Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 7120
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Toaleta w Parku Norweskim… sezonowa

Środa, 5 marca 2014, 7:50
Aktualizacja: Czwartek, 6 marca 2014, 9:22
Autor: Mea
Jelenia Góra: Toaleta w Parku Norweskim… sezonowa
Fot. Mea
– W parku nie ma czynnego szaletu – alarmuje Czytelnik, który często przychodzi z wnukiem na plac zabaw Parku Norweskim. – Toaleta jest czynna od 1 maja do 30 września i kosztuje 1,50 zł – informuje Ewa Grześkowiak, naczelniczka Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Na budynku szaletu nie ma informacji, że jest czynna jedynie w sezonie letnim. Wisi natomiast zniszczony napis o godzinach otwarcia: od 10.00 do 19.00.

- Byłem z wnukiem w Parku Norweskim na placu zabaw. W pewnym momencie dziecko chciało skorzystać z toalety. Poszliśmy szybko do szaletu stojącego nad rzeką, niedaleko Pawilonu Norweskiego i okazało się, że drzwi są zamknięte. Widać, że dawno nikt ich nie otwierał. Nic dziwnego, że za budynkiem spacerowicze zrobili sobie dziką toaletę – twierdzi Czytelnik.

– Dzięki rewitalizacji został wzmożony ruch turystyczny w tym parku, dlatego też będziemy rozmawiać o wydłużeniu czasu otwarcia szaletu miejskiego, nawet przez cały rok. Musimy jeszcze sprawdzić warunki techniczne tego obiektu, które do tej pory nie pozwalały na otwarcie go w zimie – mówi Ewa Grześkowiak.

Naczelniczka zapewnia, że teren za szaletem zostanie uprzątnięty. – Zgłosimy ten problem służbom porządkowym – podkreśla.

Warto zaznaczyć, że w rewitalizowanym niedawno Parku Zdrojowym została zbudowana automatyczna toaleta, przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Można z niej skorzystać za złotówkę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group