Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5844
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szynobus wciąż w trasie - bzdura w radiu

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 16 maja 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Archiuwm Jelonki.com
Pasażerowie PKP wciąż będą mogli jeździć do Lwówka Śląskiego szynobusem. – Wbrew temu, co podała jedna z lokalnych rozgłośni radiowych, pojazd nie przestaje kursować – uspokaja Edmund Pomieczyński, szef jeleniogórskiej sekcji przewozów pasażerskich.

Pojazd wyjechał wczoraj, dziś i jutro też wyjedzie. Nikt nie ma zamiaru tego połączenia likwidować. Taka informacja to bzdura! – zapewnił w rozmowie z nami E. Pomieczyński.
Kolejarze i pasażerowie są oburzeni, bo w radiu usłyszeli, że szynobus przestaje kursować.

Ta informacja wywołała sporo zamieszania. Wypowiadali się w radiu samorządowcy, którzy postraszyli kolejarzy protestem w sprawie rzekomej likwidacji połączenia. Twierdzili, że PKP linię zlikwidowało, bo nie było nią zainteresowania.

Wątpliwości mieli też pasażerowie. Niektórzy – po usłyszeniu tych wieści – wybrali autobus, a nie pociąg.

Trasa z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego należy do jednej z bardziej malowniczych na Dolnym Śląsku. Oprócz zapewnienia dojazdu do pracy i szkoły mieszkańcom okolicznych miejscowości, pozwala też turystom na podziwianie przełomu rzeki Bóbr, jeziora Pilchowickiego i innych urokliwych miejsc. Szkoda tylko, że szynobus nie kursuje w soboty i niedzielę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Jeleniogórzanin 16-05-2006 11:51
Na zdrowy rozsądek-szynobus powinien obsługiwac malownicza linię do Lwówka jako ze jest to pojazd przeznaczony głownie do obsługi niewielkich i niezelektryfikowanych linii.W pociągach do Wrocławia niech będą podstawiane elektrowozy... no chyba że i stan sieci trakcyjnej jest w opłakanym stanie podobnie jak torowisko...
~słuchacz 16-05-2006 12:26
a ktore to radio??
~podróżnik 16-05-2006 12:43
dobrze, że to tylko plotka..szynobus jeździ, ale jeden kurs dziennie, to zdecydowanie za mało, a w święta, to juz tylko komunikacja zastępcza....a swoja droga, to które radio podało, tą "bzdure"???
~megan 16-05-2006 13:15
uf....dobrze, że to "bzdura", bo nie tylko traska jest super, ale i szynobusik ...ekstra, jeśli ktoś jeszcze nie jechał, to polecam!!!!! piszecie, że podała to "jedna z lokalnych rozgłośni"...hmnnn..ja znam tylko jedną, ale może jestem nieidoinformowany..możecie, to wyjasnić?
~ciepliczanin 16-05-2006 21:46
PKP troszkę więcej reklamy dla tej trasy,uczcie się od innych lini kolejowych nie koniecznie naszych bo oni tylko biadolą.
~ewa 17-05-2006 8:36
Dojazd do szkoły i pracy w godzinach popołudniowych?Dlaczego szynobus nie kursuje rano gdy młodzież tłoczy się w komunikacji zastępczej!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group