Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 5878
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tłumy na filmie „Popiełuszko”

Wtorek, 10 marca 2009, 8:48
Aktualizacja: 8:50
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Tłumy na filmie „Popiełuszko”
Przed kinem Marysieńka.
Fot. TEJO
Niejednemu widzowi, który wybrał się na niedzielny seans do kina Marysieńka na film „Popiełuszko Wolność jest w nas”, przypomniały się dawne czasy, kiedy to czekało się w milowych kolejkach przed kasą.

Już dawno Marysieńka, ani żadne inne kino jeleniogórskie nie ciszyło się tak wielkim zainteresowaniem widzów, jak podczas wyświetlania filmu według reżyserii i scenariusza Rafała Wieczyńskiego „Popiełuszko, Wolność jest w nas”.

Jak oceniają pracownicy kina, 150 minutowy film „Popiełuszko” robi prawdziwą furorę wśród widzów, szczególnie w średnim i podeszłym wieku. - W minioną sobotę i niedzielę mieliśmy salę wypełnioną widzami niemal w stu procentach, wolne były tylko balkony – mówi Danuta Mięczewska, pracownik kina Marysieńka.

Większym zainteresowaniem niż inne filmy od lat, film „Popiełuszko” cieszy się również w tygodniu. – Wyświetlamy ambitne filmy i nie ma aż tak wielu chętnych, by je obejrzeć – usłyszeliśmy.
O sporym zainteresowaniu filmem mówi również Roman Golubiński, pracownik kina Lot, gdzie Popiełuszko był wyświetlany przez tydzień. Nie mniej licznie kino odwiedza również młodzież szkolna, która korzysta z seansów dopołudniowych.

Dla nich cena biletów na film „Popiełuszko”, jest mniejsza i wynosi 11 złotych. Dorośli za wejście do kina muszą natomiast zapłacić 15 złotych, a emeryci – 13 zł. Jednak jak mówili jeleniogórzanie po wczorajszym seansie rozpoczynającym się o godzinie 16.00, zobaczenie tego filmu to obowiązek każdego z nas, film, które pominąć nie można. W Marysieńce będzie on wyświetlany do 12 marca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group