Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4125
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trąbkami i balonikami przed Wielką Orkiestrą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 5 stycznia 2010, 8:50
Aktualizacja: 8:50
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dziś pierwsza impreza z całej serii wydarzeń wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Do uczestnictwa w WOŚP zachęcali wczoraj jeleniogórzan już po raz kolejny organizatorzy z Rady Młodych Wspólnego Miasta.

Okazją był krótki, aczkolwiek donośny happening przed ratuszem, podczas którego grupa młodych ludzi użyła małych trąbek. W półmroku popołudnia działacze RMWM nadmuchali także baloniki i wypuścili je w powietrze. W tym roku postarali się, aby osiemnasta edycja WOŚP, z której dochód przeznaczony będzie na pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi, miała wyjątkowo bogate kalendarium. Pierwsza impreza spośród wielu już dziś! Poniżej przypominamy ramowy program tegorocznej Wielkiej Orkiestry.

Sztab Wspólnego Miasta zaprasza do:
* Klubu Polonia (Cieplice), gdzie zagra DJ S-ROOM (5 stycznia godz. 19:00)
* Pubu Drukarnia (ul. Konopnickiej 1) na występ zespołu Semplice oraz Kabaretu Udającego Profesjonalnych Aktorów (6 stycznia godz. 19:30)
* Filharmonii Dolnośląskiej na koncert uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia (7 stycznia godz. 18:00)
* MDK Muflon (Sobieszów) na występ Kabaretu PAKA oraz zespołów młodzieżowych MINNIE, JALAPENO, HAYAT (8 stycznia godz. 16:30)
* Klubu UFO (Cieplice) na karaoke dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (8 stycznia godz. 20:30)
* Klubu Komitet (ul. Sudecka) na koncert muzyki hip-hop, na którym wystąpią lokalne zespoły - koncert organizują „Sztuka Ulicy” – jedna z rad programowych działających przy Stowarzyszeniu „Wspólne Miasto” oraz Stowarzyszenie Se-Zone (9 stycznia godz. 17:00)
* Klubu Kaligrafia (Pl. Ratuszowy) na WielkoOrkiestrową Dyskotekę Osiemnastkową, gdzie zagra DJ Soczek (9 stycznia godz. 21:00)

Zbiórki pieniędzy zostaną przeprowadzone we wszystkich jeleniogórskich szkołach gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych (8 stycznia) oraz w hipermarketach TESCO oraz Carrefour (9 stycznia).

Terenówki, obiady, autografy
W dniu XVIII Finału zapraszamy na przejażdżki samochodami terenowymi po byłym jeleniogórskim poligonie (wjazd naprzeciwko Hotelu Tango) organizowane przez Stowarzyszenie Sudety 4x4 oraz na przejażdżki konne do stadniny koni Gostar w Goduszynie.

Sudecki Klub Szefów Kuchni specjalnie na XVIII Finał przygotował kilkaset porcji obiadowych, dochód z ich sprzedaży również zasili konto Fundacji. W trakcie koncertu Finałowego przeprowadzimy licytację gadżetów m.in. książek z autografami Władysława Bartoszewskiego, Sławomira Mrożka, Wojciecha Cejrowskiego czy filmu „Pociągi pod specjalnym nadzorem”, który podpisał Jiri Menzel.

WOPŚ w Cieplicach
XVIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie poświęcony połączony będzie z zakończeniem II Karkonoskiego Festiwalu Światła. Areną obydwu imprez będzie cieplicki plac Piastowski. Zagrają: EXPRESSIONS, CHEMICAL GARAGE, LENIWIEC, SEX BOMBA, „Światełko do nieba”, aukcje i licytacje na rzecz Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystko w nadchodzącą niedzielę (10 I) w godz. 16 – 22.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~cad 5-01-2010 9:45
hehe dobre klub polania
~ 5-01-2010 14:28
a myślałem że oni ratusz wygwizdywali... ach, co za pech
~; ) 5-01-2010 16:07
mniam niczym morony ;D
~realistaaa 5-01-2010 20:48
Mo...lność wg Owsiaka.Raz w roku pobiegaj z puszką-będziesz dobry.Kij z pozostałymi 364 dniami.Gdyby podliczyć realne koszty imprezy-transmisje,praca służb publicznych etc impreza nie zbilansowałaby się,te miliony to lipa.Sprzęt niby jest,ale realnie droższy o wspomniane koszty-wiec gra niewarta świeczki.Tyle w temacie.
~kq 5-01-2010 23:31
WOŚP= totalna ŚCIEMA . Po jaki mamy wrzucam pieniądze do puszek i wyposażać szpitale kiedy wiekszość jak nie cały sprzęt będzie użyty wyłacznie przy wiytach prywatnych u naszych wspaniałych ' biednych' lekarzy którzy "na kasę" nie przyjmą nas i tak bo szpitale nie mają pieniędzy, bo limity wyczerpane, bo kolejka, bo zupa za slona itp. Nie wyposażajmy doktorkom ich prywatnych gabinetów bo jak przyjdzie co do czego to i tak za leczenie zapłacimy. Zresztą nasz rząd wcale tego nie ukrywa.
~wrocławski student 5-01-2010 23:33
zaraz cie zjadą że nie masz serca i myslisz jak nastolatek - szkoda że tak mało ludzi patrzy na wośp realnie a nie biernie idzie za bełkotem mdialnym

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group