Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 6706
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tłumy na targach pracy i edukacji

Sobota, 9 kwietnia 2011, 8:57
Aktualizacja: 8:59
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Tłumy na targach pracy i edukacji
Fot. Angela
Dwadzieścia dziewięć szkół zawodowych i uczelni wyższych oraz dwudziestu przedsiębiorców i kilka instytucji pracy z subregionu jeleniogórskiego wystawiło swoje stoiska promocyjne na Targach Pracy i Edukacji, które odbyły się wczoraj w auli Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.

Targi pracy i edukacji to jedna z form wsparcia realizowanych w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku”.

Spore zainteresowanie wzbudziło stoisko, które przygotował Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze. Poza ulotkami kucharze (w tym Szymon Chybiło) i fryzjerzy pokazali , cego można się w ich szkole nauczyć. Cuda, które tworzyli na oczach uczestników z owoców i warzyw, oraz na głowach modeli, budziły zachwyt. Ciekawe eksponaty przywiózł ze sobą również Zespół Szkół Technicznych Mechanik czy Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych, którego uczniowie zaprezentowali obrazy i sztukę szkicowania. Każda z instytucji, która pojawiła się na targach pracy przekonywała gości o wyjątkowości swojej oferty.

– Ideą targów jest podniesienie jakości kształcenia w ścisłej współpracy z pracodawcami. Chcemy by podczas tej imprezy nastąpiła wymiana doświadczeń. Uczniowie mogą zapoznać się z ofertami pracodawców i porównać czy kierunek ich nauki odpowiada wymaganiom przedsiębiorców. Przedsiębiorcy z kolei zapoznają się z ofertami szkół – mówi Tomasz Całka, kierownik projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku” realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w partnerstwie z Dolnośląskim Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu.

W ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku” odbywały się też fora „zawodoznawcze” czy staże zawodowe. Jak zapewniali organizatorzy takie targi pracy będą realizowane cyklicznie co najmniej do 2014 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
459
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group