Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 6238
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „TEATsYKI”, czyli w krainie wyobraźni z Joanną Marią Chmielewską

Wtorek, 17 września 2013, 8:00
Aktualizacja: 8:03
Autor: Manu
Jelenia Góra: „TEATsYKI”, czyli w krainie wyobraźni z Joanną Marią Chmielewską
Fot. Angela
W najbliższą niedzielę (22 września) o godz. 11.00 w Teatrze im Norwida odbędą się warsztaty edukacji twórczej skierowane do dzieci w wieku 3–8 lat. Bilety: dzieci – wstęp wolny, rodzice – 10 zł (od osoby).

Przewodnikiem po wędrówkach po krainie wyobraźni będzie Joanna Maria Chmielewska - pedagog, socjoterapeutka i autorka książek dla dzieci, m.in. „Historia srebrnego talizmanu”, „Neska i srebrny talizman” czy „Zaczarowane rymowanki”. Młoda pisarka pochodzi z Wybrzeża, a mieszka w Szklarskiej Porębie.

Fragmenty książek Joanny Marii Chmielewskiej posłużą za ilustrację do aktywności twórczej dzieci. Teksty przeczyta Tadeusz Wnuk, aktor Teatru im. Norwida.

Dzieci podczas zajęć będą m.in.: tworzyć bajkowe stworki, wymyślać ich historię i prezentować swoje postacie na specjalnie przygotowanej scenie. Dowiedzą się także, na czym polega praca pisarza, skąd czerpie pomysły, jaka jest droga od pomysłu do książki oraz o tym, co robi drukarz, ilustrator, korektor, redaktor i wydawca. I poznają misie, które trafiły do książek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group