Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6690
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tego dnia liczyła się przede wszystkim dobra zabawa

Wtorek, 13 grudnia 2011, 14:35
Aktualizacja: Środa, 14 grudnia 2011, 1:25
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Tego dnia liczyła się przede wszystkim dobra zabawa
Fot. Karolina Majewska
Integracyjny Klub Sportowy Jelenia Góra był organizatorem Integracyjnego Turnieju Gier i Zabaw, który odbył się w niedzielę 11 grudnia w sali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Do imprezy zgłosiło się sześć drużyn 3–osobowych, które zostały podzielone na dwie grupy.

Każda grupa rozgrywała między sobą takie konkurencje jak: piłka nożna na siedząco, koszykówka na siedząco, siatkówka na siedząco oraz tenis stołowy. Po rozegraniu wszystkich konkurencji, drużyny z pierwszych miejsc grały o zwycięstwo w całej imprezie, drugie w grupach o trzecią pozycję w zawodach, zaś tym z trzecich lokat przypadło ex equo piąte miejsce.

Po rozegraniu konkurencji finałowych, odbył się integracyjny mecz siatkówki na siedząco oraz na stojąco, gdzie nie patrzono na wynik, ale na dobrą zabawę. Jak podkreślili wszyscy uczestnicy imprezy, nie wynik jest najważniejszy, ale dobra i wspólna zabawa, podczas której zawodnicy i zawodniczki wiele razy się uśmiechali. Tym samym, sami uczestnicy pokazali, iż mimo ograniczeń sprawności ruchowej, potrafią istnieć obok siebie, razem wspólnie rywalizować sportowo, jak równy z równym.

Organizator dziękuje dziewczętom sekcji IKS Jelenia Góra m.in. K. Banasik, M. Płoszczyca, A. Wierzbicka, A. Łozowska, K. Brzezik, W. Ryś, K. Grzech, K. Janik i K. Majewskiej za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

Sama impreza została przeprowadzona w ramach szkolenia sportowego osób niepełnosprawnych, którą prowadzi klub a którą wspiera prezydent miasta Marcin Zawiła. Klub pragnie poinformować, iż w roku 2012 planuje rozegranie większej ilości takich imprez, chcąc tym samym zaprosić osoby niepełnosprawne do aktywnego spędzania czasu. Więcej informacji na temat prowadzenia szkolenia sportowego osób niepełnosprawnych oraz sekcji siatkówki na stojąco dziewcząt, można uzyskać pod numerem telefonu 604-805-136 lub mailem iksjeleniagora@gmail.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group