Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 5408
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tłumy na spotkaniu z redaktor Jaworowicz

Czwartek, 9 sierpnia 2018, 10:12
Aktualizacja: Piątek, 10 sierpnia 2018, 15:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Tłumy na spotkaniu z redaktor Jaworowicz
Fot. Przemek Kaczałko
W środę (8.08) w Pawilonie Edward Uzdrowiska Cieplice kuracjusze i przybyli goście mieli okazję spotkać się z redaktor Elżbietą Jaworowicz, która opowiadała o kulisach powstawania programu "Sprawa dla reportera" oraz odpowiadała na pytania.

Podczas spotkania gość Uzdrowiska Cieplice podkreślała, że Jelenia Góra i Cieplice to cudowne miejsce i od 25 lat z przyjemnością przyjeżdża do naszego uzdrowiska.

Prowadząca "Sprawę dla reportera" opowiadała o kulisach powstawania programu. Jak zaznacza, współpracuje z bardzo dobrym zespołem, który pomaga jej w przygotowaniu kolejnych odcinków - czytają sto listów dziennie, kontaktują się z nadawcami i pomagają w wybraniu najistotniejszych spraw.

- Dzięki Caritas Polska zbudowaliśmy setki domów, bo jak dotąd Telewizja Polska nie ma systemu zbierania pieniędzy przez SMS. Nasza umiejętność pokazania kłopotów dziecka czy rodziny sprawia, że czym lepiej jest to pokazane, tym więcej udaje się zebrać - tłumaczyła skuteczność działań programu, E. Jaworowicz, która liczy, że doczeka czasów, gdy telewizja stworzy możliwość zbiórki pieniędzy np. poprzez fundację. - Nigdy nie miałam pomysłu na własną fundację, bo skupiam się na swojej pracy

Żywa legenda reportażu podkreśla jednocześnie, że rzadko udziela wywiadów.

- Nie ma mnie w prasie kolorowej. To mój świadomy wybór - mówiła. Elżbieta Jaworowicz odniosła się także do prób mieszania jej w politykę, od której stanowczo odcina się.
- Boli mnie, gdy widzę cudowne, zdolne dzieci z biednych rodzin, które mogą powtórzyć los swoich rodziców, babci - zwłaszcza jak występuje w rodzinie alkoholizm. To jest zjawisko tragiczne. Dzieci powinny mieć start ułatwiony i widzę dobre skutki programu 500 plus. To może być zrozumiane jako chwalenie władzy, ale to nie ma nic wspólnego z polityką. Zawsze mam odwagę mówić prawdę! Niedożywienie dzieci już nie jest tak powszechnym zjawiskiem - przekonywała kuracjuszka z Uzdrowiska Cieplice.

Twoja reakcja na artykuł?

91
59%
Cieszy
0
0%
Hahaha
11
7%
Nudzi
3
2%
Smuci
9
6%
Złości
39
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
634
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Magiczny poranek w Kotlinie
 
Aktualności
Ulewa w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Fajfy Cieplickie – potańczyli przed deszczem
 
Kultura
Wystartowało Lwóweckie Lato Agatowe
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group