Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 5258
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tłumy na targach pracy i edukacji

Sobota, 9 kwietnia 2011, 8:57
Aktualizacja: 8:59
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Tłumy na targach pracy i edukacji
Fot. Angela
Dwadzieścia dziewięć szkół zawodowych i uczelni wyższych oraz dwudziestu przedsiębiorców i kilka instytucji pracy z subregionu jeleniogórskiego wystawiło swoje stoiska promocyjne na Targach Pracy i Edukacji, które odbyły się wczoraj w auli Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.

Targi pracy i edukacji to jedna z form wsparcia realizowanych w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku”.

Spore zainteresowanie wzbudziło stoisko, które przygotował Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze. Poza ulotkami kucharze (w tym Szymon Chybiło) i fryzjerzy pokazali , cego można się w ich szkole nauczyć. Cuda, które tworzyli na oczach uczestników z owoców i warzyw, oraz na głowach modeli, budziły zachwyt. Ciekawe eksponaty przywiózł ze sobą również Zespół Szkół Technicznych Mechanik czy Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych, którego uczniowie zaprezentowali obrazy i sztukę szkicowania. Każda z instytucji, która pojawiła się na targach pracy przekonywała gości o wyjątkowości swojej oferty.

– Ideą targów jest podniesienie jakości kształcenia w ścisłej współpracy z pracodawcami. Chcemy by podczas tej imprezy nastąpiła wymiana doświadczeń. Uczniowie mogą zapoznać się z ofertami pracodawców i porównać czy kierunek ich nauki odpowiada wymaganiom przedsiębiorców. Przedsiębiorcy z kolei zapoznają się z ofertami szkół – mówi Tomasz Całka, kierownik projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku” realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w partnerstwie z Dolnośląskim Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu.

W ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku” odbywały się też fora „zawodoznawcze” czy staże zawodowe. Jak zapewniali organizatorzy takie targi pracy będą realizowane cyklicznie co najmniej do 2014 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group