Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2689
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tak parkowali przy Spółdzielczej

Wtorek, 9 lutego 2016, 8:41
Aktualizacja: Środa, 10 lutego 2016, 7:25
Autor: SM
Jelenia Góra: Tak parkowali przy Spółdzielczej
Fot. Straż Miejska Jelenia Góra
Zniszczone trawniki, błoto na chodnikach, drogach rowerowych oraz jezdni, a także auta parkujące na chodnikach i w miejscach niedozwolonych to krajobraz, jaki stworzyli zmotoryzowani pracownicy firm przy ulicy Spółdzielczej.

Strażnicy miejscy po raz kolejny przeprowadzą wzmożone działania w tym miejscu. Prosili o to nie tylko piesi i rowerzyści, ale również sami kierowcy. Ci ostatni wielokrotnie przekazywali informacje o ciężarówkach parkujących w miejscach niedozwolonych, które ograniczały widoczność lub utrudniały przejazd.

- Po całodniowych kontrolach Straży Miejskiej problem na jakiś czas znikał. Strażnicy wystosowali również pisma do zarządzających firmami o przekazaniu pracownikom informacji, aby pozostawiali pojazdy w miejscach dozwolonych. Apelowali również o stworzenie większej ilości miejsc parkingowych na terenie firm. Gdy to nie pomagało umieszczali za wycieraczkami pojazdów ostrzeżenia. Oporni kierowcy karani byli mandatami karnymi lub sprawy kierowane były do sądu – informuje Artur Wilimek, rzecznik SM w Jeleniej Górze.

Niestety problem powraca, szczególnie dotkliwie po opadach, gdy błoto z rozjeżdżonych trawników zalega na całym pasie drogowym. O regularne działania apeluje również zarządca drogi, na którym ciąży obowiązek utrzymania jej w czystości.

- Straż Miejska po raz kolejny apeluje do zmotoryzowanych o stosowanie się do przepisów o ruchu drogowym. Za pozostawianie pojazdów na chodnikach (niezgodnie z przepisami), zanieczyszczanie drogi, niestosowanie się do zakazów, ograniczanie widoczności, utrudnianie ruchu oraz niszczenie zieleni kierowcom grożą mandaty w wysokości do 500zł a w przypadkach określonych w Prawie o Ruchu Drogowym odholowania ich pojazdów na parking strzeżony – dodaje rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group