Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6183
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Teatr z MTV

Czwartek, 24 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 4 lutego 2006, 1:56
Autor: konrad
Jelenia Góra: Teatr z MTV
Fot. goral
Wczorajszy spektakl czeskiej grupy Farma v Jaskyni pod tytułem "Prvotni Prziznaky Straty Imena" czyli "Podstawowe Objawy Utraty Imienia", zapowiadany jako jedno z najważniejszych wydarzeń Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych, wywołał chyba największe kontrowersje. Najkrócej można powiedzieć, że podobał się młodzieży, która wyjątkowo licznie zapełniła widownię, a starsi widzowie mniej lub bardziej sarkali na formę.

Można to wyjaśnić tym, że na scenie odegrano kilkadziesiąt klipów podobnych do tych jakie od lat młodzież ogląda w MTV i innych stacjach muzycznych. Dwoje aktorów, Irina Andrjejeva i Ales Janak, nieustannie zmieniali kostiumy, odgrywając a to niepogodzonego z życiem intelektualistę, a to bezdomnych klaunów. Widzów najbardziej poruszyła scena, gdy Myszka Miki z mozołem ciągnęła za sobą duży krzyż. Każdy natychmiast rozpoznał scenę drogi krzyżowej, odtwarzanej przez jeden z najbardziej znanych symbolów współczesnej pop-kultury. Czy to znaczy, ze wszystko jest na sprzedaż, również wiara?

Odpowiedzi nie było, ale jak mówili młodzi widzowie, znaleźli w tej sztuce problemy i pytania, które nurtują ich samych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group