Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6253
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Telefon o bombie w WORD–zie postawił na nogi służby. Ładunku wybuchowego nie było

Poniedziałek, 22 października 2012, 12:37
Aktualizacja: Wtorek, 23 października 2012, 7:19
Autor: red
Jelenia Góra: Telefon o bombie w WORD–zie postawił na nogi służby. Ładunku wybuchowego nie było
Fot. red
– Pisaliśmy egzamin teoretyczny, kiedy powiedziano nam, że mamy opuścić obiekt, bo jest informacja o podłożeniu bomby. To było zaraz po godz. 8.00 – powiedziała nam jedna z osób, która przyjechała dzisiaj (22 października) na egzamin na prawo jazdy do jeleniogórskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. – Przez ten, miejmy nadzieję, idiotyczny i nieodpowiedzialny żart, marnujemy czas i pieniądze – dodała kobieta, która wzięła urlop, żeby przystąpić do egzaminu.

Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, teren był zabezpieczony przez policję i strażaków, ludzie czekali w grupkach poza terenem WORD-u - Wstępnie teren został sprawdzony przez saperów, teraz czekamy na psy ze Straży Granicznej - powiedział nam podinsp. Piotr Wochal z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Rzekomy ładunek miał wybuchnąć o godz. 11.00. Wybuchu nie było. Przywiezione psy, szkolone na wyszukiwanie materiałów wybuchowych, spokojnie penetrowały teren.

- Przywiozłem córkę na egzamin z Lubawki, a tu taka akcja. Ciekawe, ile to potrwa - niepokoił się mężczyzna. Cała sytuacja jednych denerwowała, inni starali się przyjmować to z poczuciem humoru. - Ale nam zafundowano wybuchowy stres - żartowała Monika Rzekieć z Kamiennej Góry, która przyjechała na egzamin. Nasi rozmówcy zgodnie jednak wyrażali oburzenie postępkiem "bombiarza". - To skrajna nieodpowiedzialność, taka osoba powinna ponieść surowe konsekwencje - słyszeliśmy od ludzi.

Tuż po godzinie 12.00 akcja została zakończona. - Na terenie WORD-u nie znaleziono ładunku wybuchowego. Pracownicy i kursanci wrócili do ośrodka. A my szukamy sprawcy - powiedziała nam podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Przypomnijmy - na skutek nieodpowiedzialnego wybryku przerwano egzaminy na prawo jazdy, ewakuowano 66 osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group