Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6196
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Teraz elewacja

Czwartek, 16 stycznia 2020, 10:11
Aktualizacja: Sobota, 18 stycznia 2020, 10:29
Autor: WAC
Piechowice: Teraz elewacja
Fot. POK Piechowice
Już wkrótce zostaną wykonane prace, dzięki którym poprawi się wygląd budynku Piechowickiego Ośrodka Kultury. To kolejny etap modernizacji tego obiektu.

Wkrótce zacznie się remont części zewnętrznej obiektu POK przy ul. Kryształowej. W planach jest elewacja bocznej i tylnej ściany budynku. Przy okazji zostaną wymienione także rynny oraz parapety zewnętrzne. Realizacja zadania rozpocznie się 25 maja i potrwa pięć miesięcy.

Remont elewacji będzie kolejnym etapem modernizacji budynku POK - u. W ubiegłym roku zakończyły się prace dzięki którym obiekt stał się bardziej otwarty dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin z małymi dziećmi. W ramach inwestycji zadbano o likwidację barier architektonicznych na parterze budynku poprzez przebudowę holu i wejścia do sali widowiskowej.

Przy wejściu do POK – u zniknęła duża różnica poziomów, a toaleta została przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na parterze zainstalowano też domofon, który umożliwia skorzystanie z pomocy pracowników POK osobom mających problemy z wejściem na pierwsze piętro budynku, a chcących wypożyczyć książki ze znajdującej się tam biblioteki. Udostępniono też przenośną rampę podjazdową do wózków inwalidzkich. Kolejną zmianą jest wyburzenie części zabudowy sali widowiskowej, dzięki czemu można było zamontować szerokie, wahadłowe drzwi dające możliwość swobodnego poruszania się wózkiem.

Twoja reakcja na artykuł?

10
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
15%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group