Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 9631
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region/Kraj: Teatr Cinema na Rozdrożu

Sobota, 20 października 2012, 7:56
Aktualizacja: 7:58
Autor: Elster
Region/Kraj: Teatr Cinema na Rozdrożu
Fot. Materiały promocyjne
W najbliższą środę (24 października) Teatr Cinema z Michałowic wystąpi w Sali Widowiskowej Laboratorium w Warszawie podczas kolejnej 19–ej edycji festiwalu Rozdroże, gdzie pokaże spektakl autorski Zbigniewa Szumskiego pt. „Hotel Dieu”.

Wyróżniający się czarnym humorem spektakl „Hotel Dieu” powstał na motywach wiersza Wisławy Szymborskiej „Tortury”. Autorem i reżyserem przedstawienia jest Zbigniew Szumski. Obrazy rytuału codziennych zachowań pensjonariuszy przytułku stopniowo układają się w surrealistyczny „danse macabre”. Małgorzata Walas-Antoniello, Monika Strzelczyk, Paweł Adamski, Jan Kochanowski i Tadeusz Rybicki grają pensjonariuszy, którzy wystawiają sztukę w oparciu o rytuał tańca śmierci.

Pokaz spektaklu „Hotel Dieu” odbył się m.in. w maju 2010 r. w Piechowicach podczas szóstej edycji Festiwalu Muzyki Teatralnej, na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych w 2010 roku oraz XIX Alternatywnych Spotkaniach Teatralnych KLAMRA 2011. Tym razem Teatr Cinema wspólnie z japońskim Teatrem Kaitaisha zaprezentuje się na XIX Międzynarodowych Spotkaniach Sztuki Akcji ROZDROŻE 2012. Występom będzie towarzyszyło sympozjum z udziałem Zbigniewa Szumskiego oraz japońskich artystów, reżyserów i krytyków.

Teatr Cinema i Teatr Kaitaisha wspólnie realizują polsko-japoński projekt teatralny „The Posthuman Theatre”. Jego pierwszy etap miał miejsce 11 listopada 2011 roku w Morishita Studio w Tokio w ramach Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Trzytygodniowa wspólna praca w październiku i listopadzie 2011 roku zaowocowała polsko-japońską wersją spektakli: „Hotel Dieu” Teatru Cinema i „Finality living” Teatru Kaitaisha.

Uznany za jeden z najważniejszych polskich teatrów alternatywnych Teatr Cinema inspiruje się m.in. twórczością Tadeusza Kantora i Piny Bausch oraz kontynuuje polską tradycję teatru łączącego wizję plastyczną z aktorską ekspresją.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
870
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Wina na Placu Ratuszowym
 
Aktualności
Motyle w Sobieszowie
 
Aktualności
Przejazd ekspresówką jeszcze w wakacje
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group