Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 6076
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Torfowisko magnesem dla Jagniątkowa

Środa, 19 października 2011, 9:43
Aktualizacja: 9:44
Autor: RED
Jedną z nadzwyczaj oryginalnych atrakcji turystyczno–przyrodniczych Jeleniej Góry będzie… fragment torfowiska. Powstanie w Jagniątkowie dzięki wysiłkom Karkonoskiego Parku Narodowego.

To jeden z elementów promocji najwyżej położonej części Jeleniej Góry. Torfowisko będzie miało wymiar ok. 30 x 10 m i nasadzimy tam rośliny charakterystyczne dla torfowisk w wyższych partiach gór – wyjaśnił Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego. – Chcielibyśmy, by stało się ono miejscem dla ciekawych lekcji przyrodniczych, ale też celem wędrówek dla tych ludzi, którzy chcieliby zobaczyć rośliny Karkonoszy, a nie zawsze mogą wybrać się w wysokie góry.

– Zabiegamy o to, by Sobieszów, Jagniątków, a także Cieplice, to znaczy trzy części Jeleniej Góry, mające charakter kuracyjno-turystyczny oferowały potencjalnym gościom takie atrakcje, których nie można zobaczyć w innych miejscowościach – mówi prezydent miasta Marcin Zawiła. Cieplice zyskają w przyszłym roku termy, park (a potem, po Zdrojowym, także park Norweski), a przede wszystkim zespół pocysterski z freskami.

W Sobieszowie będzie łąka krokusów, przygotowujemy się do zagospodarowania dla turystyki zespołu b. folwarku pod pałacem Schaffgotschów, w którym dziś pracuje Zespół Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych. Ponadto zarówno w Sobieszowie, jak i Jagniątkowie powstają trasy spacerowe i biegowe. Jagniątków zyska mini-amfiteatr przy Muzeum G. Hauptmanna i wspomniane torfowisko – podano w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group