Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7705
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tadeusz Wnuk wyróżniony

Poniedziałek, 20 czerwca 2016, 10:38
Aktualizacja: Wtorek, 21 czerwca 2016, 7:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Tadeusz Wnuk wyróżniony
Fot. Przemek Kaczałko
Aktor z niemal 30–letnim doświadczeniem, a od 1. września br. dyrektor Teatru C.K. Norwida w Jeleniej Górze, odebrał wczoraj (19.06) wyróżnienie, przyznane przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Uroczystość odbyła się po spektaklu pt. „Don Juan”, w którym Tadeusz Wnuk grał rolę ojca.

Nagrodę jeleniogórskiemu aktorowi, w imieniu Cezarego Przybylskiego - marszałka województwa dolnośląskiego oraz Tadeusza Samborskiego – członka zarządu województwa odpowiedzialnego za kulturę, przekazała Wanda Gołębiowska z UMWD. Gratulacje i kwiaty przekazali również przedstawiciele Miasta – wiceprezydent Jerzy Łużniak oraz Związku Artystów Scen Polskich - zastępca Olgierda Łukaszewicza, Piotr Jędrzejczak.

Mam nadzieję, że tak jak pan Tadeusz Wnuk jest bardzo dobrym aktorem, który pracuje także z młodzieżą, jako dyrektor będzie potrafił kierować całym zespołem – nie tylko aktorskim, ale zarządzając teatrem w trudnym momencie dla teatru (remontu) – powiedział Jerzy Łużniak.

Wyróżnienia nie spadają z nieba, trzeba się napracować – przyznał Tadeusz Wnuk. W moim przypadku nie zawsze zastanawiam się, czy będą z tego tytułu profity, nagrody. Po prostu pracuję, działam. Jeżeli zdarzyło się, że marszałek dostrzegł moje działania nie tylko sceniczne, ale i społeczne, to jest bardzo miło i bardzo się cieszę – powiedział T. Wnuk.

Przed przyszłym dyrektorem teatru kolejne wyzwania. - Ważne, żeby dążyć do zrealizowania postawionych zadań – podkreślił aktor, który w przyszłym roku będzie obchodził 30-lecie pracy artystycznej. - Miałem szczęście, jeżeli chodzi o grane przeze mnie role. Przyjechałem do Jeleniej Góry na zaproszenie profesora Bielawskiego, mojego promotora, później dyrektora tego teatru. Te role kształtowały moją osobowość, ale przypuszczam, że to dopiero połowa tego, co jeszcze przede mną – dodał Tadeusz Wnuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group