Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 9665
Zalogowanych: 102
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region/Kraj: Teatr Cinema na Rozdrożu

Sobota, 20 października 2012, 7:56
Aktualizacja: 7:58
Autor: Elster
Region/Kraj: Teatr Cinema na Rozdrożu
Fot. Materiały promocyjne
W najbliższą środę (24 października) Teatr Cinema z Michałowic wystąpi w Sali Widowiskowej Laboratorium w Warszawie podczas kolejnej 19–ej edycji festiwalu Rozdroże, gdzie pokaże spektakl autorski Zbigniewa Szumskiego pt. „Hotel Dieu”.

Wyróżniający się czarnym humorem spektakl „Hotel Dieu” powstał na motywach wiersza Wisławy Szymborskiej „Tortury”. Autorem i reżyserem przedstawienia jest Zbigniew Szumski. Obrazy rytuału codziennych zachowań pensjonariuszy przytułku stopniowo układają się w surrealistyczny „danse macabre”. Małgorzata Walas-Antoniello, Monika Strzelczyk, Paweł Adamski, Jan Kochanowski i Tadeusz Rybicki grają pensjonariuszy, którzy wystawiają sztukę w oparciu o rytuał tańca śmierci.

Pokaz spektaklu „Hotel Dieu” odbył się m.in. w maju 2010 r. w Piechowicach podczas szóstej edycji Festiwalu Muzyki Teatralnej, na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych w 2010 roku oraz XIX Alternatywnych Spotkaniach Teatralnych KLAMRA 2011. Tym razem Teatr Cinema wspólnie z japońskim Teatrem Kaitaisha zaprezentuje się na XIX Międzynarodowych Spotkaniach Sztuki Akcji ROZDROŻE 2012. Występom będzie towarzyszyło sympozjum z udziałem Zbigniewa Szumskiego oraz japońskich artystów, reżyserów i krytyków.

Teatr Cinema i Teatr Kaitaisha wspólnie realizują polsko-japoński projekt teatralny „The Posthuman Theatre”. Jego pierwszy etap miał miejsce 11 listopada 2011 roku w Morishita Studio w Tokio w ramach Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Trzytygodniowa wspólna praca w październiku i listopadzie 2011 roku zaowocowała polsko-japońską wersją spektakli: „Hotel Dieu” Teatru Cinema i „Finality living” Teatru Kaitaisha.

Uznany za jeden z najważniejszych polskich teatrów alternatywnych Teatr Cinema inspiruje się m.in. twórczością Tadeusza Kantora i Piny Bausch oraz kontynuuje polską tradycję teatru łączącego wizję plastyczną z aktorską ekspresją.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
709
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
26%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
14%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
47%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
13%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Niemcy podrzucają nam migrantów?!
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Mauzoleum w Maciejowej… czyli karkonoskie Hollywood
 
Jeleniogórskie ulice
Szyk, elegancja i sport w jednym – ulica Złotnicza w Jeleniej Górze
 
Gruzrobota
Trwa wielki remont drogi nr 366
 
Aktualności
Borowice brzmią Gitarą i...poezją
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group