Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7338
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Termy pod nadzorem PM Group

Środa, 14 kwietnia 2010, 13:31
Aktualizacja: 14:32
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Termy pod nadzorem PM Group
Fot. TEJO
W czerwcu – przy założeniu optymistycznym – rozpoczną się prace przy budowie Term Cieplickich Dolnośląskiego Centrum Rekreacji. Dziś prezydent Jeleniej Góry Marek Obrebalski podpisał porozumienie z firmą, inżynierem kontraktu, która wygrała przetarg na tę usługę.

Umowa z PM Group Polska została podpisana w trzech egzemplarzach przez prezydenta Obrębalskiego, skarbnik Janinę Nadolską oraz Jacka Kudrzyckiego, dyrektora członka zarządu firmy, która będzie nadzorowała przebieg prac budowlanych przy termach cieplickich.

Jacek Kudrzycki wyjaśnił, że PM Group Polska jest firmą o korzeniach irlandzkich ma 40-letnią tradycję. W naszym kraju działa od 10 lat, a w roku 2004 nadzorowała prace w Jeleniej Górze w związku z projektem ISPA (poprawa sieci wodociągowej i gospodarki ściekami).

Jak podkreślił J. Kudrzycki, prace przy termach będą przebiegały dwustopniowo. – Jeden wykonawca zajmie się tak zwanym odgłowicowaniem odwiertów, czyli technicznym ich przystosowaniem, aby móc z nich czerpać wodę termalną. Drugi postawi cały obiekt. Będą to „serce” i „ciało” term – powiedział dyrektor PM Group Polska. Przetarg na pierwszego wykonawcę już ogłoszono. Za tydzień w czwartek zostaną otwarte koperty z ofertami. Później przyjdzie czas na ogłoszenie przetargu tyczącego chętnych na budowę zespołu basenów termalnych.

PM Group będzie równolegle nadzorowała prace przy rewitalizacji Parku Zdrojowego, co umożliwi ich zsynchronizowanie z budową term. Termin zakończenia obydwu inwestycji określono na grudzień 2011 roku. Wkrótce poznamy firmę, która podejmie się tego zadania. Ofert jeszcze nie wybrano, ale już wiadomo, że najtańsza jest o trzy miliony złotych niższa niż zabezpieczone na ten cel środki: 14, 5 miliona złotych.

– Już w maju zaczną się pierwsze roboty w parku. Na placu budowy centrum rekreacji wodnej ruch rozpocznie się w czerwcu. To optymistyczne założenie – powiedział prezydent Marek Obrębalski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group