Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 2938
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Terrorysta. Manewry ratownicze od dziś do czwartku

Wtorek, 29 listopada 2011, 14:42
Aktualizacja: Środa, 30 listopada 2011, 8:07
Autor: Angela
Dzisiaj późnym wieczorem rozpoczną się „XIII manewry ratownictwa medycznego” pod kryptonimem ”Terrorysta”. Są one przygotowaniem do Euro 2012 i odpowiedzią na zagrożenia coraz częściej pojawiające się w świecie. Ćwiczenia potrwają do czwartku włącznie.

W manewrach uczestniczyć będą 34 zespoły strażaków-ratowników oraz ratowników przybyłych głównie z województwa dolnośląskiego, ale również z Warszawy, Kościana, Pleszewa, Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza i Brzegu.

Dzisiaj późnym wieczorem od około godz. 22.00 rozpoczną się praktyczne zajęcia w terenie, na dawnym terenie poligonu pomiędzy ul. Sudecką, a ul. Łomnicką w Jeleniej Górze. Działania odbywać się będą bez utrudnień w ruchu na drogach publicznych.

Jutro między godziną 10.00 i 13.00 ćwiczenia prowadzone będą w bezpośrednim sąsiedztwie centrum Jeleniej Góry. Nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu w rejonie ulicy Armii Krajowej, na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Wojska Polskiego. Ze względu na konieczność zapewnienia drożności przejazdów na okres ćwiczeń (od godz. 10 .00 do 12.00) przejazd do ulicy Piłsudskiego od strony centrum miasta będzie możliwy przy wykorzystaniu ul. Bohaterów Getta.

W czwartek natomiast manewry medyczne realizowane będą w rejonie Szklarskiej Poręby. W czasie trwania manewrów medycznych samochody uprzywilejowane będą poruszać się z włączonymi sygnałami.
– Za wszelkie utrudnienia oraz niedogodności związane z odbywającymi się na terenie miasta Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego Manewrami Ratownictwa Medycznego przepraszamy. Nie możemy podać więcej szczegółów dotyczących prowadzonych działań. W czasie manewrów będziemy o nich informować na bieżąco – informuje kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Współorganizatorem manewrów jest Grupa Ratownictwa Specjalistycznego w Jeleniej Górze. – Strażacy i ratownicy będą mogli przećwiczyć działania na wypadek realnych zagrożeń. Dzięki temu co roku podnosi się poziom umiejętności i wiedzy strażaków i ratowników i przynosi wymierne korzyści już podczas rzeczywistych akcji – uzupełnia Robert Domański, ratownik Grupy Ratownictwa Specjalistycznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group