Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 7986
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Szynobus od jesieni

Wtorek, 23 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 21:46
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Pociągi wrócą na trasę z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego.

Mieszkańcy obawiają się, że zawieszenie kursów może prowadzić do likwidacji linii kolejowej. Pod petycją do władz PKP w sprawie przywrócenia pociągów na tej trasie podpisało się około 150 osób.
Mamy dla nich dobrą wiadomość. Kolejarze zapowiadają, że w październiku pociągi znowu będą do ich dyspozycji.

Nie zamierzamy likwidować tej linii kolejowej - twierdzi Edmund Pomieczyński, naczelnik sekcji jeleniogórskiej Przewozów Regionalnych PKP.
- We wrześniu nadal pasażerowie będą mogli korzystać z zastępczych kursów autobusów. Ze względu na rozpoczęcie roku szkolnego i umożliwienie uczniom dojazdu na zajęcia, jeden z nich będzie obsługiwał małe miejscowości, takie jak Dębowy Gaj czy Marczów - tłumaczy naczelnik Pomieczyński.

Obiecał, że od października wznowione zostaną kursy pociągów. Z Lwówka, przez Wleń, do Jeleniej Góry znowu będzie można dojechać koleją. Szynobus wróci na trasę po remoncie pod koniec roku. Zastąpi go skład wagonowy.
Pod petycją do PKP z prośbą o powrót pociągów podpisało się już około 150 osób.

Kursy zawieszono na początku lipca z powodu awarii szynobusu. Stracili na tym mieszkańcy powiatu lwóweckiego, dojeżdżający koleją do pracy, szkół i na jeleniogórskie uczelnie.
- Codziennie dojeżdżam z Pilchowic do pracy we Wleniu. Teraz, żeby wrócić do domu, muszę czekać ponad godzinę na autobus - mówi Magda Szczypakowska.

Ewa Kocan studiuje na Akademii Ekonomicznej w Jeleniej Górze. - Zawsze jeździłam pociągiem. Jazda autobusem trwa dłużej - twierdzi studentka.
Na zawieszeniu kursów stracili także turyści, bo trasa kolejowa z Lwówka Śląskiego do Jeleniej Góry jest jedną z najpiękniejszych widokowo w Polsce. Jej atrakcją jest między innymi Zapora Pilchowicka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group