Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3018
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Teatr z MTV

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 24 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 4 lutego 2006, 1:56
Autor: konrad
Fot. goral
Wczorajszy spektakl czeskiej grupy Farma v Jaskyni pod tytułem "Prvotni Prziznaky Straty Imena" czyli "Podstawowe Objawy Utraty Imienia", zapowiadany jako jedno z najważniejszych wydarzeń Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych, wywołał chyba największe kontrowersje. Najkrócej można powiedzieć, że podobał się młodzieży, która wyjątkowo licznie zapełniła widownię, a starsi widzowie mniej lub bardziej sarkali na formę.

Można to wyjaśnić tym, że na scenie odegrano kilkadziesiąt klipów podobnych do tych jakie od lat młodzież ogląda w MTV i innych stacjach muzycznych. Dwoje aktorów, Irina Andrjejeva i Ales Janak, nieustannie zmieniali kostiumy, odgrywając a to niepogodzonego z życiem intelektualistę, a to bezdomnych klaunów. Widzów najbardziej poruszyła scena, gdy Myszka Miki z mozołem ciągnęła za sobą duży krzyż. Każdy natychmiast rozpoznał scenę drogi krzyżowej, odtwarzanej przez jeden z najbardziej znanych symbolów współczesnej pop-kultury. Czy to znaczy, ze wszystko jest na sprzedaż, również wiara?

Odpowiedzi nie było, ale jak mówili młodzi widzowie, znaleźli w tej sztuce problemy i pytania, które nurtują ich samych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~dziewcze 24-11-2005 22:02
Ja się zaliczam do młodzierzy i raczej przeszkadzała mi ta ciągła zmiana sytuacji na scenie... Przekaz był łatwy do odczytania, zwłaszcza jak już się widziało te kody kreskowe... Jak słusznie stwierdziła moja koleżanka (przpraszam jeśli coś przekręcę O.) klauni wprowadzali tylko zamieszanie i nie pasowali zbytnio do całości. Może Rosjanom się to podoba, bo po rosyjsku mówili aktorzy jako klauni, ale mi i koleżance raczej nie. Kontrowersji w pezypadku tego spektaklu wręcz nie da się uniknąć.
~C.K_N. 29-11-2005 20:24
młodzież była szczególnie z norwida bo prof. Grzywacz zachwalałże aż wszyscy musieli iść , przedstawienie było super szczególnie ciekawe było to że uczucia były zmienne raz ze śmiechu bolał aż brzuch a innym razem wzruszenie czy w końcu kontrowersję ( scena z myszką miki) ale naprawdę pepiki znają się na tym co robią . POZDROWIENIA DLA PROF. GRZYWACZA

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group