Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3915
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Takie ulgi dla rodzin wielodzietnych

Wtorek, 17 grudnia 2013, 8:58
Aktualizacja: Środa, 26 sierpnia 2020, 5:17
Autor: Angela
Jelenia Góra: Takie ulgi dla rodzin wielodzietnych
Fot. Archiwum
Jeleniogórska Karta Dużej Rodziny uprawniająca do różnych zniżek i ulg wchodzi już w fazę realizacji. Rodzice posiadający więcej niż dwójkę dzieci mogą już złożyć wniosek o przystąpienie do programu. Na jakie zniżki i ulgi mogą liczyć?

Kartę może odebrać rodzic lub opiekun prawny. Druk wniosku o wydanie dokumentu dostępny jest na stronie www.jeleniagora.pl w zakładce Jeleniogórska Karta Wielkiej Rodziny. Karty można odbierać w trzech punktach: Centrum Obsługi Klienta (ul. Ptasia 6a), Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (Jana Pawła II 7) oraz w Wydziale Dialogu Społecznego (Ratusz-przybudówka). Jeleniogórska Karta Dużej Rodziny jest imienna, posiada numer i zaznaczoną datę ważności. Ta edycja będzie ważna do 30 września 2014 r.

Największą ulgą dla rodzin wielodzietnych korzystających z komunikacji miejskiej będą: bilety miesięczne za 10 zł dla dzieci i młodzieży uczącej się (obecny koszt to ponad 100 zł) oraz bezpłatne przejazdy w soboty, niedziele i święta w strefie miejskiej Jeleniej Góry dla całych rodzin.

Rodzice z trójką i większą liczbą dzieci skorzystają też z bezpłatnych posiłków dla dziecka uczęszczającego do żłobka miejskiego. Mogą też liczyć na 50 procentową zniżkę na posiłki dla dziecka w miejskich przedszkolach nr: 2, 4, 10, 11, 13, 14, 19 i 27. Zapłacą też połowę za wstęp do wszystkich obiektów zarządzanych przez MOS, czyli na basen, lodowiska czy korty oraz za bilet wstępu na basen przy Szkole Podstawowej nr 11.

Bezpłatny wstęp będą miały całe rodziny do Teatru im. Cypriana Kamila Norwida (z wyłączeniem Sceny Impresaryjnej i premier) oraz do Zdrojowego Teatru Animacji (z wyłączeniem spektakli w ramach Sceny Impresaryjnej).

W Biurze Wystaw Artystycznych dla dużych rodzin zaplanowano bezpłatne oprowadzanie po wystawie dla grup co najmniej 5-osobowych (po uprzednim uzgodnieniu terminu). Bezpłatny wstęp dla dzieci i rodziców mają też Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna” i Muzeum Przyrodnicze.

Połowę ceny wielodzietni zapłacą też za półkolonie letnie i zimowe oraz za udział w zajęciach, imprezach, wycieczkach, spektaklach dla dzieci w Młodzieżowym Domu Kultury, a także w Przystani Twórczej - Cieplickim Centrum Kultury. 50 procent będą ich też kosztowały warsztaty i kursy oraz bilety wstępu na imprezy w Miejskim Domu Kultury „Mulfon” oraz zajęcia dziecięce pracowni edukacyjnych, a także bilety Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” w Jeleniogórskim Centrum Kultury. W Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu rodziny wielodzietne mogą liczyć na 50-procentową zniżkę na zajęcia dla dzieci.

Jak zapowiada prezydent Marcin Zawiła, z czasem do programu Jeleniogórskiej Karty Dużej Rodziny mają być włączane kolejne placówki i spółki miejskie. Które? To pokaże czas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
143
Nigdy
23%
Rzadko
43%
Czasami
21%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group