Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 6194
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szybciej i sprawniej przy złożeniu PIT–ów

Czwartek, 7 kwietnia 2011, 10:09
Aktualizacja: 14:04
Autor: Angela
Do ostatecznego terminu złożenia zeznania podatkowego zostało tylko 25 dni. Termin rozliczenia się za 2010 rok upływa 2 maja. Pracownicy urzędu informują, że PIT–y można składać w dodatkowo uruchomionym punkcie w Książnicy Karkonoskiej. Innymi udogodnieniami będą dyżury pracowników US oraz wydłużone godziny pracy.

Jak co roku, im bliżej ostatecznego terminu złożenia zeznania podatkowego, tym tłoczniej w okienkach, gdzie można tę sprawę załatwić. Dlatego Urząd Skarbowy przygotował szereg udogodnień, które mają uchronić podatników przed kolejkami.

- Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze zaprasza do złożenia zeznania rocznego za 2010 rok w dodatkowo uruchomionym punkcie, mieszczącym się w Jeleniogórskim Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze przy ul. Bankowej 27.

W dniach od 18 do 29 kwietnia oraz 2 maja br. pracownik Urzędu Skarbowego będzie pełnił dyżur w pok. 217 w godz. od 9.00 do 14.45, w trakcie którego będzie przyjmował zeznania podatkowe. Jednocześnie czas pracy urzędu w tych dniach zostanie przedłużony do godz. 18.00 – pisze w komunikacie Beata Cichocka z Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze.

30 kwietnia br. przewidziana jest również pracująca sobota, podczas której urząd będzie czynny w godz. 9.00 – 13.00. Nieterminowe złożenie zeznania grozi odpowiedzialnością karno-skarbową. Jeśli ktoś dodatkowo nie wpłaci w terminie naliczonego podatku może spodziewać się odsetek karnych oraz mandatu. Przekroczenie terminu złożenia zeznania zamyka też drogę do przekazania 1% dla organizacji pożytku publicznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group