Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 6376
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Tłumy biegaczy pod Szrenicą

Niedziela, 10 lipca 2011, 13:23
Aktualizacja: 13:24
Autor: MDvR
Szklarska Poręba: Tłumy biegaczy pod Szrenicą
Fot. archiwum
Szklarska Poręba to jedno z najlepszych miejsc w Polsce do trenowania biegów długodystansowych. Ze względu na ukształtowanie terenu i szczególny alpejski klimat przebiegniecie jednego kilometra pod Szrenicą, to tyle co mniej więcej 2 km na nizinach. Dlatego, jak co roku w okresie wakacyjnym, przyjeżdżają tu biegacze aby wzmocnić swą kondycję.

Przez cały lipiec w Hotelu Bornit odbywają się obozy treningowe organizowane przez Fundację Maraton Warszawski. Na tygodniowe treningi przyjeżdżają zawodowcy jak i osoby, które biegać zaczynają praktycznie od zera. W sierpniu z grupami amatorów przyjedzie do nas olimpijczyk i wielokrotny mistrz Polski Michał Bartoszak, a także aktualna mistrzyni Polski w maratonie i wielokrotna medalistka Edyta Lewandowska.

W sierpniu odbędzie się również jedna z najbardziej spektakularnych imprez biegowych w Polsce - Maraton Karkonoski. Na trasach pod Szrenicą biegaczy spotkać zresztą można przez cały rok. Szklarska Poręba bowiem to jedno z najbardziej znanych i cenionych ośrodków treningowych w Polsce

Więcej na www.szklarskaporeba.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group