• Sobota, 23 czerwca 2018
  • Godz. 18:01
  • Imieniny: Wandy, Zenona
  • Czytających: 4545
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Ten sport musi być ich pasją

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 30 października 2017, 17:06
Aktualizacja: Wtorek, 31 października 2017, 22:11
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wichura stanęła 29 października przeszkodzie do rozegrania wielu spotkań ligowych w naszym okręgu, ale i w innych miejscach Polski. Piłkarze Klubów Sportowych z Maciejowej i Pławnej postanowili jednak walczyć o punkty i mimo niespotykanie trudnych warunków, rozegrali całe spotkanie.

Już sama rozgrzewka pokazała amatorskim drużynom, że o losach spotkania może decydować przypadek - znane z fatalnych warunków boisko na stadionie przy ul. Lubańskiej dodatkowo było areną szalejących porywów wiatru, a powiedzenie "oberwać z liścia" miało tu charakter dosłowny. Z kolei w polu bramowym błotne bajoro kilkukrotnie uchroniło oba zespoły przed utrata bramki.

W pierwszej połowie do jeleniogórzanie mieli dwie doskonałe okazje, w których pokonali bramkarza gości, ale piłka stanęła tuż przed linią bramkową w solidnej kałuży z błotem. W odpowiedzi przyjezdni zaskoczyli Krajewskiego i niespodziewanie cieszyli się prowadzenia. Waleczni gospodarze zdołali jednak przed przerwą wyrównać i na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 1:1.

Pobyt w szatni dla wielu był zbawienny i nikt przy zdrowych zmysłach nie marzył o ponownym wyjściu na boisko, jednak piłkarze, którzy w klasie B grają całkowicie za darmo pokazali, że ten sport jest ich pasją i kontynuowali grę w nieludzkich warunkach. Po kwadransie gry w drugiej połowie miejscowi zadali dwa ciosy decydujące o losach spotkania. Najpierw Paweł Mróz z bliska strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a w kolejnej akcji ekipę z Pławnej dobił Michał Szczotka. Ostatecznie mimo kilku okazji z obu stron wynik się nie zmienił i KS Maciejowa pokonał KS Pławna 3:1.

Dla jeleniogórzan było to ostatnie spotkanie w roli gospodarze w rundzie jesiennej. Po 10. kolejce KS Maciejowa zajmuje 5. miejsce w tabeli gr. II klasy B i traci do lidera - LZS-u Stara Kamienica 4 punkty. Za tydzień ostatnia kolejka przed przerwą zimową, KSM zagra w Mroczkowicach z miejscową Kwisą.

KS Maciejowa - KS Pławna 3:1 (1:1)
KSM:
Krajewski - Mróz, Ziobro, Martyniak, Ragus, Wieczorkiewicz, Wrotecki, Mendelski, Szarafin, Gil, Stanisławski. Rezerwowi: Szczotka, Chmielnicki.
KSP: Chorążyczewski - Bomersbach, Sykała, Grzybowski, Borejko, Tatyrża, Biliński, Paprcocki, Zdanowicz, Maliński, Grochowski. Rezerwowy: Rembiszewski.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos ulicy
Ile trzeba zarabiać, aby w naszym kraju godnie żyć?  7
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami z 22.06.2018 r.  
Miej świadomość
Polska Czarnym Koniem Mundialu 2018?  4
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  67
Aktualności
Zakończenie roku szkolnego  3
Kultura
Koncert Nadzwyczajny Przebudzenie  4
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group