Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5972
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Targi Turystyczne Tourtec – bardzo udane

Niedziela, 10 maja 2015, 7:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 maja 2015, 7:37
Autor: Mea/ts
Jelenia Góra: Targi Turystyczne Tourtec – bardzo udane
Fot. Mea
– Każdy mógł znaleźć tu ofertę dla siebie – mówili uczestnicy XVII Międzynarodowych Targów Turystycznych TOURTEC 2015, które zakończyły się wczoraj (09.05). Przez dwa dni Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze był oblegany przez wystawców i odwiedzających targi.

Bardzo wielu mieszkańców nie tylko regionu jeleniogórskiego, ale również Czech i Niemiec odwiedziło dwudniowe targi turystyczne. – Lubię morze, więc na pewno pojadę do Świnoujścia, które prezentowało swoją ofertę . Powinny być częściej takie imprezy – powiedział Zbigniew Zaborniak z Jeleniej Góry.
Coraz częściej turyści korzystają z przewozów euroregionalnych. - Nieraz w niedzielę jeździmy pociągiem do Turnowa na bilecie Euroregionu Nysa, dzięki któremu można korzystać również z autobusów, tramwajów, a nawet kolejki górskiej Zainteresowała nas oferta czeska. Jest tam wiele parków, miejsc campingowych, więc można wypocząć. Nie brakuje też atrakcji turystycznych do zwiedzania. To m.in. zamki czy ciekawie uformowane skały – mówił Albert Kołodziej z Jeleniej Góry.

- Niedaleko jest Zamek Stolpen, który z pewnością zwiedzę. W ubiegłych latach na targach znalazłam ciekawe oferty wyjazdów na zielone szkoły, na które jeździłam wraz z uczniami, bo jestem nauczycielką – dodała Emilia Łączna z Jeżowa Sudeckiego.

Jeleniogórzanie zwracali też uwagę na okoliczne atrakcje, których nie brakuje. – W Wieży Książęcej w Siedlęcinie będzie organizowana 16 maja Noc Muzeów, z magią ognia i światła oraz koncertem harfisty – wskazywała pani Monika.

- Byłem w Szklarskiej Porębie, ale zaczęło padać, więc wraz z deszczem „spłynąłem” do Jeleniej Góry, która mnie zaskoczyła. Nie dość, że Rynek piękny, to jeszcze ciekawa impreza turystyczna i fajne koncerty. Bardzo się cieszę, że tu przyjechałem. Skorzystam z oferty Podziemnego Miasta Osówka – powiedział Andrzej Włoszczyński z Pomorza.

Również wystawcy wymieniali się ofertami i doświadczeniami. – Cała oferta Dolnego Śląska jest dla nas atrakcyjna. Szukamy nowatorskich rozwiązań turystycznych. Uczestniczyłam też w ciekawych seminariach m.in. o nowym projekcie przedstawiającym ofertę Kolei Dolnośląskich, którego promocja ma odbyć się 15 maja – mówiła Katarzyna Jęczmionka z Wolsztyna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group