Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7644
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lwówek Śląski: Te barierki to skandal!

Piątek, 15 lutego 2019, 6:04
Aktualizacja: Niedziela, 17 lutego 2019, 8:14
Autor: WAC
Lwówek Śląski: Te barierki to skandal!
Fot. czytelnik
– W taki sposób oszpecono miejsce, będące jedną z wizytówek Lwówka Śląskiego – mówi pan Cezary, który przysłał do naszej redakcji zdjęcia barierek zabezpieczających na skałach w tzw. Szwajcarii Lwóweckiej

Zdjęcia nasz Czytelnik zrobił podczas wycieczki na malownicze skałki, doskonale widoczne przy wjeździe do Lwówka Śląskiego od strony Jeleniej Góry. Pod koniec ubiegłego roku wykonano na nich zabezpieczenia, mające chronić turystów, wchodzących na punkt widokowy. Sposób w jaki to jednak zrobiono budzi mocne kontrowersje.

Moim zdanie to są typowe barierki drogowe, których rażący biało - czerwony wygląd i przeznaczenie nijak nie ma się do tego miejsca – mówi nasz Czytelnik. - Poza tym, że wyjątkowo szpecą, to jeszcze nie do końca spełniają swoją rolę. Z łatwością mogą pod nimi przejść dzieci. Jednocześnie są na tyle delikatne, że silna osoba może je złamać.

Dodajmy, że pan Cezary nie jest osamotniony w swoim sądzie, gdyż zwłaszcza w sieci aż roi się o negatywnych opinii na temat kontrowersyjnych barierek. Decyzję o ich montażu podęli samorządowcy z Urzędu Miasta i Gminy Lwówek Śląski.

Barierki zostały wykonane ze środków pozyskanych w ramach projektu unijnego, realizowanego wraz z partnerską, czeską Gminą Chrastava – mówi sekretarz lwóweckiego magistratu Robert Szawłowski. - Działo się to pod koniec ubiegłego roku, kiedy kończył się czas na zakończenie prac oraz rozliczenie. Proszę mi wierzyć, że w tym okresie były to jedyne tego typu zabezpieczenia. Pragnę jednocześnie zapewnić, że barierki zostały wykonane zgodnie z projektem i spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa

Jak mówi R. Szawłowski - kontrowersyjne barierki nie zostały w Szwajcarii Lwóweckiej zamontowane raz na zawsze i nie jest wykluczone, że zostaną przemalowane lub też zostaną wymienione na inną formę zabezpieczenia.

Twoja reakcja na artykuł?

9
7%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
3%
Nudzi
7
5%
Smuci
29
22%
Złości
80
62%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group