Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6437
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tajemnice i legendy zawładnęły wyobraźnią

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 15 listopada 2008, 13:57
Aktualizacja: 20:48
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Blisko 70 prac literackich napłynęło na konkurs ogłoszony już po raz drugi przez Młodzieżowy Dom Kultury. Młodzi autorzy inspirowali się tajemniczym światem magów i czarodziejek, a w swoich dziełach nawiązywali do Jeleniej Góry tworząc barwne legendy.

Zmagania, które toczyły się także w „wersji” plastycznej konkursu, rozstrzygnięto dziś w MDK, dokąd przybyli niemal wszyscy młodzi autorzy nagrodzeni i wyróżnieni za udział w imprezie.

W tajemniczej scenerii pośród dymów, przy świetle świec, najlepsze prace odczytali Ewa Bąk i Maciej Cytarzyński, nauczyciele z MDK, przebrani w stroje prosto ze szkoły dla czarodziejów w Hogwarcie. Najwyżej oceniono prace Joanny Pawlewskiej z SP nr 10 (najmłodsza kategoria), Wojciecha Pławińskiego również z „dziesiątki” tyle że kategorii klas V – VI) oraz Klaudii Jędrzejczak z Gimnazjum nr 2.

Wśród nagrodzonych w poszczególnych kategoriach wysokie lokaty zajęli też: Kirył Pietruczuk, Paulina Mazurkiewicz oraz Iga Sielużycka (klasy I – IV), Michał Ożoga, Katarzyna Janik, Michał Macur, Filip Sudenis (V- VI) oraz Monika Dobrowolska, Natalia Pawluk, Paulina Olejniczak, Marta Wójcik i Andrzej Kohyt (gimnazja).

Wszystkim nagrody (maskotki i książki Ivo Łaborewicza z autografem) oraz dyplomy wręczała, gratulowała i za udział dziękowała Danuta Sitek, dyrektorka MDK przy kojących dźwiękach pianina, przy którym zasiadł Maciej Cytarzyński. Wręczono także nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym. Ich dzieła można oglądać do grudnia w sali klubowej MDK przy ul. Skłodowskiej-Curie 12.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Nikola 15-11-2008 15:59
Tematyka konkursu całkiem ciekawa, pozwala dać ponieść się wyobraźni. Za rok pewnie znów wezmę udział, a tak poza tym to wdarł się błąd: "...nauczyciele z MDK, przebrani w stroje prosto ze szkoły dla czarodziejów w HOGWARCIE."
~Uważny czytelnik 15-11-2008 18:09
<i> byłem na imprezie i mam protokoł - jest tam kolejność:-) </i>
~Tee 16-11-2008 18:51
Bardzo ładne zdjęcia.
~Sabath 16-11-2008 22:08
przebrani w stroje prosto ze szkoły dla czarodziejów w HOGWARCIE bajecznie się robi i tu poniosła wyobraźnia ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group