Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5816
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Staniszów: Tajemnice zamczyska

Niedziela, 28 kwietnia 2019, 6:12
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 8:49
Autor: WAC
Staniszów: Tajemnice zamczyska
Fot. WAC
– To świetna impreza i okazja do spotkania z historią na żywo – mówili goście, którzy w sobotę (27.04) przybyli na czwartą edycję Warsztatów Archeologii Eksperymentalnej na Zamku Księcia Henryka. Dziś drugi dzień imprezy.

Mimo pogorszenia aury, spore grono rodziców wraz z dziećmi zameldowało się na Zamku Księcia Henryka. Czekało na nich sporo atrakcji.

Dzieci mogły zobaczyć namiastkę życia w dawnych wiekach. Były to między innymi pokazy działania średniowiecznej drukarni, władania bronią oraz warsztaty z głagolicą. Każdy mógł też znaleźć własny skarb i poczuć się jak podczas prawdziwych wykopalisk w tzw. piaskownicy archeologa.

O dobre humory dbali członkowie grupy wojów z Torunia, przedstawiający inscenizacje historyczne oraz klaun Rufus Rafus. Ten ostatni o godzinie 15.00 przedstawił opowieść o tym, jak bawiły się dzieci kilkadziesiąt lat temu. W tym familijnym spektaklu towarzyszyli mu żona oraz syn.

Dziś dodatkowo zaplanowano koncert muzyki średniowiecznej w wykonaniu zespołu „Żniwa” z Wrocławia.

Cieszymy się, że Zamek Księcia Henryka jest coraz liczniej odwiedzany – mówi prezes opiekującej się budowlą Fundacji Zamku Henryka Marcin Chalecki. - Na zamku po jego zadaszeniu przygotowujemy się do wstawienia okien i drzwi oraz do montażu stropu. Przede wszystkim chcemy przywrócić budowli funkcję schronu turystycznego oraz urządzić w nim minimuzeum.

Twoja reakcja na artykuł?

17
74%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
4
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group