCZMY SIĘ RAZEM ZA NICH.
~mietek R 30-03-2010 21:22
a ja tylko jestem ciekawy kiedy zrobi CASTORAMA skrzyżowanie które obiecała
~bylekto 30-03-2010 22:43
Ludziska!!!!!! Dalibyście spokój!!!!! Ten wypadek to tragedia, ta tragedia to wypadek, nikt nie zrobił nic specjalnie!!!! JESZCZE WIĘKSZA TRAGEDIA TO WASZE KOMENTARZE!!!! TO JUŻ NIE WYPADEK!!! USZANUJCIE TYCH KTÓRZY UCIERPIELI!!!!
~*gość* 30-03-2010 23:16
tutaj powinno się składać kondolencje a nie wypisywać pierdoły. Szanowna Jelonko proszę o zablokowanie dodawania komentarzy!!!!!!!!!!!!!!
~do speccc 31-03-2010 10:20
Tak jak napisali wyzej ze jak bronisz kolegi z vito to rob to madrze bo nie jechal 100 .... nie wiesz nic a piszesz lanie wody .... Obydwaj maja zasrane mysli obydwaj musza zyc z tym to nie jest latwe trzymajcie sie
~krolik71 31-03-2010 13:49
[*]
~pako 31-03-2010 15:16
Faktyczne stała się tragedia !!!, redakcja Jelonki powinna się zastanowić nad treścią dodawanych komentarzy !!!
~dws 31-03-2010 15:26
Do ~ktoś 30-03-2010 20:14 Gazeta Jelonka też podała że trzecia zmarła w szpitalu ale to nieprawda.wczoraj w pracy przekazano nam że stan tej osoby jest ciężki ale stabilny
~MĄŻ TRZECIEJ POSZKODOWANEJ 31-03-2010 18:23
Chciałbym zdementować.Zgineły 2 osoby ,a trzecia ofiara wypadku leży w szpitalu i dochodzi dzięki Bogu do zdrowia jest moją żoną i czuje sie coraz lepiej......
~pyta 31-03-2010 19:17
Czy może ktoś mi wyjaśnić jak to sie stało ,że sprawca z vito jest wolny bo zapłacił 10 tysi.Co jest grane,do cholery!?
~:) 31-03-2010 19:26
do mąż trzeciej poszkodowanej. Super to jedna dobra wiadomość w całej tej sytuacji!!! Życzę żonie szybkiego powrotu do zdrowia.:-)
~pyta 31-03-2010 19:40
Sprawca wypadku z vito jest wolny bo zapłacił 10 tysi.Czy może mi ktoś to wyjaśnić bo nie rozumiem o co chodzi do cholery!? P.S Tylko nie pisać mi tu ,że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze bo tyle to ja wiem!
~dws 31-03-2010 19:49
Do 31-03-2010 18:23 | ~MĄŻ TRZECIEJ POSZKODOWANEJ | Jeśli żona jest przytomna prosze przekazać od działu Dws bmw f01 szybkiego powrotu do zdrowia!!!!
~:( 31-03-2010 20:07
pracowalam kiedys w drexie u mnie na lini bylo duzo osob z Kamiennej Góry wiec kto wie czy nie znalam.... wyrazy współczucia dla rodzin i przyjaciół...:(
~Ela 31-03-2010 20:44
Dziękuje za wiadomosci i zyczę jak najszybszego powrotu Żony do zdrowia .
