Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 8149
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Targi organizacji pozarządowych – było co oglądać

Poniedziałek, 1 czerwca 2015, 8:29
Aktualizacja: Wtorek, 2 czerwca 2015, 7:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Targi organizacji pozarządowych – było co oglądać
Fot. Przemo
Sprawni, skuteczni i pełni pomysłów – takimi cechami odznaczają się zdaniem organizatorów ludzie, decydujący się na działalność społeczną w sektorze organizacji pozarządowych. Na Placu Ratuszowym odbyły się 30 maja II Jeleniogórskie Targi Organizacji Pozarządowych, których organizatorem była Fundacja Jagniątków, Miasto Jelenia Góra oraz Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych.

W Jeleniej Górze zarejestrowanych jest ponad 200 stowarzyszeń, niewielki procent z nich zdecydował się na zaprezentowanie swoich dokonań i planów na przyszłość podczas jeleniogórskich targów. Zdaniem prezesa Fundacji „Jagniątków”, organizacje te działają, ale nie szukają poklasku.

- Wszystkie organizacje są aktywne, ale nie wszystkie się pokazują. Nie każda organizacja chwali się tym co robi, a robią bardzo ważne rzeczy. Jako sektor obywatelski wypełniamy lukę, której nie robi samorząd, a za którą nie chce się zabrać biznes, bo to jest po prostu nieopłacalne - powiedział Sławomir Wieteska z Fundacji Jagniątków. - Realizujemy różne działania – hobbistyczne, pomocowe – każdy znajdzie coś dla siebie. Mam nadzieję, że sektor będzie się integrował dzięki takim imprezom, a mieszkańcy zobaczą jak wielu pozytywnie zakręconych ludzi jest w tym mieście i dla nich działa – dodał prezes fundacji, która była jednym z organizatorów targów.

Na przybyłych mieszkańców i turystów czekało wiele atrakcji. Występy artystyczne na scenie, poczęstunek potraw przygotowanych przez organizacje pozarządowe, a także liczne konkursy i zabawy. Chętni mogli również z przewodnikiem zwiedzić budynek Ratusza, w tym miejsca, które na co dzień nie są udostępniane.

- Jestem zadowolony ze współpracy z organizacjami pozarządowymi. Widać tu fajną aktywność ludzi, bardzo różną. Kiedyś mówiono, że Polacy nie potrafią się organizować, że nie jesteśmy społeczeństwem obywatelskim. Ja się na tym nie znam – może można lepiej, ale to co ja tutaj widzę jest naprawdę imponujące – stwierdził prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group