Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tłusty czwartek – każdy pączka musiał zjeść

Czwartek, 27 lutego 2014, 17:07
Aktualizacja: 18:09
Autor: Roksana Chadaj, Emilia Cierebiej
Jelenia Góra: Tłusty czwartek – każdy pączka musiał zjeść
Fot. Roksana Chadaj, Emilia Cierebiej
Półki jeleniogórskich cukierni i kawiarni uginały się dzisiaj (27.01) pod pączkami i faworkami. Tradycyjnie każdy pączka musiał zjeść. Wszak dzisiaj tłusty czwartek! Są pączków przeróżne smaki i kształty.
Jeleniogórzanie od rana kupowali ich mnóstwo. Większe cukiernie były przepełnione, ale małym też nie brakowało klientów.

- Klienci chętnie sięgają po wszelkiego rodzaju pączki, ale najczęściej sprzedajemy tradycyjne, z marmoladą i advokatem. Ruch jest już od rana. Cały czas "dorabiamy" pączki, żeby dla nikogo nie zabrakło - mówiła jedna ze sprzedawczyń jeleniogórskiej cukierni.

A jak to jest z mieszkańcami? Świętowali? - Wychowałem się w domu, w którym nigdy nie kupowało się pączków czy faworków. Teraz też wszystko robimy sami. Przepisy rodzinne sprawdzają się od wielu lat. Razem je przygotowujemy i w swoim towarzystwie zasiadamy do herbaty i wypieków - mówiła Julka.

- Tłusty czwartek to jeden z tych dni, w którym z rodziną i w gronie najbliższych objadamy się słodkościami - dodał Maciek z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group