Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3767
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tak rośnie nowa „skarbówka”

Czwartek, 21 kwietnia 2016, 8:42
Aktualizacja: Sobota, 23 kwietnia 2016, 8:47
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Tak rośnie nowa „skarbówka”
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Pełną parą idą prace przy budowie nowego urzędu skarbowego, który stanie przy ul. Tebezjusza, nieopodal jeleniogórskiego szpitala na Zabobrzu. Budynek pnie się do góry, a w czerwcu – lipcu br. ma być zadaszany. – Wykonaliśmy już około 75 procent konstrukcji budynku i jest spora szansa, że skończymy o wiele wcześniej, niż to przewiduje umowa – mówi Tomasz Pliszka–Rydzewski, kierownik robót z firmy Lindner.

Jak już pisaliśmy, zgodnie z umową nowa skarbówka ma być gotowa we wrześniu 2018 roku. Jednak Tomasz Pliszka-Rydzewski przewiduje, że inwestycja mogłaby się zakończyć się już wiosną przyszłego roku. Wszystko zależy jednak od finansowania inwestycji przez zamawiającego, czyli Izbę Skarbową we Wrocławiu.

Nowy budynek o powierzchni 4800 mkw. będzie miał cztery kondygnacje. Powierzchnia biurowa to 2,3 tysiąca metrów kwadratowych, a kubatura to prawie 19 tysięcy metrów sześciennych. Poza biurami, w urzędzie będą również: nowoczesna sala obsługi klienta, czytelnia podatkowa, kancelaria oraz archiwa. Placówka będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dla klientów urzędu zaplanowano także 86 miejsc parkingowych.

– Wykonaliśmy już strop dwóch pięter i jesteśmy w połowie trzeciego – informuje Tomasz Pliszka-Rydzewski. – Niebawem rozpoczniemy zagospodarowywanie terenu dookoła budynku, czyli jego odwadnianie i wywożenie hałd ziemi. Konstrukcja obiektu będzie gotowa już w czerwcu, wtedy rozpoczniemy jego zadaszanie i wstawianie stolarki – dodaje kierownik robót.

Na budowie pracuje obecnie około 40 osób. W obecnym budynku „skarbówki” przy ul. Wolności mają powstać mieszkania socjalne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group