Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5394
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tłumy na warsztatach rękodzieła w „Muflonie”

Czwartek, 13 czerwca 2013, 9:52
Aktualizacja: 10:03
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Tłumy na warsztatach rękodzieła w „Muflonie”
Fot. KD
Kolejna impreza w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru przyciągnęła w środę (12.06) do Miejskiego Domu Kultury „Muflon” rzesze chcących poznać rzemiosło i sztukę rękodzielniczą. Dla wszystkich zainteresowanych organizatorzy przygotowali warsztaty, które poprowadzili regionalni artyści.

Każdy, kto pojawił się w „Muflonie” w godz. 9.00-14.00 mógł bezpłatnie skorzystać z kilku warsztatów, na których można było nauczyć się tworzenia papierowych kwiatów (Barbara Pasiak, Maria Aleksandrowicz), wyplatania koszy wiklinowych (Marcin Makaś), filcowania (Agata Kowal-Ruschil) oraz tworzenia szklanych ozdób i biżuterii (Agnieszka Ślipko-Strzałkowska).

Wśród uczestników spotkania były zarówno grupy dzieci z jeleniogórskich szkół i przedszkoli, jak też mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic. – Przyjechałam z córką, bo zainteresowała mnie reklama na plakacie. Takie warsztaty są fantastyczne dla niej, ale dla mnie również. Zrobiłyśmy już piękne, kolorowe kwiaty z papieru, teraz czas na zabawę ze szkłem – mówi Grażyna Łukaszewicz, mama 7-letniej Klaudii.

Kolejna okazja do nauki rękodzieła w „Muflonie” będzie już w najbliższą sobotę – 15 czerwca w godz. 12.00-18.00. Tym razem warsztaty poprowadzą artyści czescy, którzy nauczą dekorować pierniczki, wyplatać z łyka, tworzyć druciane plecionki i papierowe ozdoby. W sobotę odbędzie się również kiermasz rękodzieła artystycznego oraz występy zespołów folklorystycznych z Polski, Czech i Niemiec.

Projekt „Międzynarodowy Festiwal Folkloru – tradycja łączy pokolenia” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent miasta Jelenia Góra Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
363
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group