Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 2517
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: To był piękny bal!

Piątek, 24 maja 2019, 18:30
Aktualizacja: Niedziela, 26 maja 2019, 12:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: To był piękny bal!
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz 29. uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Stefana Żeromskiego zaprosili w swoje progi dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Jeleniej Górze. Integracja podczas Balu Charytatywnego przyniosła korzyści wszystkim uczestnikom – było dużo śpiewania, tańce, gry i zabawy.

Do placówki przy ul. Kochanowskiego przybyli podopieczni SOSW z ul. Wolności. Tradycyjnie, wśród młodzieży z Żeroma było mnóstwo chętnych do integracji z młodszymi kolegami i koleżankami. Każdy gość miał przypisanego opiekuna, z którym mógł malować, tańczyć i bawić się na wiele innych sposobów.

Zawsze mamy bardzo dużo chętnych uczniów, którzy chcą się integrować z niepełnosprawnymi - powiedziała Agnieszka Burda, nauczycielka historii w "Żeromie". - Jeżeli czegoś nie znamy, to się tego obawiamy, a przełamując bariery jest nam łatwiej - dodała nauczycielka.
Jestem po raz drugi w tej szkole i bardzo mi się podoba - powiedział Bartek z SOSW. - Jestem po raz czwarty - świetnie się bawię, szczególnie z naszym opiekunem Wiktorem - to nasz ziomeczek - dodał Patryk. - Jestem po raz drugi. Fajna impreza, lubię tańczyć - wyznał Kacper.
Nasi podopieczni zawsze cieszą się, że mogą tutaj przyjść. To dla nich zabawa, dostają też maskotki, czują się zintegrowani z młodzieżą. Każde wyjście daje im możliwość integracji - powiedziała Monika Mikulska, neurologopeda, oligofrenopedagog z SOSW przy ul. Wolności, która zauważa, że społeczeństwo otwiera się na niepełnosprawnych i to już nie tylko poprzez sponsoring, ale też budowanie bezpośrednich relacji i więzi.

Twoja reakcja na artykuł?

12
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group