Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6522
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Talent Trójki 2015 dla Pauliny Skibińskiej

Środa, 10 czerwca 2015, 17:37
Aktualizacja: 17:40
Autor: Manu
Polska: Talent Trójki 2015 dla Pauliny Skibińskiej
Fot. Archiwum Filmoteki Narodowej
Urodzona w Kowarach Paulina Skibińska została laureatką szóstej edycji konkursu Talenty Trójki dla młodych twórców w kategorii film. Jury pod przewodnictwem reżysera Łukasza Palkowskiego doceniło jej “nietuzinkową wyobraźnię i perfekcyjne opanowanie warsztatu filmowego, wrażliwość wizualną i umiejętność budowania nastroju oraz za dojrzałą osobowość twórczą”.

Młoda reżyserka Paulina Skibińska debiutowała krótkometrażowym filmem dokumentalnym “Obiekt”, który powstał w ramach programu “Pierwszy Dokument” w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Jest absolwentką scenariopisarstwa Szkoły Filmowej w Łodzi. Aktualnie kontynuuje naukę na studiach doktoranckich. Autorka scenariuszy do krótkometrażowych filmów nagradzanych w Polsce i za granicą, m. in. “http://”, “Pocałunku”, “48h TV”. Jej scenariusz o tytule roboczym "Fryzjerka" zakwalifikował się na warsztaty MIDPOINT. Teraz pracuje nad scenariuszem krótkometrażowej fabuły.

W styczniu br. “Obiekt” Pauliny Skibińskiej otrzymał nagrodę specjalną jury jednego z najważniejszych na świecie wydarzeń promujących kino niezależne - 37. Festiwalu Filmowym Sundance w Park City w stanie Utah (USA) za “poezję wizualną”; za “niezwykłą umiejętność opowiedzenia historii za pomocą zdjęć, ukazujących piękno, ciemność i niepewność w nietradycyjny sposób”. Do tej pory dokument otrzymał wyróżnienia także na festiwalach w Wilnie, Tampere oraz Nashville.

Polską premierę “Obiekt” miał podczas 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, na którym został zakwalifikował do konkursu międzynarodowego. Pod koniec czerwca film będzie walczył o nagrody na festiwalu “Młodzi i Film”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group