~DomWiejskichSierot 31-03-2010 21:03
Sprawca będzie na wolności do momentu otwarcia czarnej skrzynki !! Mógł wyjść za poręczeniem majątkowym i tak zrobił . Nie zdziwię się jak dostanie wyrok w zawieszeniu i grzywnę ... nasz wymiar sprawiedliwości być może jest bardzo rygorystyczny ale pod względem resocjalizacji czyli powrotu ludzi do społeczeństwa jesteśmy również w czołówce europejskiej . Powiedzmy sobie jasno kierowca Vito nie może się tytuować "mordercą " , wina jest po stronie pana wiozącego dzieci z DSE czy DWS ponieważ myślał że Zabobrze to jest pustynia po 22 i postanowił sobie "przelecieć " Jana Pawła czyli ulicę Krzyży ... a tu fatamorgana !! Więc czy sprawiedliwe jest dać 8 lat zagubionemu kierowcy Vito ... oczywiście nie ... denerwują mnie komentarze ludzi siedzących w tym busie , którzy twierdzą że Sprinter jechał przepisowo . Zginęły osoby siedzące przy oknie , jedna podczas reanimacji nie miała praktycznie pół twarzy więc czy to było zderzenie przy 50-60 km/h ?? Oczywiście że nie . Lepiej już tą sprawę zakończyć . Portal Jelonka przeżywa ostatnio masowe oblężenie dzięki temu wypadkowi ... Na tym chyba koniec ... nie pierwszy to i nie ostatni wypadek . Jeżeli któryś z kierowców nie ma tzw. przemyśleń to też nie będzie miał traumy i niebawem znów "przeleci " Jana Pawła 100 km/h by dostarczyć kolejnych krzyży . Wesołych Świąt życzę !!
~ 31-03-2010 22:11
Dom wiejskich sierot to następny kiep broniący gostka z Vito . Macie ludzie tupet !!!
~feniu 1-04-2010 20:47
niema co bronić kierowcy z vito bo to jest jedynie jego wina,bo kto myślący szuka telefonu w czasie jazdy.Prawo w polsce jest jeszcze daleko do tyłu za innymi krajami w uni,kierowca winny wypadku niepowinien być na wolności,ponieważ zasłurzył sobie na kare pozbawinia wolności.(dożywocie)wyrazy współczucia dla rodzin tragicznie zmarłych.
~swoja 2-04-2010 22:13
to że kierowca z Vito będzie na wolności z kaucją to jakaś paranoja. Bo Marcin jest naprawdę bardzo dobrym kierowca i naprawde bardzo przeżywa to co się stało chłopak zgasł nie jest sobą. Wesołych Świąt dla kierowcy z Vita jezeli sumienie mu na to pozwoli.
~gość99 3-04-2010 12:02
głowa do góry Marcin , to nie była tylko twoja wina !! Jeżeli światła są wyłączone oboje kierowcy mają prawo zachować szczególną ostrożność . Więc najlepiej Marcinowi dać ósemkę a bezmyślnemu kierowcy Sprintera pomachać palcem !! Myślę że sprawa będzie dokładnie zbadana i wyrok sprawiedliwy !!
~zniesmaczona 3-04-2010 13:49
ludzie czytam te wasze komentarze i mam ochotę zapłakać. wszyscy jesteście wielcy znawcy prawa, wszyscy wiecie kto tu jest winny, wszyscy znacie dokładną prędkość mercedesa . A tak naprawdę to każdy z was gó*no wie - tyle co przeczytał w tym artykule i broni "swojej strony" . Nie wypowiadajcie się na temat "kto jest winny" itp, bo na szczęście nie do was to należy!! a powyżej ktoś dobrze napisał, jelonka powinna zablokować tu dodawanie komentarzy, bo większość tego co tu pisze, to jakaś paranoja! Wracajcie na naszą-klasę i nie obrzucajcie ludzi błotem tam, gdzie wydarzyła się tragedia!
~Artur 16-04-2010 21:17
Do bezmuzgiego idioty nazywajacym sie "dom wiejskich sierot" z kąd d...lu mozesz wiedziec co sie wydażyło i jakie obrazenia mieli poszkodowani akurat moja żona ma całą tważ i i te które zmarły też, nie wiesz nie widziałes nie pisz bzdór,
~tak 18-04-2010 17:38
"Artur"- polecam słownik ortograficzny
~Pałka 18-04-2011 21:39
Minął rok od tragedii a nic nie pisza w nowinach o kierowcy vito,jaki dostał wyrok.Myślę ze mu nie przejdzie to tak lekko.Zawiasy nie beda rozwiazaniem dla niego.To młody kierowca i siadając za kóło powinien odpowiadać jak doświadczony kierowca.Po co sie palił za kółko.Spieprzył rodzinom świeta i teraz ida drugie.Jestem za tym zeby dostał wyrok do odsiadki,moze zrozumie ze kółko kierownicy to nie byle co.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group