Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 5535
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Teatr Animacji zagrał dla małych uchodźców

Niedziela, 10 kwietnia 2022, 6:04
Autor: WAC
Jelenia Góra: Teatr Animacji zagrał dla małych uchodźców
Fot. WAC
Specjalny spektakl pt. „Piosenki z kufra” dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy przebywających w Jeleniej Górze zorganizował wczoraj (8.04) Zdrojowy Teatr Animacji im. Bogdana Nauki w Jeleniej Górze – Cieplicach.

Przed spektaklem dyrektor ZTA Małgorzata Nauka serdecznie przywitała uchodźców, którzy - jak podkreślała - są i zawsze będą mile widzianymi gośćmi w cieplickim teatrze. Jej słowa były tłumaczone na język ukraiński. Wczorajszy spektakl to nie jedyna forma pomocy dla uchodźców w jaką włączył się ZTA. Od tego weekendu w kasie teatru stoi puszka, do której można przekazać datki dla osób, które przybyły z Ukrainy. Do kadry placówki kultury dołączył też jako montażysta sceny jeden z uchodźców pochodzący z Kijowa.

Dzisiejszym spektaklem dzieciom z Ukrainy, które uciekły przed wojną i są u nas chcemy dać trochę radości - mówi dyrektor ZTA Małgorzata Nauka. - Chcemy, aby się oderwały od trudnych spraw. Spektakl „Piosenki z kufra” został wybrany nieprzypadkowo, bo jest w nim dużo śpiewania, mało warstwy słownej. Mam nadzieję, że jeśli będzie duże zainteresowanie, to takie spektakle dla dzieci z Ukrainy będziemy organizować co jakiś czas.

Twoja reakcja na artykuł?

14
70%
Cieszy
1
5%
Hahaha
2
10%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (67)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group