Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5837
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szusujcie bezpiecznie!

Wiadomości: RGION
Piątek, 12 lutego 2010, 9:02
Aktualizacja: 9:03
Autor: TEJO
Fot. Policja
Wprawdzie zimowa laba na Dolnym Śląsku zmierza ku końcowi, ale w niektórych województwach ferie potrwają jeszcze do końca miesiąca. Góry przyciągają świetnymi warunkami, a policja apeluje o rozwagę i rozsądek podczas uprawiania narciarstwa. Przypomina też, że w Czechach za brawurę na nartach można trafić przed oblicze sadu.

W związku z trwającymi feriami zimowymi i realizowaniem patroli narciarskich przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przypominamy, że ich głównym celem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród turystów, zapobieganie kradzieżom sprzętu oraz zapobieganie wypadkom na nartach poprzez studzenie zapałów zbyt brawurowo jeżdżących narciarzy. Brawura i lekceważenie zasad poruszania się po stokach są główną przyczyną wypadków na stokach narciarskich – mówi kom. Bogumił Kotowski z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci przypominają również, że dzieci do 15. roku życia mają obowiązek jazdy na nartach i deskach snowboardowych w kaskach ochronnych. Odpowiedzialność na stoku ponoszą rodzice lub opiekunowie dzieci, którzy zajmują się nimi podczas zorganizowanych form wypoczynku.

– W Republice Czeskiej od stycznia br. zasady dekalogu narciarskiego opracowanego przez FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) zostały uregulowane w przepisie rangi ustawy. Dlatego apelujemy o rozwagę i rozsądną jazdę na nartach, bowiem za łamanie zasad FIS – spowodowanie wypadku, stwarzanie zagrożenia dla innych użytkowników stoku – można zostać ukaranym mandatem karnym, bądź sprawa może zostać skierowana do sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

Patol 12-02-2010 11:01
Ja bez termofora w postaci 250 ml przy piersi pod kurtką nie wychodzę na stok!! Jak można jeździć bez dodatkowego "ocieplacza"?
rymcycymcy 12-02-2010 11:12
Obserwowałem policjantów na Łysej Górze ..ich głowne zajęcie to kolejkowy hacking ...czyli podjeżdżanie boczną dziurą z pominięciem ogółu :)
*piipi* 12-02-2010 16:03
..do - [~Rymcycymcy ..] .. z ambonki ? ~Hi, ..*członek Kółeczka Łowieckiego ?
~albercik 12-02-2010 18:08
ty się pippo lepiej nie odzywaj, przez takie jak ty odechciewa się czytać jelonke
~Do rymcycymcy 12-02-2010 22:14
Trzeba było się uczyć to też byś tak jeździł. A z drugiej strony to jak byś przeczytał regulamin stoku to by ci d..... żal nie ściskał i byś tak nie pisał.
~ DO 11;12 12-02-2010 22:34
BEZ KOLEJKI JEŻDŻĄ TEŻ Z OBSŁUGI WYCIĄGU, GOPROWCY, SZKÓŁKA NARCIARSKA, ZAWODNICY JAK SĄ ZAWODY A TOBIE PRZESZKADZA 2 POLICJANTÓW KTÓRYCH I TAK JAK NA LEKARSTWO NA ŁYSEJ. DLACZEGO TAK JEST ŻE JAK KTOŚ MA LEPIEJ TO ZAWSZE POJAWI SIĘ KTOŚ INNY U KTÓREGO TO WZBUDZA ZAWIŚĆ I ZAZDROŚĆ.
rymcycymcy 13-02-2010 0:24
Do 22:34 ...widzisz koleżko, to jest tak. Jeżeli stoi setka w kolejce i wetnie się dwóch, to jest to ...powiedzmy nikła szkodliwość. Jednak jak stoi dziesięciu i wskakuje trzech plus policyjna lala ...to jest premedytacja. Wtedy szlag trafia całą sympatię, wyższe cele, względy i społeczną akceptację. Jak załapałes, to buzia, jak nie ...to i tak na nic mój wywód ;) ...pa !
~do rymcy..., cos tam 13-02-2010 9:24
Wiesz rymcycymcy ja chyba załapałem... Znaczy tak mi się zdaje, że wiem o co ci się rozchodzi. Chodzi po prostu o to, że Policja może sobie jeździć na wyciągu bez kolejki ale jak przyprowadzi jeszcze 90-ciu narciarzy, takich, którzy do niej staną. O proporcję chodzi, prawda? Twoje wywody na Jelonce są zawsze jasne i oczywiste. I na dodatek znajdujesz czas aby wpaść na Łysą i ustalić proporcje. Podziwiam. Szczerze podziwiam...
~Do rymcym 13-02-2010 17:57
Wiesz co Policjanci na Łysą są zapraszani przez Panią Prezes, Jeżeli Ci się to nie podoba ( wiekszości narciarzą podoba ) to jedź sobie na inny stok i tam nie bedzie Cię zazdrość zrzerać, bo chyba tylko o to chodzi. Mi nigdy nie przeszkadzało i nie przeszkadza, że kilka osób przejedzie przedemną. W kolejce w aptece przepuszcza sie dawców krwi, w sklepie kobiety w ciązy it itp, ..............a na Łysej sie przepuszcza Policjantów. Jak to zrozumiesz to odrazu Ci sie będzie lżej żyło
~Do rymcym 13-02-2010 17:59
Aha jak tak Cię to bardzo razi to podejdz do tych Policjantó i im to powiedz, a nie w kolejce pod nosem brzęczysz. Pewnie strach by Ci na to nie pozwolił hehe-mocny ale w gębie i pewnie jeszcze w towarzystwie kolegi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group