Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3637
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Szynobus wciąż w trasie - bzdura w radiu

Wtorek, 16 maja 2006, 0:00
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Szynobus wciąż w trasie - bzdura w radiu
Fot. Archiuwm Jelonki.com
Pasażerowie PKP wciąż będą mogli jeździć do Lwówka Śląskiego szynobusem. – Wbrew temu, co podała jedna z lokalnych rozgłośni radiowych, pojazd nie przestaje kursować – uspokaja Edmund Pomieczyński, szef jeleniogórskiej sekcji przewozów pasażerskich.

Pojazd wyjechał wczoraj, dziś i jutro też wyjedzie. Nikt nie ma zamiaru tego połączenia likwidować. Taka informacja to bzdura! – zapewnił w rozmowie z nami E. Pomieczyński.
Kolejarze i pasażerowie są oburzeni, bo w radiu usłyszeli, że szynobus przestaje kursować.

Ta informacja wywołała sporo zamieszania. Wypowiadali się w radiu samorządowcy, którzy postraszyli kolejarzy protestem w sprawie rzekomej likwidacji połączenia. Twierdzili, że PKP linię zlikwidowało, bo nie było nią zainteresowania.

Wątpliwości mieli też pasażerowie. Niektórzy – po usłyszeniu tych wieści – wybrali autobus, a nie pociąg.

Trasa z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego należy do jednej z bardziej malowniczych na Dolnym Śląsku. Oprócz zapewnienia dojazdu do pracy i szkoły mieszkańcom okolicznych miejscowości, pozwala też turystom na podziwianie przełomu rzeki Bóbr, jeziora Pilchowickiego i innych urokliwych miejsc. Szkoda tylko, że szynobus nie kursuje w soboty i niedzielę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group