Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 6445
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

RGION: Szusujcie bezpiecznie!

Piątek, 12 lutego 2010, 9:02
Aktualizacja: 9:03
Autor: TEJO
RGION: Szusujcie bezpiecznie!
Fot. Policja
Wprawdzie zimowa laba na Dolnym Śląsku zmierza ku końcowi, ale w niektórych województwach ferie potrwają jeszcze do końca miesiąca. Góry przyciągają świetnymi warunkami, a policja apeluje o rozwagę i rozsądek podczas uprawiania narciarstwa. Przypomina też, że w Czechach za brawurę na nartach można trafić przed oblicze sadu.

W związku z trwającymi feriami zimowymi i realizowaniem patroli narciarskich przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przypominamy, że ich głównym celem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród turystów, zapobieganie kradzieżom sprzętu oraz zapobieganie wypadkom na nartach poprzez studzenie zapałów zbyt brawurowo jeżdżących narciarzy. Brawura i lekceważenie zasad poruszania się po stokach są główną przyczyną wypadków na stokach narciarskich – mówi kom. Bogumił Kotowski z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci przypominają również, że dzieci do 15. roku życia mają obowiązek jazdy na nartach i deskach snowboardowych w kaskach ochronnych. Odpowiedzialność na stoku ponoszą rodzice lub opiekunowie dzieci, którzy zajmują się nimi podczas zorganizowanych form wypoczynku.

– W Republice Czeskiej od stycznia br. zasady dekalogu narciarskiego opracowanego przez FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) zostały uregulowane w przepisie rangi ustawy. Dlatego apelujemy o rozwagę i rozsądną jazdę na nartach, bowiem za łamanie zasad FIS – spowodowanie wypadku, stwarzanie zagrożenia dla innych użytkowników stoku – można zostać ukaranym mandatem karnym, bądź sprawa może zostać skierowana do sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group