Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6134
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Targi pracy u ekonomistów

Środa, 17 kwietnia 2019, 14:24
Aktualizacja: Piątek, 19 kwietnia 2019, 6:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Targi pracy u ekonomistów
Fot. Przemek Kaczałko
Po kilku latach przerwy do kalendarza wydarzeń organizowanych przez Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego, powróciły Targi Pracy. W auli głównego budynku przy ul. Nowowiejskiej zgromadzili się przedstawiciele różnych branż, którzy ciągle poszukują pracowników.
Cieszę się, że targi doszły do skutku po dwóch latach. Myślimy przede wszystkim o naszych absolwentach, ale nie tylko - mówił dr Michał Sosnowski, prodziekan ds. Rozwoju WEZiT UE.

Na targach można było poznać ofertę różnych branż: produkcyjnej, usługowej, a nawet policja czy instytucje wspierające rynek pracy i podnoszące kwalifikacje.

Zebraliśmy taką "śmietankę" tego, co jest dostępne na naszym rynku, sprofilowane na potrzeby naszych absolwentów ekonomii, zarządzania i turystyki - dodał M. Sosnowski. - Dzisiejsza sytuacja na rynku pracy jest taka, że to pracodawca szuka pracowników, a nie odwrotnie, więc nie mieliśmy problemów ze zgromadzeniem pracodawców. W latach kryzysu studenci mieli problem ze znalezieniem pracy, ale obecnie wielu już w trakcie edukacji jest zatrudnionych, a po ukończeniu naszej uczelni nie ma żadnego problemu ze znalezieniem pracy - mówił organizator targów.
Znalazłem dwie bardzo ciekawe oferty. Dzięki takim targom ludzie mogą zobaczyć kto jest poszukiwany na rynku pracy i w czym mamy się doskonalić, co studiować na kolejnych stopniach - powiedział Patryk, student kierunku zarządzania, który chciałby pracować w marketingu. - Jestem ciekaw co policja czy ZUS ma do zaoferowania - dodał Mateusz, kolejny ze studentów Uniwersytetu Ekonomicznego.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group