Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 19 lutego
Imieniny: Arnolda, Konrada
Czytających: 10321
Zalogowanych: 76
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Ta droga długo czekała na remont

Wtorek, 28 listopada 2023, 10:00
Autor: WAC
Powiat: Ta droga długo czekała na remont
Fot. Starostwo Powiatowe
To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Janowic Wielkich. Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze ogłosiło przetarg na przebudowę sporego odcinka głównej arterii komunikacyjnej tej miejscowości czyli ulicy 1 Maja.

Remont obejmie fragment drogi od przejazdu kolejowego aż do granicy Janowic Wielkich z Trzcińskiem. Obecny stan ulicy jest bardzo opłakany i stanowi źródło utrapienia dla janowiczan i licznych turystów przyjeżdżających w Rudawy Janowickie. Po realizacji zadania do wyremontowania w kolejnym etapie pozostanie krótki odcinek drogi z mostem od Domu Pomocy Społecznej do przejazdu kolejowego w Janowicach Wielkich.

Oferty do 8 grudnia

W planach inwestycji jest przebudowa nawierzchni, zmiana konstrukcji jezdni i poboczy. Planowane jest także odwodnienia, zmiana obiektów inżynierskich, elementów bezpieczeństwa ruchu, zieleni przydrożnej oraz oznakowania. Przebudowa drogi otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. Termin składania ofert w przetargu mija 8 grudnia.

Twoja reakcja na artykuł?

18
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy będziesz płacił podatek kościelny?

Oddanych
głosów
667
Tak
19%
Nie
81%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jak czytanie zmienia mózg?
Rozmowy Jelonki
Miliardy dla Polski z SAFE
 
Kultura
Kalina i "Dziewczyna z 4 G"
 
Aktualności
Mysłakowice Open 2026 – turniej szachowy i zabawa dla mieszkańców
 
Aktualności
Podgórzyn wzmacnia strażaków
 
Czechy
Nie tylko Praga. TOP 6 miejsc w Czechach blisko Polski
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group