Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 7122
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Taksówkarze jak przestępcy

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Piątek, 11 stycznia 2008, 8:35
Aktualizacja: 9:07
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Blady strach padł na kierowców taksówek w nadgranicznych miejscowościach. Wszystko przez Schengen i otwartą granicę. Niemiecka policja traktuje ich jak przestępców.

Donosi o tym Polska Gazeta Wrocławska w piątkowym wydaniu opisując przypadek taksówkarza ze Zgorzelca. Dwaj klienci zamówili u niego po niemiecku kurs do Kamenz. Okazało się, że jeden z nich był Rosjaninem i nie miał wizy Schengen. W Goerlitz zatrzymała samochód niemiecka policja. Dostało się taksówkarzowi, któremu zarzucono współudział w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Innego taksówkarza, który przewoził Ukrainkę – również bez obowiązkowych dokumentów – na komendzie policji w Niemczech rozebrano do naga i zabrano mu 100 euro na poczet kary.

Polscy taksówkarze oburzają się i takie postępowanie nazywają dyskryminacją. Nie mają bowiem prawa legitymować klientów.
Gazeta podaje też przykład kierowców autobusów transgranicznych, które łączą Zgorzelec z centrum Goerlitz. – Gdyby trzymać się niemieckiej procedury, oni także powinni być zatrzymywani, a pasażerowie – drobiazgowo kontrolowani. Tak się jednak nie dzieje.

Dziennik zwraca także uwagę na fakt, że niemieckich taksówkarzy, którzy – po wejściu w życie traktatu z Schengen – równie często pojawiają się na polskich drogach, nasza policja prawie wcale nie sprawdza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ed 11-01-2008 9:03
"Innego taksówkarza, który przewoził Ukrainę – również bez obowiązkowych dokumentów..." Całą Ukrainę przewoził no proszę jaki twardziel:)
piipi 11-01-2008 9:48
...ostatnio musialam pojechac Tax do Chemnitz i nie bylo problemu,a moze w tym Kamenz sa inne przepisy...
ebee 11-01-2008 10:39
Przeież polska policja tęż może niemca rozebrać do naga i zabepieczyć parę euro na poczet kary. Myślę że po czasie problem sam zniknie !
~ 11-01-2008 10:57
"niemieckich taksówkarzy, którzy ... pojawiają się na polskich drogach, nasza policja prawie wcale nie sprawdza" - na pewno przewożą ukraińców do domu... ;))
~reif 11-01-2008 12:03
ciekawe że każdy przyklad w ktorym niemcy dokonali kontroli okazał sie trafiony. dlaczego wię takie oburzenie ,są przepisy i trzeba je przestrzegać i po ptakach.
Patol 11-01-2008 12:48
DDR to biedaki. Muszą czymś karmić swoich bezrobotnych!! Daltego co chwie kontrolują polskie tiry, taksowki i autobusy. DO drezna co chwile jakiś rentgen i trzepią nie patrząc na przepisy że tir może przejechać w ciągu miesiąca 3x przez rentgen. On w ciagu tygodnia tyle razy przejeżdza!! Nie nawidze tych szwabów. To idioci są!! za byle € wołają!!
piipi 11-01-2008 14:51
.....tak niedawno jeszcze przeplywali przez Nyse, aby dostac sie do Niemcow..., a teraz prosze Tax-i im sie zachcialo!!!....Wspolczuje,Wam Panowie pojazdow Tax-i....,bo chyba nie wypada,zadac takie pytanie:- "Kim jestes?"....za takie pytanie , mozna oberwac lub stracic pasazera.Ciezkie czasy nadeszly dla Panow pojazdow Tax-i...
~Binghiman 12-01-2008 9:08
Zamiast łapać uchodźców i emigrantów komenda woli pus...ć psy wokół szkół... Nic dziwnego, że wolą łapać swoich (?!) :PP
piipi 12-01-2008 12:49
.do (~Patola)...zostaw ty tych Szwabow....i jedz do naszego Brata Czech,bo tam przynajmniej zaplacisz uczciwie za autostrade..W restauracji pan kelner za twoj zamowiony posilek,..SAM napiwek skasuje...
~Taksi 13-01-2008 12:59
I bardzo słusznie że policja niemiecka wyłapuje i karze polskich taksiarzy ,bo to samo moze robić policja polska ,gdy niemiec wyjeżdza z Polski z Ukraincami,tylko ,tylko że my się jeszcze boimy twardo kontrolować obcokrajowców ,no itrzeba znać się na dokumentach podróży ,a wtym miejscu bieda.Takie kontrole z policją powinna prowadzić no drogach dojazdowych do granicy państwa Straż Graniczna,oni mają fachowców od tych spraw.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group